יהיה בסדר , 4500 ₪

בחורה עם מחשב נייד

מה אפשר לעשות עם 4500 ₪? לטוס לחו"ל ולבלות כמה ימים טובים בעיר מרכזית ודי יקרה באירופה, אולי אפילו כולל איזו הופעה של U2, או אולי לקנות סמארטפון, את הכי מתקדם ויקר כיום. אבל לא, 4500 ₪ זהו הקנס החדש לשימוש בסלולרי תוך כדי נהיגה. בינינו, מי לא מושיט יד להציץ בסמארטפון תוך כדי נהיגה? לא להתחיל לנהל שיחות בוואצסאפ, רק להציץ כשמשהו ממש חשוב נכנס, גם בלי לענות. או לעדכן את הנסיעה בוויז, כי בדיוק יש פקק בדרך או הילד שלח וואצסאפ שצריך לאסוף אותו מהחוג. עכשיו תרימו יד (בקטנה, שאף אחד לא באמת יראה) ותצביעו. כן, כן…גם אתם שקוראים אותי ברמזור. כולנו עושים את זה, מי יותר, מי פחות, כשרק "חייב", זה קורה לכל אחד ואחת.

אבל, האם העובדה שנשלם פי 3 מעכשיו באמת תרתיע ותעצור בעדינו לגעת בסמארטפון תוך כדי נסיעה? השימוש בסמארטפון בזמן הנהיגה מגדיל פי עשרה את הסיכון למעורבות בתאונת דרכים, אבל איסור מוחלט על הנהגים להשתמש בטלפון הנייד אינו באמת ישים (כך עולה מדו"ח שחשפה הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים השבוע). בחינת הדרכים לצמצום התאונות שנגרמות עקב שימוש בסמארטפון  נעשית בהרבה מקומות כיום, אך אין פתרון מאד יעיל שאפשר ליישם כבר מחר.

כולם יודעים שאסור להיות בסמארטפון תוך כדי נהיגה, והסיכון ברור לכולנו, אבל כנראה שמחשבת ה"יהיה בסדר", אני רק צריך לבדוק שניה, שום דבר לא יקרה חזקה הרבה מאיתנו ומהשכל הישר. אז 4500 ₪ באמת ירתיעו?

running46_4

הרבה יהיה בסדר, אל תדאג אחי, הכל סגור – יש לנו בשפה העברית. יותר מדי. פה בדיוק העוקץ, כי אנחנו נוטים להאמין לכל מי שאומר לנו שיהיה בסדר. כי הוא בעל מקצוע, כי הוא בעל הידע, כי קל לנו להרגיש שהאחריות היא פחות עלינו ויותר על מישהו שיודע שיהיה בסדר. וכי אנחנו כל כך בטוחים בעצמינו שיודעים ששנייה להציץ בסמארטפון לא באמת תשנה משהו.

היא משנה, היא משנה חיים, כל החלטה שלנו משנה, והרבה פעמים לא רק לנו, אלא לעוד הרבה אנשים מסביבינו, אנשים עליהם אנחנו אחראים במישרין או בעקיפין. תעשו משהו יותר כיפי עם הכסף שלכם מאשר לתרום אותו למשטרת ישראל, אל תגעו בסמארטפון ובואו נחשוב יצירתי ונמצא פתרון שיכול לעזור כן להיות זמינים תוך כדי נסיעה – אולי חסימת הודעות כאשר אנחנו מתחילים לנסוע, מענה אוטומטי של המכשיר "אני בנסיעה", שימוש בעוזרים למיניהם (סירי, גוגל, ביקסבי). מוזמנים להגיב עם רעיונות מעולים שישפרו את חיינו בנסיעה.

running46_8

למרות שתוך כדי ריצה אפשר עדיין לעשות שימוש בסמארטפון (רק לטובת סלפי והעברת שיר בספוטיפיי – מי שלא מכיר… זה הזמן), מישהי חשבה שהיום אני צריכה לעשות 19 ק"מ. באמת? בהתחלה חשבתי שהיא רוצה שאני אסע אותם…היא התכוונה לרוץ. גם לי היו כוונות כאלה, עד ששריר ההמסטרינג hamstring נתפס. איזה כיף זה היה….באמצע ריצת כביש משובחת ,אחרי כ6 ק"מ החליט שנמאס לו וזה הזמן להיתפס. מי הרשה לו חיים משלו? מה? הוא תיאם איתי לפני? קיבל אישור? בטח אמר יהיה בסדר ונראה אותה ממשיכה לרוץ. מצא לו עם מי להסתבך…..בקושי, רב מאד ועם הליכה תוך כדי, סיימתי 18.4 ק"מ (לא לגלות לאף אחד שאני ב 0.6-, למישהי פה עוד יהיו רעיונות להתחיל מהתחלה את כל ה19). גם אני אמרתי שיהיה בסדר ואני יכולה לסיים, מקווה שלא עשיתי יותר נזק אחרי כמה שעות ואחרי חצי שפורפרת ארניקה, נראה שיש שיפור. אבל האם זו באמת הייתה ההחלטה הנכונה? אעדכן בשבוע הבא אחרי שני מרוצים, 3 אימונים וארוכה אחת.

אם קראתם ונהנתם – הרווחתם נסיעה בטוחה
אם הגבתם ולא תוך כדי נסיעה – הרווחתם 4500 ש"ח
אם עקבתם אחריי – שותפים לסטארט אפ חדש
לא שווה?

#לאן_את_רצה_TantiRoza

tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.