טיפול שיניים אצל ילדים

ילד מחייך

מאת ד"ר תמר פינקלשטיין – מומחית יישור שיניים לילדים  >>
גם אצל ילדים, ממש כמו אצל מבוגרים, חיוך בריא מתחיל בהיגיינת פה, מעקב וטיפול בבעיות שיניים עם הופעתן. ובניגוד למה שחלק מההורים חושבים, גם בשיני חלב חשוב לטפל.

שיני חלב אמנם נמצאות בפי הילדים למספר שנים עד נשירתן והחלפתן אך גם בזמן זה הטיפול בשיני הילדים חשוב מאוד ויכול לחסוך כאבים או אי נוחות ואף למנוע בעיות אורתודנטיות וטיפולי יישור שיניים לילדים אחר כך. מחקרים מוכיחים כי ישנו קשר ישיר בין מצב שיני החלב לבין הצבע והחוזק של השיניים הקבועות שמחליפות אותן.
ילד מחייך
הזנחת חור בשן חלב, יכול לגרום להופעת עששת ולבעיות חניכיים וכאשר השן הקבועה תבקע, כאשר השטח שלה אינו בריא, היא תצמח עם פגיעה. כמו כן, חשוב להדגיש כי עששת לא מטופלת יכולה לפגוע בחלקים אחרים של הפה והחניכיים ולהתפשט לשיניים אחרות.

ילדים רבים סובלים מחורים בשיניים כתוצאה מצחצוח לא נכון של השיניים הטוחנות. הסיבה לכך היא שילדים לעיתים מתקשים להגיע עם מברשת השיניים לחריצים בשיניים הטוחנות, בהם נצברות שאריות אוכל, הגורם לעששת ויצירת חורים.

בטיפול שיניים לילדים, רופא שיניים מורח חומר איטום פלסטי על החריצים בשן הטוחנת וכך יוצר שכבת הגנה על השן ושומר על בריאותה.

מכאן שמעקב וטיפול אצל רופא שיניים לילדים יכול לחסוך לילדים כאבים וסיבוכים מיותרים ולהורים זמן וכסף. יש לבקר עם הילדים אצל רופא השיניים כל חצי שנה לבדיקה של מצב הפה והשיניים גם אם לא כל השיניים התחלפו, לקבל הערכה על התפתחות השיניים ואיתור בעיות בשלבים מוקדמים והדרכות על צחצוח נכון, לעיתים יפנה אתכם הרופא לאורתודנט, מומחה יישור שיניים לילדים, כדי לקבל חוות דעת נוספת שיכולה פעמים רבות למנוע סיבוכים מיותרים.

מוזמנים תמיד לפנות אליי למרפאה לייעוץ ולחוות דעת:
http://www.tamarsmile.co.il/