טרמיטים- יעילות ההדברה ופעולות מנע כנגדם

בחורה עם מחשב נייד

טרמיטים- יעילות ההדברה ופעולות מנע כנגדם

 טרמיטים- מה עושים איתם? איך נפטרים מהם? אז איך בעצם ממזערים את תופעת בעלי החיים הזעירים והמציקים הנראים כמו נמלים וקרויים טרמיטים?

ריסוס נגד פרעושים – ראשית, חשוב להבין, כי בעיית הטרמיטים היא אינה בעיה פשוטה בתחום ההדברה, זאת משום שבעלי חיים אלו מגיעים לרוב עם כינון היסודות של הבית עצמו. לכן, לפני בניית בית ובטרם מציבים את קורות היסוד שלו- לרוב בין יתר עבודות האיטום- כדאי מאוד כבר בשלב מוקדם זה להזמין גם צוות הדברה מוסמך על מנת שיבצע פעולת מיגור והדברה ראשוניים כדי למנוע את הגעתם של הטרמיטים בעתיד. אחד הפתרונות העיקריים, אם כן, שיכול להוות דרך יעילה הוא להניח מערכת בסיסית עוד בטרם הונחה הרצפה של המבנה, המערכת הזאת שתפעל למעשה מתחת לרצפת המבנה תוכל לפלוט חומרי הדברה שלא יגיעו לתוך הבית עצמו, אלא יפעלו אך ורק כנגד בעלי החיים המצויים ביסודותיו.

הדברה בפתח תקווה – ובכל זאת, אם לא הספקנו או לא הזדמן לנו להתקין את המערכת התת רצפתית הייחודית כל כך הזאת? מה עוד ניתן לעשות? ראשית, מאוד חשוב להזהיר- הטרמיטים נראים חיות קטנות ושבריריות. במקרים רבים אנשים נוטים לטעות בשיקול הדעת ולחשוש או להירתע דווקא מבעלי החיים הלא רצויים ככל שהם גדולים יותר ומהווים חשש משמעותי דווקא בשל המראה הדוחה והמרתיע החיצוני שלהם. בנוסף, יחששו אותם אנשים מבעלי חיים שיש עליהם סטיגמות ( לרוב בצדק גמור!!) כבעלי חיים מסוכנים הגורמים לנזקים- הנחשים מכל הסוגים- הדורשים התערבות מידית של איש מקצוע נותן שירות בתחום לכידתם. אמנם, הכול יודעים, כי רוב הנחשים אינם מסוכנים ואינם ארסיים. אבל מי באמת מוכן לקחת את הסיכון? ברור, כי בכל מקרה של הופעת נחש במרחב האישי- חובה להזעיק איש הדברה על מנת שילכוד את הנחש. באותה דרך יש לפעול גם בעת נוכחותם של בעלי חיים מזיקים אחרים בבית- החולדות והעכברושים- בקרב רוב הציבור- מעלים אסוציאציה מוצדקת ובעלת הוכחות מוצקות של העברת מחוליי מחלות וזיהומים. אין טעם לחלוק או להרהר על העניין, אלא רק להודות, כי מי שמגיע אלינו הביתה מתוך ביבי הביוב, ככל הנראה, נושא בגופו חיידקים איומים.

ריסוס נגד נמלים – ואז מגיעים בעלי החיים הקטנים, השבריריים, שלולי העניין ההיגייני ייתכן, שרוב הציבור אפילו לא היה נוקט כלפיהם אמצעי זהירות, הגנה והדברה. ואולם פה הטעות הבסיסית- טרמיטים בעלי מראה קטן ועדין- הם חרקים המסוגלים לגרום לנזקים לא מבוטלים כלל ברהיטי העץ ואף במבני עץ.