טיפים למנהלים בתקופה הקורוניאלית. מספר 4

בחורה עם מחשב נייד

טיפ מס. 4

משלבים משפחה בעולם העבודה של ההורה ולוקחים משהו מזה לימים שאחרי הקורונה.
שני עולמות משתלבים זה בזו, עבודה ומשפחה

התקופה הקורוניאלית עוררה התבוננות מעניינת על שילוב חיי העבודה בתוך המשפחה על ידי כך שהביאה הורים רבים לעבוד מהבית. המציאות שבהתחלה הייתה לרבים מאתגרת ולאחרים אף בלתי נסבלת, אט אט שינתה פניה כאשר שהורים החלו לסגל דפוסי התנהלות שונים, זה לצד זה ובשיתוף פעולה מלא.

מעורבותם של ילדים בחיי העבודה של ההורה, יוצרת אצלם תחושת גאווה מאוד גדולה והבנה יותר עמוקה של מציאות עולם העבודה של הוריהם. מרביתם של הילדים יודעים מעט מאוד על עולמם המקביל של הוריהם, למעט יכולתם להגדיר מהו התפקיד שהוריהם ממלאים (ולא תמיד באמת לגמרי ברור להם) והסיפורים שהם שומעים בערבים כשהורים משתפים אחד את השני בחוויות מהעבודה.

נפתחה בפנינו הזדמנות להתבוננות על ערכים חדשים שאולי כדאי לאמץ. אולי ישנה קריאה לשינוי תפיסה גם בשני העולמות המקבלים של הורים וילדים, לשם יצירת מציאות אינטגרטיבית יותר המחברת בין השניים.

מזמינה אתכם המנהלים, לשאול את עצמכם כיצד ניתן יהיה לקחת משהו מהתקופה הזאת ולהביאו בחזרה לארגון כחלק מהחזון שלכם. כמה גמישות ופתיחות אתם מגלים לשיתוף הזה? האם קיימים פחדים שזה מעורר בכם כשאתם חושבים על איכות העבודה של העובדים, על ביצועים, תפוקה ועמידה ביעדים? כיצד מתגברים על המחסום הזה ובאיזו דרך בכל זאת ניתן לשמר משהו מזה?

והינה סיפור יפה שהיה לנו השבוע: באחת משיחות הזום עם צוות הנהלה שליוויתי, לפתע נשמע ברקע ניגון חליל. שאלנו מי זה מנגן והצענו שיצטרף אלינו לפגישה. האם הזמינה את בנה להכנס לחדר בה ניהלה את הישיבה (בזום). מבוייש מעט ומופתע מאוד, נכנס בנה לחדר וניגן לנו יצירה מקסימה. נשארנו פעורי פה מהקסם הזה שהאיר את המפגש. כמה יופי וסינרגיה היה בשיתוף הכל כך טבעי הזה אשר חשף את כולנו אל עולמה המשפחתי של המנהלת (וחשף את הבן אל הצוות שמעולם לא פגש בהרכב שכזה). היה משהו כל כך יפה ואנושי שאיש מאיתנו לא נשאר אדיש לו.
————–
התקופה ה״קורוניאלית״ מביאה עמה אתגרים לצד הזדמנויות חדשות. בימים בהם סדרי עולם משתנים ועמם גם סדרי העדיפויות ניתנת לנו הזדמנות לבחון מחדש את סט הערכים שלנו ומה הם הדברים החשובים לנו באמת. מנצלת הזדמנות מיוחדת זו להקנות טיפ יומי למנהלים במטרה להעצים את מנהיגותם בימים אלו ולהביא עוד נקודת מבט להעשרת עולמם העסקי והניהולי. דרך צלחה…

זיוי קלעי
פסיכולוגית עסקית וניהולית
Web. www.zivikalay.com
Email. Zivikalay4@gmail.com
Tel. 058-6622404

זיוי קלעי- מנהיגות חדשה
כפסיכולוגית עסקית, אני מלווה בכירים ומחזקת את מנהיגותם וניהולם לשם הצלחתם בתפקיד והצלחת החברהשבתי לארץ לפני שש שנים, לאחר שהייה של 25 שנים בקליפורניה, ארה״ב. מעל לעשרים שנות נסיון בליווי מנהלים בחברות גלובליות, בתהליכי מיזוג ורכישות, בגישור פערי תרבויותאת דרכי התחלתי כפסיכולוגית קלינית ובמהלך השנים התמחיתי בפיתוח מנהיגות ומנהלים בעולם העסקי. נעזרת בכלים מתחום הפסיכולוגיה לאבחון תהליכים ובניית תכניות עבודה מדויקות ותפורות אישית עבור כל מנהל/ת בתפקידם ובדרכם הייחודית ופועלת לפיתוח מנהיגות מודעת ואותנטית