טיפים לייעול זמן במיוחד לנשים העסוקות (וזה כולן, תסלחו לי הגברים הפעם)

כמה פעמים חשבתן לעצמכן, שעשרים וארבע שעות ביממה זה ממש לא מספיק? שהזמן פשוט זולג לכן מהידיים ואתן לא מספיקות חצי ממה שרציתן להספיק?
מוזמנות להיכנס ולקרוא איך לייעל את הזמן.

IMG_20190307_093628 (005)

כמה פעמים חשבתן לעצמכן, שעשרים וארבע שעות ביממה זה ממש לא מספיק? שהזמן פשוט זולג לכן מהידיים ואתן לא מספיקות חצי ממה שרציתן להספיק?
אני בטוחה שרובכן אם לא כולכן תענו שזה בדיוק מתאר את מצבכן.
העולם המודרני, הוא עולם שבו אישה צריכה להספיק גם לעבוד, גם לטפל בילדים, גם לטפל בבית וכן, גם הבעל רוצה תשומת לב… ומה לגבי האישה עצמה? מה עם זמן לעצמה? זמן להיפגש עם חברה לקפה, זמן לסדר ציפורניים וגבות, זמן לספורט ואולי תחביב קטן…
רבות מכן יענו לי, השתגעת? מתי יש זמן לזה???

בגלל זה אני כאן!

אני מאמינה שחשוב שחיינו לא יהיו רק משימות בלתי נגמרות, אלא גם הגשמה עצמית וכייף.
הצורך בזמן עבור כולנו הוא ברור! אבל, זמן אני לא יכולה לייצר. מה שכן ניתן לעשות זה לייעל את הזמן על מנת שתוכלו "להכניס" יותר משימות בפרק זמן מסויים ולאפשר לנו יותר זמן פנוי לדברים נוספים, שאותם הינו שמחים לעשות.

אז איך עושים זאת?

1. חזון לכל אחת יש "חזון". זה יכול להיות משהו כמו להגיע להישג בקריירה ויכול להיות גם משהו שגורם להנאה. למשל, משהי יכולה לרצות לפנות לעצמה שעתיים שבועיות עבור תחביב או לימודים ומשהי אחרת יכולה לרצות לפתוח עסק או קריירה חדשה. ובכלל יכולה להיות משהי שהיתה רוצה, שתהיה לה שעה שבועית לפינוק של מניקור, פדיקור וגבות.
החשוב הוא להגדיר את החזון שלנו. ממליצה לכתוב את החזון במחברת ייעודית. ככל שתתארו את החזון בפירוט רב יותר, כך יהיה קל יותר להגדירו ולממשו.

IMG_20190306_211442

2. יעדים– לאחר שהגדרתן חזון, חשוב לחשוב איך לבצעו. מה המשימות שיובילו אתכן למטרה. ככל שתפרקו את היעדים למשימות קטנות יותר, כך יהיה לכן קל יותר לבצע ולהגיע בסופו של דבר למטרה.

3. תכנון- תכנון של המשימות היומיות מאפשר ארגון נכון של הזמן ובכך אנו מייעלים אותו. ניתן למשל, להשקיע 5 דקות על כוס קפה ערב לפני ולרשום את המשימות שיש לבצע ובאיזה מועדים. למחרת אתן תראו שאם תסתכלו על הרשימה יהיה הרבה יותר קל ומהר לבצע את המשימות.
מוזמנות להשתמש בלוח תכנון מחיק או דף יומי.
IMG_20190306_210702 (002)

4. פרגון עצמי– ככל שתעודדו ותפרגנו לעצמכן, כך יהיה לכן הרבה יותר כייף וקל לבצע משימות. מה שנראה קשה ונחשב אצלנו בראש למשהו "נשגב", הופך לפתע לבר מימוש והשגה.
אתן יכולות לפרגן לעצמכן עם מדבקה מגניבה, עם צ'ופר כמו זמן הפסקת קפה ועוגייה או לכל כמה הצלחות פינוק שווה במיוחד לבחירתכן (רכישה של בגד, עיסוי בספא וכל מה שרק תחשבו עליו).

IMG_20190307_093521 (002)

5. התמדה– לפעמים צריך להתמיד ולהתעקש והכי חשוב לא להתייאש. יהיו ימים שלא משנה מה תעשו, יתרחשו כל הבלת"מים שבעולם. לא נורא! מחר יום חדש. החשוב הוא להתמיד ולהתעקש עד שדברים מסויימים יהפכו לדרך חיים עבורכן.

ומי שמעוניינת מוזמנת להיכנס לאתר של "טל שפיר- עושים חיים", שם תוכלו לרכוש לעצמכן ערכת מוצרים לייעול ותכנון טוב של הזמן : http://www.talshafir.co.il/
טל שפיר מאמינה שאם מנהלים נכון את הדברים, יכול להיות זמן גם לעסק מוצלח ומרוויח וגם מקום לזוגיות, לחו"ל וסתם למה שמתחשק (הרי בשביל זה אנחנו עצמאיות, לא??). היא מעבירה הרצאות מגוונות לארגונים גדולים וקטנים, על ניהול זמן, על מכירות ועוד הרבה נושאים שתמיד רלוונטיים.

ומה אני עשיתי הבוקר?

IMG_20190306_212041

מוזמנות להוסיף טיפים לייעול זמן משלכן בתגובות.

מאחלת לכן שפע של זמן והמון רגעי שמחה והגשמה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)