טרנסג'נדריות במיתולוגיה היוונית-רומית

בחורה עם מחשב נייד

המיתולוגיה היוונית-רומית חושפת בפנינו סיפורי אהבה, בגידה, שנאה, נקמה, כאשר האלים, למרות כוחם הרב, חושפים חולשות אנושיות.
אחד הסיפורים יוצאי הדופן במיתולוגיה הוא סיפורה של הנימפה קאניס Caenis) שיופיה הרב סחרר את ראשו של פוסידון. בעודו מחזר אחריה (די נדיר, בדרך כלל הוא ויתר על "החיזור", וישר הסתער על הבחורה/נמפה/אלה תורנית) הבטיח לה פוסידון שימלא כל משאלה שתחפוץ. קאניס הביעה את רצונה להפוך לגבר לוחם, ועוד בעודה אומרת את בקשתה קולה העמיק לקול גברי והיא הפכה לגבר -קאניס הלוחם.

 

Lattanzio Gambara, Neptune & Caenis, c. 1560

ד"ר ענת מוברמן - נשיות, מיניות וזוגיות בראי האמנות
כמרצה, במשך שנים אני מרצה על מקומה של האשה בהיסטוריה כפי שהיא נבחנת בתוך התא המשפחתי ומערכות היחסים שהיא מנהלת (אם בתוך הנישואים, ואם מחוץ להם). בואו הצטרפו אלי למסע מרתק מהעבר ועד היום, מסע שהביא אותנו עד היום - למקום שהאשה נוכחת ומגשימה את עצמה.קצת עלי: בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה של החינוך, אוניברסיטת ניקרגואה (2014), תואר שני בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (2000). לימודי התמחות בתרבות איטליה מטעם "האוניברסיטה לזרים" של סיינה (2002) , תואר ראשון בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (1998). מרכזת קורסי כתיבה אקדמית במחלקה לעיצוב ב"מכון הטכנולוגי חולון" ומרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים . מרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים והריהוט ב"בבית הספר לעיצוב", המכללה למנהל, המסלול האקדמי. מרצה בקורסי סטיילינג ועיצוב פנים ב"בנין ודיור". מרצה לתולדות האמנות, האדריכלות והעיצוב ב"אבני" . מרצה על אהבה, זוגיות וארוטיקה בראי האמנות ב"אסכולות", וב"מכון אבני" לאמנות.