יאיר נתניהו, מה אתה עשית בשביל המדינה, פרזיט?

בנו של ראש הממשלה פרסם פוסט ובו תקף בחריפות את פרשן חדשות 2, אמנון אברמוביץ'. "פח אשפה, טיפש, תעמולן סובייטי", כינה אותו הפרזיט שחי על חשבון המדינה

ילד פרזיט שחי על חשבון המדינה קם בבוקר ומחליט לכתוב פוסט. לא סתם פוסט אלא כזה שתוקף בעזות מצח את הפרשן המדיני הוותיק של חדשות 2, אמנון אברמוביץ', בחשבון הפייסבוק האישי שלו. אין זאת בדיחה, כך בדיוק עשה יאיר נתניהו שבחר בשלישי האחרון לסמן לו למטרה את הפרשן המוערך ולהתפייט אודותיו ("תעמולן סובייטי" ו"פח אשפה"). ב"דה מארקר" פורסם שדובר משפחת נתניהו אישר כי אכן יאיר נתניהו כתב את הדברים אחרת ניתן היה לדמיין שטרול קטן פרץ לחשבון של נתניהו ג'וניור והשתולל שם עד שהתעייף מעצמו.

הנה הפוסט של נתניהו:

 "אמנון אברמוביץ׳ הוא חתיכת תעמולן סובייטי מהסוג הכי נחות. מנסה להזריק את הארס שלו לציבור במשך עשורים. הטיפש הזה לא מבין שעם ישראל שונא אותו ולא קונה את הסחורה הרעילה שלו עוד מימי האתרוג של שרון בזמן ההתנתקות". עוד כתב נתניהו: "אם ערוץ 2 היה מעוניין בלספק חדשות לציבור ולא תעמולה בולשביקית היה מעיף את היצור הזה מזמן", וצירף שורה של אימוג'ים המציגים דמות מקיאה.

יאיר נתניהו

לדבריו של נתניהו, צורפה הקלטה של דברי פרשנות של אברמוביץ' מסיקור הבחירות של 1996, בה הוא אומר כי "הרוב של שמעון פרס על ביבי נתניהו הוא גדול מכפי שמסתמן כרגע". נתניהו הציג זאת כ"דוגמה למה שוות ה'תחזיות' של הפח אשפה הזה ערב בחירות 96".

ובכן, אותו נתניהו, שנדחף לצד הוריו למפגשים עם שועי עולם, נכנס באברמוביץ', גיבור ישראל, שבמלחמת יום הכיפורים גויס למילואים, נהג בטנק בחטיבה 600 וביומה השלישי של המלחמה, נכווה באורח קשה בפניו ובגופו בקרבות באזור תעלת סואץ. אברמוביץ' הפצוע המשיך לנהוג בטנק משום שהיה סבור שנשארו בו אנשים. והנה, עשורים אחרי, מתעורר הסירחון המצחין הזה, הפושטק שלא תרם שום דבר משמעותי למדינה או לאנשים החיים בתוכה, שנקרא יאיר נתניהו ומזלזל במי שקיבל בעברו צל"ש על אומץ ליבו ועבר לא פחות מ-60 ניתוחים. וגם בלי הסיפור ההרואי הזה, קשה לומר את שמותיהם של אמנון אברמוביץ', אדם חכם ומקצועי שלא חייבים להסכים עם עמדותיו, לצד יאיר נתניהו, אדם קטן שמשימתו העיקרית בחיים היא להתחנף להוריו, ראש הממשלה ואשתו ה"פסי-כו-לו-גית".

משפחת נתניהו בביקור ביפן (צילום: קובי גדעון / לעמ)

לא ממש ברור מה העילה לפרסום הפוסט של נתניהו דווקא עכשיו. בעבר אביו הביע אי שביעות רצון מאברמוביץ' ("עוד פייק ניוז של אמנון אברמוביץ'") ולכן ניתן להניח שמדובר בתסכול מצטבר. כך או כך, קשה לדמיין מדינה אחרת ובה בן של ראש הממשלה, יורד לרמה כה נמוכה ומשתלח באנשי מקצוע מהשורה הראשונה. אם בארצות הברית מתמודדים עם הוריקנים הרסניים, אנחנו מסתפקים בגל של צחנה המכונה יאיר נתניהו, שלא מתנדף.

אמנון אברמוביץ' ויקפדיה

בעבר נתניהו האב אימץ את קו ההגנה הצפוי כשהתפוצץ הסיפור שחשף את הקשר של בנו למועדוני חשפנות ("זה לא החינוך שקיבל") וכעת נראה כי החינוך שקיבל או יותר נכון, לא קיבל, מטריד מאוד מאחר והוא עוד לא בן שלושים ותראו כמה נזק הוא כבר הספיק לעשות. יותר מזה, לא בטוח שהוריו אינם מרוצים בחדרי חדרים ממעללי הבן, שאולי מבטא את דעותיהם הכנות ללא פילטרים. גיא פלג, כתב המשטרה, הביע ברדיו את דעתו על פרשת נתניהו-אברמוביץ' בכך שטען ש"יש משהו פגום בחינוך שקיבל יאיר נתניהו בבית". פלג הוסיף, "בשעתו אני פרסמתי את ההקלטות של יאיר נתניהו וחבריו כשהם נודדים בין מקומות מפוקפקים בתל אביב. אביו הגדיר את דבריו דברי הבל, ואמר שעשה זאת תחת השפעת אלכוהול. הוא ציין כי אלו לא הערכים שעליהם בנו התחנך בבית. אני לא יודע אם ראש הממשלה ראה את הדברים. אני בטוח שכן. אני חושב שההתבטאויות שלו הן איומות, משולחות רסן שמעידות על משהו פגום בתפיסה ובחינוך".

אורי משגב

גם עיתונאי "הארץ", אורי משגב, לא נשאר אדיש לרפש שמטיח היורש באיש התקשורת והעלה בפייסבוק האישי שלו את דעתו על כך שלטענת משפחת נתניהו, יאיר הוא "אדם פרטי", יעני, אחד שיכול להתבטא איך שבא לו. אם נתניהו אדם פרטי אז הוא לא אמור לקבל את כל ההטבות שהוא מקבל מטעם המדינה. אך נתניהו מזמן אינו אדם פרטי והוא מייצג את משפחת ראש הממשלה. הוא זוכה ליחס כאילו היה בתפקיד מדיני. ואם זאת המדינה שגייסה ב-73' את אברמוביץ' כחייל מילואים להילחם עבורה, אין דבר עגום ועצוב מזה ובעיקר, אין לאן לתעל את הבושה. גם לא לתעלת סואץ.