טיפ: איך מעלימים פצעון מהפנים

מה כדאי למרוח על פצעון מכוער שהתיישב במרכז הפנים כדי לייבש אותו, איך מטשטשים את השרידים ולמה אסור בשום פנים ואופן לפוצץ או למרוח עליו תרופות סבתא שונות

יום לפני אירוע חשוב בחייך, את מתעוררת בבוקר ומגלה שפצעון סורר התיישב לו במרכז הפנים ולא מראה שום סימנים שהוא בדרך להיעלם. את חייבת למצוא פתרון זריז במיוחד, כדי לתקן את התקלה הפרצופית הזאת!

אז קודם כל, נאמר מה לא לעשות: לא להתפתות לתרופות סבתא שונות, כמו ההמלצה שמופיעה באתרי אינטרנט שונים, לשים משחת שיניים על הפצעון. למרות שזוהי תרופת סבתא נפוצה, היא עלולה לעשות לך נזק – להותיר כתם של הפצעון מה שנקרא "פגמי עור / כתמי פצעים". מה שעוד אסור לעשות בשום פנים ואופן: לפוצץ את הפצעון לבד, כי את עלולה לעשות לעצמך נזק בלתי הפיך שלא תצליחי לתקן.

סתוית סבג, מקרליין, ממליצה לרוץ ולקנות תמיסה לייבוש ממוקד של פצעונים המיועדת במיוחד לעור שמן, שסובל מעודף הפרשת סבום (שומן) והצטברות של קומודנים (ראשים שחורים) שמתפתחים לכדי פצעונים מוגלתיים. התמיסה כוללת חומצה סליצילית וחומצה אזילאית להסרת תאים מתים, ומרכיבים אנטי דלקתיים כמו קמפור, חומרי חיטוי לרענון והרגעת העור כמו שמן מנטה וסולפור להפחתת הפרשות שומן.

איך משתמשים?

מורחים כמות קטנה מן התמיסה ומשאירים למשך הלילה (אין מה לדאוג, התכשיר אינו מותיר כתמים) והפצעון מתייבש בלי ליצור פגמי עור.

אם הפצעון נותר כתזכורת למה שהוא היה בלילה הקודם, פשוט מורחים עליו מעט קונסילר בצבע העור, בשכבה דקה מאוד (אחרת הפצעון יודגש במקום להיות מוסתר), ומעליו מורחים מייקאפ בצורה אחידה על כל הפנים, כדי לטשטש את עקבות הקונסילר שנמרח על הפצעון.