טיפים יעילים לזו שמוכרת את הבית…אבל לא רק

במסגרת העבודה שלי, אני רואה המון בתים ביום יום.  בדרך כלל האישה היא זו שמראה לי את הבית, הבעל תמיד ברקע, עושה קולות של אחד שמקווה שהיא תרד מהרעיון המתיש הזה של למכור בית ולעבור לאחר.

וכל אחת חושבת שיש לה את הבית הכי מושלם, הכי אטרקטיבי, שתוך שבועיים גג היא מוכרת במחיר הרבה יותר גבוה ממחירי השוק כי מדובר ביצירת מופת.
אז זהו. שזה לא מספיק. יש עוד המון דברים שצריך לקחת בחשבון כאשר מעמידים בית למכירה. לא הכל נגמר בקירות, מרפסת וטריקה שקטה במטבח.

כשאת מוכרת בית את מוכרת אווירה, את מוכרת חלום, את מוכרת נוסטלגיה. את צריכה לגרום לאנשים שמסתובבים עכשיו בבית שלך לדמיין את עצמם גרים בתוך הבית שלך. משימה לא פשוטה בכלל, אבל עם כמה שינויים קלים שתעשי בסידור הבית, תצליחי לשפר את סיכויי המכירה באופן משמעותי.

אז הנה רשימת הדברים שקיימים כמעט בכל בית, והכי קל לשנות אותם:

1. לא מספיק להתנצל שלא היה לך זמן לסדר את הבית ואת נורא מצטערת על הבלאגן, זה לא משנה את העובדה שמרוב הפרעות בעיניים אי אפשר לראות את הבית.
הפתרון >>> אם אין זמן לסדר את הבית במהלך השבוע, עדיף לרכז את הבלאגן בחדר אחד (חדר עבודה אם יש כזה) ופשוט להציג אותו ככזה: "זה חדר הבלאגן". לפחות שאר האזורים יהיו מסודרים ונעימים לעין.

אני ממש מתנצלת על הבלאגן

2. זה שיש לך 8 ארונות איחסון בבית, בוידעם ענק ומחסן חיצוני, עדיין לא הופך את הבית לדבר הכי נחשק. אנשים לא רוצים לראות ארגזים מול הפרצוף או להיתקל בדלת מחסן שלא נפתחת מרוב ערימות שמסתתרות מאחוריה. זה  מייצר תחושת מחנק ובעיקר הופך אותך לאוגרת ערימות של דברים ישנים שיכולים להיות מזמן בפח. עדיף לרוקן כמה שאפשר את החללים הללו כי אז הלקוחות יוכלו לדמיין כיצד יוכלו לנצל את כל שטח האחסון הזה לפי הצרכים שלהם.
הפתרון >>> להעיף. להעיף. להעיף. אפשר לתרום, אפשר לזרוק, אפשר למיין, אפשר לאחסן זמנית בבית של חברים/הורים.  בטוח ש 90% מהארכיון הזה יכול להתפנות מהבית.

3. העובדה שבחרת לסגור את כל החלונות והתריסים בדיוק כשמגיעים אנשים לראות את הבית, לא תורמת לאווירה, למכירה ולנפש בכלל.
הפתרון>>> לפתוח תריסים, לפתוח חלונות, שייכנס אוויר, אור, אנרגיה חיובית לבית. אפשר אפילו לתלות מוביילים נחמדים או עציצים שיקשטו מבחוץ.

4. ריח –  נושא רגיש וכאוב. כי לכל בית יש ריח משלו, ובדרך כלל ריח הגרביים של הילדים תופס חלק מכובד באוויר. יכול להיות שבדיוק סיימת לטגן קציצות או שהפח עומד מלא ומחכה שמישהו יוציא אותו לטיול. ועוד לא דיברנו על הכלב…וקערת האוכל שלו שעומדת בפינה חשוכה בבית ומפיצה ריחות מעודנים של נקניקיות מלפני שבועיים.
הפתרון>>> לרסס ריחות וניל /לבנדר לפני שמגיעים אנשים לבית, להכניס עוגה לתנור, או פתרון פשוט הרבה יותר – להעמיד סיר על הגז עם מים ומרכך כביסה (בתוך חמש דקות יתפשט ריח מעולה בכל הבית).

ניחוחות
5. קר בחוץ/ חם בחוץ/ רטוב בחוץ/אביך בחוץ. בכל אחד מהמקרים הללו נכנסים אלייך הביתה אנשים שקצת סובלים. אז לא משנה מה קורה בחוץ, תדאגי שבתוך הבית יהיה בדיוק הדבר ההפוך.
הפתרון>>> לחמם את הבית/ לקרר את הבית/ להציע כוס מים קרים/ להציע עוגיה לילדים שנגררים אחרי ההורים שלהם והם מותשים ומתקרצצים. בקיצור, תהיו אמפטיים ורגישים לאנשים כי זה נורא מעייף לראות בתים.

…………………………………………………………………………………
תרגישו כמו בבית

……………………………………………………………………….

טיפים נוספים יועלו בהמשך…

אגב, כל הדברים שנכתבו תופסים באופן כללי גם למי שלא מוכרת את הבית.

בהצלחה !
נועה
www.noa-nadlan.co.il

054-4752230