טיפים מועילים (באמת) לאתגרי השנה הראשונה בחייו של תינוק

בחורה עם מחשב נייד

מרגע שהתינוק שלך מגיח לאוויר העולם, כל אדם שנקרה בדרכך ינדב לך ממשנתו על תינוקות וילדים, גם אם ממש לא תבקשי או תהיי מעוניינת.

למעשה, הטיפים הכי טובים מגיעים מאימהות שלמדו מהניסיון, מה שנקרא בעולם שלנו- נכתבו בקקי גב.

קיבצתי לכן, אימהות צעירות ויקרות, עשרה טיפים שבאמת ישמרו לכן על השפיות ויקלו את החיים החדשים שלכן בתור אימהות.

1. הכל זמני! נכון שזה נראה כאילו הילד יסבול מגזים עד הבר מצווה, או שהשיניים שלו יבקעו בעוד שנתיים, אבל כל אפיזודה כזו היא אפיזודה חולפת… גם אם לעיתים לוקח לה שבוע ויותר. גם הישארות באבן דרך מסוימת של התפתחות היא זמנית, כשסוף סוף התרגלת למצב החדש, למשל זחילת גחון, התינוק משכלל את הזחילה שלו ונהיה לך שואב אבק רובוטי ללא כפתור כיבוי 🙂

2. קקי גב- מצב שבו הקקי חומק החוצה מהטיטול וכל מה שבא במגע עם הקקי זוכה לכתם צהבהב שממש לא יירד בקלות בכביסה. ממש לא צריך להספיד את הבגד. הסוד הוא- לשטוף ולתלות בשמש! ככה פשוט, תוך כמה דקות הכתם יתפוגג כלא היה. תקף גם על הבגדים שלך כמובן 🙂

3. למי שמאכילה בבקבוק- תכיני לך מים מורתחים בטמפרטורת החדר ושימי בכלי כלשהוא שיהיה לך זמין. בנוסף, שווה להשקיע בטרמוס חמוד שבו תשמרי מים רותחים (הוא ישמש אותך גם כשאת יוצאת מהבית למקום כלשהוא) ואז עשי מיקס בין סוגי המים עד שתגיעי לטמפרטורה הנכונה… תוך מספר פעמים לומדים את היחס ואז החיים נעשים קלים יותר והתינוק צורח פחות כשהוא רעב 🙂

4. תזרמי עם התינוק, הוא מחליט עלייך עכשיו, בפרט בשלושה החודשים הראשונים- אין סדר יום! שלא יבלבלו לך את המח! יהיו פעמים שיאכל כל שעתיים ויהיו שיאכל כל שש שעות. הגוף שלו מאוד חכם ויודע בדיוק מה טוב לו.

5. במצבים בהם התינוק מסרב להירדם, תגדירי לעצמך זמן שפוי שבו את מנסה להרדים. היה והוא לא נרדם בזמן הזה, שחררי, כנראה שהוא לא אמור לישון.

6. אל תימנעי מלעשות דברים מחשש להרגיל- למשל,  אם התינוק שלך ישן לילה שלם ויש לו פתאום שבוע שבו הוא מחליט שבא לו לפגוש אותך לפנות בוקר לארוחה לילית בלי כיבודים, זה בסדר גמור- הוא לא יחזור לאכול בלילה, כנראה שמשהו עובר עליו וזה מה שהוא צריך באותו רגע כדי לחזור לישון.

7. סעי עם התינוק כמה שיותר ברכב כדי לקבל ביטחון, מפעם לפעם, גם אם הוא יצרח לך, את תלמדי לנשום ולעצור במקום בטוח כשיתאפשר. זה מאוד חשוב לצאת ולהתאוורר, בפרט בחופשת לידה.

8. אין כל הזמן, יש בדרך כלל. בדרך כלל הילד ישן לילה שלם, בדרך כלל הוא אוכל חמש ארוחות ביום, עושה קקי פעמיים ביום וכו'. תמיד יש יוצא מן הכלל וזה היופי, הילד לא רובוט! לא להילחץ מהמצבים האלה, זה טבעי ולגיטימי. את רעבה כל יום באותה מידה? עייפה כל יום אותו הדבר?

9. זכרי שיותר מכל צעצוע, רעשן או מובייל מה שהתינוק שלך צריך ממך זה חום ואהבה ואת הידיעה שיש מישהו שיספק לו את הצרכים שלו. כל השאר זה בונוס.

10. את אמא נהדרת, הכי טובה לתינוק שלך. תגידי לעצמך את זה לפחות פעם ביום ותהיי גאה בעצמך, גם על הדבר הכי שטותי כמו זה שהצלחת לגלות שמה שהציק לו וגרם לו לצרוח זה הגרעפס שהרגע עזרת לו לשחרר.