טיפים למנהלים בתקופה הקורוניאלית. מספר 7

בחורה עם מחשב נייד

טיפ מס. 7

חיזוק התשתיות, קודם פנימיות ואחרי כן חיצוניות.חיזוק התשתית הרגשית

זהו זמן לבדק בית, לחיזוק התשתיות הפנימיות אשר יובילו בסופו של דבר לשינוי החיצוני הנדרש והמדויק יותר לכם ולסביבתכם. תובנות אישיות ואיזון פנימי שתצרו במהלך התקופה, יביאו להתבהרות אשר תשפיעה על הדרך בה תפעלו.

שתי תשתיות חשובות לחיזוק היסודות הפנימיים ייצרו עבורכם את הדיוק בהתנהלות החיצונית, האישית, המשפחתית, והעסקית:

1. בראש ובראשונה, תשתיות רגשיות. אצל כל אחד ואחת מעוררת התקופה רגש מסויים אשר דורש אותנו לבחון אותו, להתמודד ולהתאזן מולו. שנים של בריחות והסחות דעת אפשרו את ההתנתקות הרגשית הזו שהשלכותיה יצרו חוסר דיוק הנהלותי. יתכן ותפגשו פחדים, כאב עמוק, בדידות, כעס, חוסר הערכה או אהבה עצמית, ובכך ניתנת לכם כעת ההזדמנות לעשות עבודה ותהליך של ריפוי אל מול אותו המקום הרגשי. מבלי להתחמק אפשרו לעצמכם להרגיש. עמדו באומץ מול אותו המקום שזמן רב מנעתם מעצמכם לפגוש ופשוט תנו לו להיות. תקשיבו לו, תחוו, תבחנו, הביעו אותו עד שישתחרר ותתאזנו מולו.

2. תשתיות התנהלותיות הינן פועל יוצא וישיר של תשתיות רגשיות. רעשים, ריצות, הישגיים, יעדים ומטרות, איפשרו לכם להתנק ממקור הכאב בו לא רציתם לגעת, אולם התנהלות זו, לא רק שהרחיקה אותכם מעצמכם ומהקרובים לכם, היא אף מנעה מכם התנהלות מדויקת וקשובה. כעת הזמן לשנות דפוסי התנהלות שבאים מבפנים החוצה ולא ההפך כפי שרובנו הורגלנו לעשות.

הסכימו להתמודד עם חוויה רגשית שנעלתם עמוק בתוככם, ומציאות חדשה תפתח בפנכם.

———-
התקופה ה״קורוניאלית״ מביאה עמה אתגרים לצד הזדמנויות חדשות. בימים בהם סדרי עולם משתנים ועמם גם סדרי העדיפויות ניתנת לנו הזדמנות לבחון מחדש את סט הערכים שלנו ומה הם הדברים החשובים לנו באמת. מנצלת הזדמנות מיוחדת זו להקנות טיפ יומי למנהלים במטרה להעצים את מנהיגותם בימים אלו ולהביא עוד נקודת מבט להעשרת עולמם העסקי והניהולי. דרך צלחה…

זיוי קלעי
פסיכולוגית עסקית וניהולית
Web. www.zivikalay.com
Email. Zivikalay4@gmail.com
Tel. 058-6622404

זיוי קלעי- מנהיגות חדשה
כפסיכולוגית עסקית, אני מלווה בכירים ומחזקת את מנהיגותם וניהולם לשם הצלחתם בתפקיד והצלחת החברהשבתי לארץ לפני שש שנים, לאחר שהייה של 25 שנים בקליפורניה, ארה״ב. מעל לעשרים שנות נסיון בליווי מנהלים בחברות גלובליות, בתהליכי מיזוג ורכישות, בגישור פערי תרבויותאת דרכי התחלתי כפסיכולוגית קלינית ובמהלך השנים התמחיתי בפיתוח מנהיגות ומנהלים בעולם העסקי. נעזרת בכלים מתחום הפסיכולוגיה לאבחון תהליכים ובניית תכניות עבודה מדויקות ותפורות אישית עבור כל מנהל/ת בתפקידם ובדרכם הייחודית ופועלת לפיתוח מנהיגות מודעת ואותנטית