טרי טרי – הצצה ראשונה אל יריד צבע טרי 10

יריד "צבע טרי", החוגג עשור, יפתח הערב במרכז הירידים בתל אביב. רגע לפני הפתיחה קצת על מה שיהיה שם, והצצה ראשונה אל ביתן העיצוב

.

יריד צבע טרי, החוגג עשור לקיומו, מתקיים השנה במרכז הירידים ומתפרש על פני שלושה ביתנים בהם מוצגות התערוכות השונות. בביתן 11 מציגות גלריות ואוצרים עבודות של אמנים נבחרים המיוצגים על ידם כמו גם פרוייקטים ייחודיים שנעשו במיוחד ליריד (להם יוקדש פוסט נפרד). בביתן 12 – חממת האמנים העצמאים של יריד צבע טרי  – מוצגים אמנים שאינם מיוצגים בגלריות ועבודותיהם נבחרו על ידי ועדת קבלה בת 12 מומחים המורכבת מאוצרים, גלריסטים, מבקרי אמנות ואספנים. בביתן 13 – "עיצוב טרי" – מציגים מעצבים צעירים ויוצרים ותיקים פרוייקטים המציפים שאלות על הגבולות בין עיצוב לאמנות, בין קראפט לתעשיה, ובין ייצור המוני ליצירה יחידנית, וזה הביתן בו אתמקד בפוסט הזה.

בלוג 10

טל בטיט

ביתן העיצוב, האח הצעיר ביריד, הולך ומתפתח משנה לשנה. למול במות רבות וגלריות רבות המשמשות את היוצרים בשדה האמנות לאורך השנה, שדה העיצוב-אמנות סובל ממיעוט בחללי תצוגה גלריאנים או אלטרנטיביים והבמה השנתית של "צבע טרי" הופכת אפשרות להכרות של הקהל עם תחום קסום זה. אמנם מעצם היותו של "צבע טרי" יריד אמנות המטרה היא להציג בעיקר פרוייקטים קומוניקטיביים עבור קהל רחב ובמטרה למכור, אך ההזדמנות שמציע היריד למפגש עם כישרונם (הרב) של מעצבים מקומיים היא הזדמנות מצויינת להיחשף לעשיה מקומית ולהתחיל לטפח רומן מתמשך עם מעצבים ישראליים המעניינים כל אחד בדרכו.

עבודת אבניים בפלסטיק? סריגה בפורצלן? אריגים מעץ? אריחים מאדמה וסיבים מהצומח? גופי תאורה משקיות ניילון צבעוניות? חומרים מוכרים זוכים למופעים חזותיים מפתיעים וחפצים שימושיים הופכים לאובייקטים של תשוקה תחת טיפולם של מעצבים בתחומים שונים, הממירים את סוגיית השימוש בסוגיית החוויה ומציעים אובייקטים שובי לב:

 בלוג 6למעלה משמאל לימין : גור ענבר, גילי אילן, נדב ראוכנברג | למטה:  מאור אהרון

בלוג 2

אז את מי תפגשו השנה בביתן העיצוב:

בתחום התאורה מציגים (ע"פ סדר הופעתם בקטלוג) : איתי בראון, סטודיו ויהי, בר דוידוביץ, אסף וינברום, דרור כספי Ardoma , סטודיו מבוע, סטודיו קוזי, חן ביקובסקי

בלוג 18

משמאל לימין : סטודיו קוזי, סטודיו ויהי

בשדה הטקסטיל (וטקסטיל אקספימנטאלי): מיקה בר, דניאלה להבי, טסלר מנדלוביץ', תמר ניקס Boodo, סטודיו אנה עמיאל

בלוג 33

משמאל לימין: תמר ניקס, מיקה בר ופירטי נייר של פאלפ

בתחום הריהוט: סטודיו גילרוי, נדב כספי, נעה ראזר, So Sherman, Rack & Tack

בלוג 17

משמאל לימין : סטודיו גילרוי, נעה ראזר

בשדה הקרמיקה והפורצלן: טל בטיט, קואופרטיב ארבע וחצי, מעין בן יונה, גור ענבר, סטודיו קאהן,  R&O – ראלי סמית ואוסנת צימרמן יפה, סטודיו DAVKA ( גילי אילן ונדב ראוכנברג)

בלוג 5

למעלה: מעין בן יונה | למטה משמאל לימין : R&O, סטודיו קאהן

בלוג 21

בשדה הזכוכית: תחת השם  glassXstudio חברו יוצרים העוסקים בניפוח זכוכית, ביניהם נועם דובר, לנה דובינסקי, אוליה ברנר, מעין פייגין, בוריס שפיזמן ודילן ברמס, לפרוייקט ותצוגה משותפת

בלוג 12

משמאל לימין: מעין פייגין, בוריס שפיזמן 

מחקר חומרי ומיחזור מובילים את הפרוייקטים של: מאור אהרון , עדיטל אלה, אילנית נאוטרה, חממת העיצוב של בצלאל

בלוג 1

למעלה: עדיטל אלה  | למטה:  אילנית נאוטרה

בלוג 11

מסיכות ואובייקטים לקיר: צחי נבו

פיסול שולחני: רחלי שרפשטיין ואיתמר גלבוע, פאלפ

בלוג 3

 למעלה: צחי נבו | למטה: רחלי שרפשטיין

בלוג 13

לצד כל אלה ניתן למצוא גם את סאגה – חנות העיצוב הקסומה בניצוחו של ליאור ימין שמציגה מבחר עבודות של מעצבים ישראליים.

בתחום הDIY: ש' 7 – workshop מזמינים את המבקרים לבוא וללמוד ליצור אובייקטים בכלים דיגיטאליים

בפן הפילוסופי שנקשר ליצירה עכשווית בשדה העיצוב ניתן לראות את התערוכה המעניינת של בית בנימיני, המרכז לקרמיקה עכשווית – "מדברים בשפתם", המהווה תערוכת המשך לתערוכה "מקומי – עיצוב אישי פה ושם" המוצגת בימים אלה בגלריה בית בנימיני. בתערוכה ממשיכים לבחון מעצבים שונים את הסוגיה "האם יש עיצוב ישראלי". שתי התערוכות באוצרות המעצב ארז נבי פנה ובהשתתפות המעצבים: איתי אוהלי, רמי טריף, נעמה אגסי, טל ארז, יוליה צוקרמן, ולריה מוניס, שירה קרת ואיתי לניאדו, אלינור פורטנוי, בעז כהן וסיאקה יממוטו.

בלוג 20

"מדברים בשפתם", אוצר: ארז נבי פנה

.

חותמו של יריד צבע טרי באה לידי ביטוי גם במופע החיצוני של הביתנים – כחלק משיתוף הפעולה עם מרכז הירידים הוזמנו האמנים PESH  (ליאור בנטוב) ו UNTAY (בעז סידס) ליצור ציור קיר המכסה את חזיתות הביתנים בהם יתקיים היריד. שלושה חודשים של תכנון (בליווי אוצרותי של יפעת גוריון ורז שפירא-פיינבורג) ו 12 ימי עבודה של יישום הובילו לציור קיר המשתרע על 1700 מ"ר, שלשמחת כל הצדדים ישאר ויהפוך חלק קבוע במופע החזותי של מרכז הירידים.

התמונות כאן הן קצה קצהו של קצה המזלג, אז אל תסמכו עלי ולכו לראות בעצמכם (-: ההנאה מובטחת ! 

שעות פתיחה:

חמישי 26.4.18 אירוע פתיחה 23:00-20:30
שישי 27.4.18 18:00-10:00
שבת 28.4.18 21:00-10:00
ראשון 29.4.18 22:00-17:00
שני 30.4.18 22:00-17:00

הכניסה בתשלום.

לפרטים נוספים אודות היריד: http://www.freshpaint.co.il/en

.

.

מירב רהט
יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com