יהלומים לנצח – הגרסה המחוספסת

המותג סווני הוקם לפני כשנתיים, ע"י שתי חברות וותיקות, דפנה וברטין, שנסיבות החיים הפרידו ביניהן אך דאגו להפגיש אותן שוב לאחר 30 שנה.
הפגישה המחודשת הולידה חיבור חזק שממנו יצא חלום משותף ליצור משהו. נפגשתי עם דפנה כדי לשמוע קצת פרטים על המותג ותהליך העבודה ויצאתי עם הרבה השראה.

מי שמכיר אותי יודע שאני לא בחורה של הרבה תכשיטים ומנצנצים, בד"כ יש עליי זוג עגילי חישוק פשוטים ובקיץ גם איזה שרוך מעניין או רצועת עור מלופפים לי על היד. הסגנון שלי מאז ומתמיד היה שילוב בין ניגודים, סטריט אורבאני מחוספס יחד עם עדין וקלאסי, וכבר דיברתי על זה כאן לא פעם. אני מתה על טי שירט וחצאית עפרון, אני מתה על ז'קט מחויט וג'ינס משופשף ואני מרגישה שהסגנון הזה מגדיר אותי הכי טוב, עם כל השילובים של מי שאני ומה שאני עושה. יהלומים אף פעם לא היו כוס התה שלי, אני בדכ אוהבת דברים פשוטים ולא מנקרי עיניים, אבל בשנים האחרונות למדתי לאהוב גם את המראה העדין של אבן קטנה ומנצנצת ומדי פעם אני מוצאת את עצמי מחפשת תכשיטים שישלבו יהלום או אבן וגם יתאימו לי. לכן כשנתקלתי במותג ישראלי שמצליח לקלוע כל כך טוב לסגנון שלי, מיהרתי לברר פרטים.

Suoni Desert 1 S

צילום: דפנה גזית וייס

SUONI זה צלילים באיטלקית

המותג סווני הוקם לפני כשנתיים, ע"י שתי חברות וותיקות, דפנה וברטין, שנסיבות החיים הפרידו ביניהן אך דאגו להפגיש אותן שוב לאחר 30 שנה, כשכל אחת בצומת דרכים, לאחר שנים בהן עשו קריירות ועברו כברת דרך ולא מעט אתגרים, כל אחת בחייה שלה.
הפגישה המחודשת הולידה חיבור חזק שממנו יצא חלום משותף ליצור משהו. וכששתי נשים, שרגילות להזיז דברים ולפעול במרץ, חולמות יחד, זה גם מתגשם.

חברה משותפת קישרה אותי לדפנה, אישה יפהפייה ומרשימה (אני יודעת, זה לא קשור, אבל הייתי חייבת לציין כי היא באמת יפהפייה ומרשימה), ונפגשתי איתה כדי לשמוע קצת יותר פרטים על תהליך העבודה והמותג עצמו.

Bertine and Daphnaדפנה גזית וייס (מימין) וברטין ברקובסקי. צילום: שירי לביא

הרעיון שמאחורי המותג הנו שילוב וניגודים (נו, הרי זה כל כך אני) – לשתול יהלום נצחי, נוצץ, בתוך רצועת עור מחוספס ומתבלה, ולייצר צמיד שיזכיר לכל אשה את הניצוץ הפנימי שיש בה, בתוך כל מהמורות החיים.

"It takes only one sparkle", היא אומרת לי בחיוך, ואני בהחלט מסכימה איתה.

 
אוקיי, אז יש לכן רעיון, איך בעצם מתחילים לממש אותו? 

"ברטין, שהיא יזמת בנשמתה, עובדת כבר שנים באיטליה, ובאותו זמן נתבקשה עי האיטלקים להיכנס לפרויקט של יהלומים בארץ, כך שדרכה מצאנו את משבץ היהלומים הטוב ביותר שיעשה עבורנו את עבודת השיבוץ. במקביל היא נסעה לאיטליה לחפש מפעל עורות שנוכל לעבוד איתו ולאט לאט העסק התחיל לרקום עור וגידים. זה לא היה קל, עברנו הרבה מפעלים והרבה ניסיונות עם יצרנים עד שהגענו לנקודה שאנחנו מרוצות מהתוצר הסופי, כל הזמן יש מה לשפר ואנחנו בודקות ולומדות עם הזמן"

כיום הן רוכשות את כל החומרים באיטליה, כאשר עבודת השיבוץ והכנת הצמידים נעשית כל כולה בארץ בפיקוח צמוד של שתיהן.

מה כוללת הקולקציה?

"יש לנו ליין עגול שנקרא round line וליין שטוח שנקרא clear cut. ההתייחסות היא בעצם לסגנון רצועת העור, בגימור שטוח או עגול. ובמסגרת שני אלה אנחנו מציעות כרגע טבעות וצמידים לנשים, גברים ונערות, בחמישה צבעים שונים – חום, שחור, קאמל, כסף וכחול".

הדגמים מגוונים ומיוחדים, החל מדגמים בהם משובץ יהלום יחיד ומיוחד, מה שהופך את התכשיט לייחודי, עדין ולא מנקר עיניים, ועד דגמים בהם משובצות שורות מנצנצות ומרשימות של יהלומים.

compo3

צילום: אלכס קוצ'רנקו


האם יש סוגים שונים של יהלומים או שהם זהים?

"יש לנו גדלים שונים, החל מ-0.04 קראט ועד 0.22 קראט".

מי הלקוחה האידיאלית שאליה פונה המותג?

"אנחנו פונות לנשים עצמאיות מהארץ, נשים חזקות שיש להן אמירה אופנתית ותעוזה, ושאינן מפחדות להוציא כסף על איכות. נשים שמגדירות את עצמן ומובילות"

שזה מעניין ההגדרה הזאת, כי היא ממש מתאימה לשתיהן, לפחות כמו שאני חווה אותן – נשים יזמיות, חזקות, שבאות מרקע מרשים של עשייה וניהול, שהולכות אחרי התשוקה שלהן ולא רואות ממטר, שמאמינות כל כך במותג שלהן ועוברות דרך מאתגרת ולא קלה כדי להוציא את החלום אל האור, זה ראוי להערכה ומעורר השראה לדעתי.

מה תהליך ההזמנה, יש מידות קבועות לצמידים?

"כל הצמידים מותאמים אישית ללקוח. בתהליך הקניה באתר שלנו, יש הסבר מדויק כיצד למדוד את הזרוע ולפי המידות האלה מכינים את הצמידים. כל אחד מקבל צמיד שהותאם לו אישית".

היא מסבירה לי במפורט איך זה עובד מהרגע שהלקוח שלח את ההזמנה, דרך בחירת העורות המשובחים ביותר, עבודת שיבוץ היהלום המוקפדת, המנעול הייחודי מכסף טהור ועד האריזה המדויקת והבאת התכשיט ללקוחות. הרבה פעמים היא זאת שפוגשת את הלקוחות ומוסרת להם את התכשיט ותמיד המעמד הזה מרגש אותה מחדש, לפגוש ולהכיר את הלקוחות מקרוב ולראות מי הולך לענוד את התכשיטים שלהן.

המחירים אגב, נעים בהתאם לגודל האבן, בממוצע סביב 300$-400$.

Suoni Woman Clear Cut Couple Diamond Laether Bracelet 1

צילום יח"צ

ומה לגבי שיתוף הפעולה ביניכן, איך זה עובד?

"עבדנו הרבה על הזוגיות שלנו, על תקשורת טובה, על התחשבות. למדנו לקחת אוויר כשצריך"

העבודה בין שתיהן מתחלקת בצורה מאוד ברורה, ברטין אחראית על כל הקשר והעבודה מול איטליה, ועל הבק-אופיס מה שנקרא, ודפנה אחראית על הפרונט – מדיה ואתר האינטרנט, וגם על העבודה בארץ מול בורסת היהלומים.

Suoni RL winter

צילום: דפנה גזית וייס

איפה אתן רואות את עצמכן ואת המותג בעוד חמש שנים מהיום?

כשהן חושבות על מודל נשי להצלחה, הן מציינות את טורי ברץ', שהתחילה בגיל 40+ את העסק שלה מהבית והפכה לאימפריה מרשימה.

"היינו רוצות לראות את עצמנו בשותפות אסטרטגית עם מותג יוקרה כלשהו, ואנחנו מרשות לעצמנו להעיז ולחלום רחוק עד ראלף לורן, שלדעתנו התכשיטים שלנו מתכתבים עם האופנה שלו. וגם להפוך למותג בינלאומי, לשלב אונליין ואופליין, למכור בנקודות בכל העולם, להציג בתערוכות ולראות נשים ברחבי העולם נהנות מהתכשיטים שלנו".

 היא מביטה לנקודה רחוקה ואני רואה את התשוקה בעיניים שלה כשהיא מתארת לי את החזון הזה. כל כך ברור לי שיש להן את הדרייב הזה להניע ואת האמונה המלאה במותג, וכבר ידוע שאני מאוד אוהבת נשים עצמאיות שהולכות עם התשוקה שלהן עד הסוף (מי כמוני יודעת שזה מאוד מאתגר ולא פשוט ויחד עם זאת מספק בצורה בלתי רגילה), כך שאני מתארת לעצמי שזה באמת רק עניין של זמן עד שיצליחו לממש ולהגשים גם את זה.

ובינתיים, אתן מוזמנות להיכנס לאתר האינטרנט של SOUNI , להתעדכן וליצור קשר עם דפנה וברטין שישמחו להכיר גם אתכן. ואם אתן, כמוני, אוהבות שילובי ניגודים – אני בטוחה שתיהנו ממה שקורה שם.

לדף הפייסבוק של SOUNI

לפרופיל האינסטגרם של SOUNI

*****

ואם אתן כבר שם, בואו לבקר גם בדף הפייסבוק שלי, ממש נחמד שם.

נירי שאול
אמא לשניים, אישה לאחד. גרה ברעננה, חולמת על לונדון ומנסה למצוא רגעים קטנים של נחת במירוץ הגדול של החיים. עוסקת בייעוץ תדמית עסקית, הגשמה עצמית, וגם מתופפת, כותבת, ועושה רק מה שאני אוהבת. לאתר שלי: http://www.nirishaul.co.il/ לעמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/NiriShaulBusinessImage