טראפלס קפה ומרציפן

אחרי ששבעתם מפוסטים על מכנסיים שאוהבים חולצות, מה דעתכם, קוראות וקוראים יקרים, על פוסט שעוסק בענייני הרחבת המכנסיים? אני מתכוונת, כמובן, לאוכל. קינוח. ליתר דיוק, לטראפלס.

טראפלס הם המתנה המושלמת להביא לדודים: לא מסובכים להכנה, טעימים בצורה לא-רגילה ונראים כמו מתנה של עשירים. לא חייבים להכין אותם רק לדודים. זה עובד טוב גם אצל חמותך-לעתיד ובכלל.

trufs

אז נתחיל.

המצרכים לכ-45 טראפלס

125 מ"ל שמנת מתוקה
250 ג' שוקולד מריר 73% מוצקי קקאו (אפשר לקנות באיכות מעולה בחנויות המתמחות, לא יקר)
כפית נס קפה מצויין – למשל זה של ג'ייקובס
חבילה של מרציפן (50 גרם)
אבקת קקאו הולנדי משובח

כלים ספציאל

תבניות סיליקון עם שקעים קטנים, בגודל שמתאים לטראפלס, ומגשים להניח עליהם את התבניות
מנז'טים, כדאי יפים ומושקעים, ולא לבנים בלאי כמו שלי
קופסה יפה, אם מתכוונים לתת במתנה
נייר אפייה או מפיות נייר-תחרה בגודל של הקופסה
קערות, מריות ולהקתו

אופן ההכנה

מחממים את השמנת בכלי מספיק גדול שיכיל בתוכו אחר כך גם את השוקולד. אפשר לחמם במיקרו. מכניסים פנימה את הקפה, ואחרי שהקפה נמס לגמרי גם את השוקולד. מערבבים מעדנות בעזרת מרית. אם השוקולד לא נמס כולו, אפשר להחזיר למיקרו לחימום קצרצר ועדין ביותר, או להניח את הקערה מעל בן-מרי עם מים חמים. בכל מקרה, כדאי שלא ישפריצו מים אל תוך התערובת.

בזמן שמחכים לשוקולד שימס, חותכים את המרציפן לחתיכות קטנות ומגלגלים לגולגולים (מילה רשמית) בגודל של גרגר חומוס גדול. חוזרים לבקר את השוקולד.

chocs_colage marz2

כשהכל נמס ואחיד, מניחים את תבניות הסיליקון על מגשים, כדי להקל בהמשך על ההכנסה לקירור. מוזגים את התערובת השוקולדית אל השקעים, לא ממלאים לחלוטין עד הסוף. כדאי לתת ניעור קל, כדי לשחרר את בועיות האויר.
עכשיו לוקחים את המרציפן, ודוחפים גולגול אחד לכל שקע, ככה שישאר קצת בולט החוצה.

choc_pour_text

את כל העניין הזה מרימים עכשיו בעזרת המגשים (אה? איך אני דואגת ליעילות העבודה שלכם?) ומכניסים למקפיא לשעתיים. אחרי שעתיים (או יותר, שתו את הקפה שלכם בכיף) מוציאים מההקפאה. בשלב זה אפשר ישר לסדר במנז'טים, או לגלגל קודם בקצת קקאו, לפי טעמכם.

מסדרים יפה בקופסה. אם יש לכם יותר משכבה אחת של טראפלס, תנו בהשקעה עוד רגע, וחיתכו עיגול יפה של נייר אפיה לשים בין השכבות. אפשר גם מפית נייר-תחרה כמו של בתי קפה, אבל למי יש כאלה בבית בכלל? שומרים במקרר עד הנסיעה לדודים, אבל כשמגישים אפשר להגיש בטמפרטורת חדר. ממוזג.

אהה! פתאום שמתם לב שלא נכנסים 45 טראפלס בקופסה בגודל סטנדרטי? זה בכוונה. כדי שישאר גם בבית. למי שעבד קשה לא מגיע גם? ברור שמגיע. עם דרינק.

שימו לב: הטראפלס האלה הם יחסית דלים בסוכר (אבל לא נטולי סוכר. בכל זאת, שוקולד וזה). השוקולד המריר מריר, השמנת המתוקה, יש בה מה שיש בה, ולא הוספתי סוכר. אם אתם אוהבים יותר מתוק ממר, הוסיפו אבקת סוכר לפי טעמכם בשלב השמנת המתוקה. בכל מקרה, לא הייתי ממליצה להוסיף יותר מכף אחת, כדי שלא יצא מתוק מדי.

ככה הם נראים בקופסת מתנה, עם מנז'טים בלאי:

box

וככה נראים לביבות (כל הזכויות שמורות ליובב) בשורה:

hearts

עכשיו הקטע המבאס הזה עם השטיפת כלים. אולי כדאי שתאכלו איזה טראפל אחד קודם, בשביל שיהיה לכם כח.

גברת הבלים
אני מי שאני, הבלוג הזה הוא מה שהוא. כל השאר, הבל הבלים.