טיפים להארכת חיי הרכב שלכם

בחורה עם מחשב נייד

כל אדם שמחזיק רכב שמע על טיפול 10,000 לרכב / טיפול שנתי. הסיבה לכך היא שמומלץ מאוד לעשות טיפול לרכב אחת לשנה או לאחר שעבר 10,000 קילומטר (מה שמגיע קודם). בטיפול מחליפים שמן ומסנן שמן, בדיקת מסנן אוויר ובלמים, בדיקת נוזלים ובדיקת מסנן הדלק. טיפול זה יאריך את חיי הרכב שלכם במידה ותקפידו לבצע אותו בזמן.

בדקו את כמות המים במצנן אחת לשבוע- נושא זה מאוד חשוב מכיוון שאם הרכב מתחמם מעל המותר המנוע יכול להינזק. לכן במידה ותראו במד הטמפרטורה שהרכב התחמם יותר מידי עצרו אותו ואל תמשיכו לנסוע עד שהמנוע לא יתקרר.

נורת הדלק נדלקה? לא בריא לרכב! אל תחכו עם תדלוק הרכב לרגע האחרון. כשמיכל הדלק ריק הוא צובר המון לכלוך, ככל שתקפידו לתדלק בזמן את הרכב ותמנעו ממנו להישאר ריק, כך תמנעו ממנו לצבור לכלוך שעלול לגרום לסתימה.

הקפידו לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים שלכם אחת לשבועיים בעמדות לחץ אוויר בתחנות הדלק. אל תחכו לרגע שכבר לא יהיה אוויר בגלגלים כי זה אומר נסעתם המון זמן עם כמות אוויר לא מספקת. מעבר לכך שנסיעה בלי כמות האוויר הנדרשת בגלגלים גורמת לשחיקה של הצמיגים וכל מערכת הגלגלים, היא גם מסכנת את החיים שלכם!

בצעו בדיקת מים במצבר אחת לחודש הינה בדיקה חשובה. במידה ותקפידו לבצע אותה תוכלו להאריך את חיי המצבר ברכב שלכם בכמה חודשים טובים.

נדלקה נורה ברכב? המצב לא טוב, אם הנורה כתומה – סעו מייד למוסך לטיפול בבעיה! אם הנורה אדומה – עצרו את הרכב בצד ודוממו מנוע! התקשרו לשירותי גרירה וחילוץ שייקחו את רכבכם למוסך, נסיעה ברכב בו דולקת נורה אדומה יכולה לגרום להשבתת הרכב לצמיתות! אגב מומלץ לברר מראש על חברה המספקת שירותי גרירה מכיוון שברגע שנתקעתם עם הרכב, עדיף ישירות לחייג ולא לחפש באינטרנט מספר בלי לברר לעומק על חברת שירותי הגרירה.

במידה ורכבכם ניזוק בצורה בלתי הפיכה, לא נותר אלא לחפש חברה הקונה רכבים לפירוק ולמכור לה את הרכב…