כ-לב, חבר חדש

בחורה עם מחשב נייד

כלב הוא לא סתם עוד חיה, יש בו משהו נוסף וחשוב – לב.

להרבה אנשים הכלב הוא חבר חדש ויש שיגידו גם בן משפחה.
בכלבייה שלנו תוכלו למצוא כלבים מסוגים שונים- מפינצ'ר ועד לברדור והאסקי סיבירי.
ברוב הכלביות בארץ, הנכם נדרשים לשלם בנוסף לאימוץ הכלב, גם על חיסונים הנדרשים לכלבכם ובמקרה הצורך גם על עיקור וסירוס.
המיוחד בכלביית לב הוא שהכסף שאנו מרוויחים מהלקוחות מוקדש למען הכלבים שלנו,
סל החיסונים והתרופות נחסך לכם ויש צורך לשלם אך ורק למען קידום אימוץ הכלבים.
כך, אנו תורמים לקידום הכלבייה ומסירת כמה שיותר כלבים לבתים חמים ואוהבים ובכך גורמים לערך מוסף בעבודתנו.
אנו מאמינים בחשיבות האימוץ ללא מטרת רווח אישי מיותר,
ושמים בראש מעיינינו את אימוץ הכלבים למשפחות חמות ולא את הערך הכספי.

כלביית לב ממוקמת ברחובות, אזור התעשייה החדש. מוזמנים לבקר!
בפוסט זה תוכלו לקרוא על המלצות על בחירת אוכל לכלב שלכם.

המזון המומלץ לכלב שלכם משתנה בהתאם לגילו, הגזע שלו, טעמו האישי וכמובן – התקציב שעומד ברשותכם. טווח המחירים יכול לנוע בין 100 שקלים ל450 שקלים לשק מזון כלבים איכותי. ישנם מזונות יקרים מאוד אך איכותיים, בריאים ומזינים יותר. בין מזונות אלו נכללים מותגים מובילים כגון EarthBornCarnilove או ACANA מחיריהם נעים בין 309-419 ש"ח לשק הגדול. מזונות יקרים נוספים הם מזונות רפואיים לכלבים המיועדים לכלבים עם בעיות רפואיות כגון השמנה, בעיות מעיים, מפרקים או נשירה. מותגים רפואיים מובילים הינם רויאל קנין והיל’ס. מומלץ ואף רצוי לקבל המלצה על מזון רפואי מוטרינר מוסמך, כדי להתאים את המזון לסוג הבעיה הרופאית עמה מתמודד כלכלבם.

PRO PAC הינו מזון כלבים איכותי במיוחד וגם מעט זול יותר. הוא אינו מכיל תירס ומגיע במגוון סוגים – עוף, כבש, דגים ועוד. מזון הפרו פק מכיל דגנים מלאים וקיימים גם טעמים ללא דגנים כלל. מזון זה יכול לספק תזונה בריאה והוליסטית לכלבים שלכם ולשמור על בריאותם בצורה מצוינת. הפרו פק מגיע ב-3 גדלים, 2.5, 6 ו-12 ק"ג ומחירו נע בין 99-289 ש"ח בהתאם לגודל השק. יתרון הפרופק בגודל הבינוני הוא שהוא מגיע בדלי אחסון נוח לשימוש.

מזונות על בסיס כבש או דגים נחשבים אף הם איכותיים יותר, ומתאימים לכלבים שאינם מעכלים טוב עוף. כנסו והתרשמו: מזונות על בסיס כבשמזונות על בסיס דגים.

לבעלי תקציב מוגבל הרוצים להנות ממזון איכותי לכלבים מומלץ לקנות SPORTMIX – מזון איכותי המגיע בשקים של עד 20 ק"ג במגוון טעמים וסוגים, ומחירו נע בין 200-240 ש"ח.

מזון מומלץ לגורים– מזון לגורים מיועד לכלבים מתחת לגיל שנה. בשנה הראשונה לחייהם מומלץ להאכיל גורים באוכל ייעודי לגורים שכן מזון כלבים זה מכיל שיעור גבוה יותר של שומן ורכיבים הדומים לאלה שיש בחלב אמם. בנוסף, מזון זה לרוב מגיע בכפותאות קטנות יותר, המותאמות ללסתות הקטנות של הגורים ומסייעות בעיכול ובשמירה על השיניים של הכלבים. חשוב לדעת כי מזון איכותי לגורים מחזק את התפתחותם ומונע בעיות בריאותיות בהמשך. לדוגמא מזון לגורים מגזע גדול אמור למנוע את גדילתו של הכלב לממדי ענק.

מזון לכלבים מבוגרים – מזון זה נועד להאריך את חייו של כלב בוגר. הוא מורכב לרוב מכמויות מופחתות של שומן ומסייע בשמירה על המשקל

מזון רפואי לכלבים – ישנם מזונות ייעודיים לטיפול בבעיות בריאותיות של כלבים. מזונות אלו ניתנים לרוב בהמלצת וטרינר והינם יקרים במיוחד.

יכול להיות שהכלב שלי אלרגי?

כן, יש כלבים האלרגים לרכיבים הרגילים של אוכל לכלבים. לכלבים אלו מומלץ לתת אוכל לכלבים רגישים – מזון היפו אלרגני לכלב ללא עוף ותירס, כך שמכיל בשר כבש או דגים, והדגנים הם שיבולת שועל או אורז, ולעיתים אף ממליצים מזון ללא דגנים. במידה והכלב במשקל עודף, יש מזון לייט – דל שומן. מזון לייט מומלץ גם לכלבים לאחר סירוס ולכלבות לאחר עיקור.

האם מרקם האוכל חשוב במזון לכלבים?

במזון יבש גודל הכופתיות מותאם לגודל הכלב, אך יש לכך עוד ערך: לעיסת המזון היבש חשובה לכלבים כי היא מנקה את שיניהם. מזון כלבים איכותי מאוד מכיל רכיבים המסייעים לנקות את אבן השן הנצברת על שיני הכלב.

ומה עם אוכל ביתי לכלבים?

האוכל הביתי המבושל או המתועש הרוב המקרים יהיה טעים מאוד לכלבים ואף מועדף על ידם. אולם יש להזהר מכיוון שמזון ביתי לרוב אינו בריא לכלבים. אוכל ביתי מכיל כמויות של סוכר, מלח ותבלינים – אשר אינם מומלצים לכלבים. כמו כן קיימים מרכיבים המזיקים לבריאות הכלב. כלבים רבים יכולים להקיא או לשלשל בעקבות מאכלים ביתיים ולכן יש להמנע מלתת אוכל ביתי לכלבים. עם זאת, ישנם כלבים שיכולים לאכול שאריות מזון ביתי והדבר לא ישפיע עליהם. כמו כן לעיתים בהמלצת הוטרינר, בעת מחלה ניתן לתת לכלב לאכול אורז מבושל ללא תבלינים או מרק עוף.

כמויות מומלצות למזון כלבים

הכמות המומלצת לכלבכם תלויה בראש ובראשונה בגודלו של הכלב, וכן בסוג המזון, ברמת הפעילות הגופנית שלו ובגנטיקה שלו. בכל מקרה אין להגזים עם כמויות המזון הניתנות לכלבים! כלבים זקוקים לכמות מזון מותאמת לגודלם ולרמת הפעילות שלהם, על כן כמות אוכל מופרזת מזיקה לבריאותם, ומורידה את איכות חייו. השמנה בקרב כלבים הינה בעיה הולכת וגדלה בימינו, והדבר פוגע בבריאותם ובשמחת החיים של הכלבים. האחריות על כמות המזון הניתנת לכלב היא עליכם הבעלים. לכן על אף המבט החמוד והמתחנן של כלבכם, האכילו אותו בכמות המתאימה בלבד. בדקו על האריזות או שאלו את המוכרים לגבי הכמויות.

כיום מרבית הכלבים שוהים בבתים או נחים בחצרות, וכמויות מזון גדולות מזיקות לבריאותם! כלבים שמקבלים כמויות גדולות מדי של מזון משמינים ומפתחים מחלות אשר מריעות את איכות החיים של לאורך זמן ומקצרות את שנות חייהם.

בהצלחה עם החבר החדש!
145955_(24)