טיפול בפיגמנטציה

בחורה עם מחשב נייד

טיפול בפיגמנטציה

פיגמנטציה פירושה כתמי עור. פיגמנט העור שלנו קשור באופן ישיר לכמות המלנין המחולקת בכל הגוף. כל שינוי בכמות המלנין יגרור אחריו פיגמט שונה מאשר בשאר הגוף, מעין כתמים בצבע מעט שונה. במידה וכמות המלנין פחותה באזור הספציפי יופיעו בו כתמים בהירים יותר מאשר צבע העור של שאר הגוף ואילו במידה וכמות המלנין באזור הספציפי גבוהה יותר יופיעו בו כתמים כהים יותר מאשר שאר צבע העור בגוף. פעמים רבות שהפיגמנטציה עלולה להופיע באזור הפנים מה שעלול לגרום לנראות בלתי אסתטית ובעיות ביטחון ודיכאונות. על כן חשוב לטפל בפיגמנטציה, ולהלן הדרכים האפשריות לטיפול.

דרכי הטיפול בפיגמנטציה:

לפני שניגע בדרכי הטיפול של הפיגמנטציה, חשוב להבהיר מניין היא מגיעה. על פי רוב הפיגמנטציה מגיעה בעקבות חשיפה בלתי מבוקרת לקרני השמש החמות. נוסף על כך טיפולי לייזר להסרת שיער לצמיתות אשר נעשים בחוסר מקצועיות ואי הקפדה על הכללים עשויים לגרום אף הם להיווצרותה של הפיגמנטציה. אך אל דאגה, קיימות דרכי טיפול רבות וטובות אשר יצליחו על פי רוב להעלים לכם את כל כתמי הפיגמנטציה כאילו לא היו מעולם.

1) פילינג קילוף עור- קילוף העור מטרתו לייצר שכבת עור חדשה בעלת תאים צעירים ורעננים יותר בשביל לתת מראה מתוח וצעיר יותר. כמו כן בעת קילוף שכבת העור הישן, על פי רוב גם כתמי עור או פגמים אחרים מוסרים בעקבותיו של העור הישן. כמובן שהדבר תלוי בעוצמת הטיפול. במידה ועוצמת הטיפול הינה מינימלית, ייקח זמן רב, התמדה והקפדה על מנת שיגיעו התוצאות, אך במידה ועוצמת הטיפול הינה מקסימלית, התוצאות לא יאחרו להגיע. כמובן ששינויים בעוצמות הטיפול גוררים עימם שינויים בתקופות ההחלמה וברמת הכאב.

2) טיפולי אינפרא אדום- טיפולי אינפרא אדום אף הם יעלים מאוד להעלמת כתמי העור שלכם. טיפולים אלה על פי רוב אינם כואבים כלל ואף אינם מצריכים תקופת החלמה מיוחדת. הגלים אשר חודרים אל מקום הפיגמנטציה מחממים את המלנין הפגוע ובכך תורמים לקילופו ולהעלמת הכתמים כליל.

אסתטיקה – ניתן לראות באופן חד משמעי כי קיימים טיפולים טובים מאוד לטיפול בפיגמנטציה אשר מסוגלים להעלים כליל את כתמיכם.