טיפולי שיניים בהרדמה מלאה – המידע שחשוב להכיר

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה - המידע שחשוב להכיר

טיפולי שיניים בהרדמה מלאה - המידע שחשוב להכיר

בעבר ניתן היה לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה רק במסגרת בתי החולים, במקרי חירום וכאשר הייתה התוויה רפואית ברורה לשם כך. כיום מספר מרפאות שיניים בישראל קיבלו את ההיתר להעניק את השירות ואתם זוכים במספר יתרונות ברורים לעומת טיפולים שיניים רגילים. להלן כל מה שצריך לדעת לפני שפונים לאופציה טיפולית זאת.

מהם היתרונות של טיפולי שיניים בהרדמה מלאה?

האפשרות לעבור טיפולי שיניים בהרדמה מלאה מספקת יתרונות רבים למטופלים:

• מאחר ולא נמצאים בהכרה בזמן הטיפולים הרי שלא מרגישים שום כאב או חוסר נעימות, כך שהדבר מושלם לסובלים מחרדה דנטאלית.

• בעלי רפלקס הקאה מוגבר יכולים סוף כל סוף לעבור את הטיפולים השונים ללא שום חשש או מבוכה מאחר והרפלקס המביך מנוטרל לחלוטין.

• מאחר ואין שום צורך בשיתוף פעולה עם הרופא הרי שגם אוכלוסיות מיוחדות כגון ילדים, קשישים ובעלי מוגבלויות יכולות לעבור את הטיפולים בצורה מוצלחת.

• בזכות האפשרות הנוחה והיעילה של הרדמה מלאה ניתן לבצע טיפולים מורכבים לאורך שעה עד שעתיים בלבד ללא צורך בביקורים חוזרים ונשנים.

הטיפולים השכיחים שמוצעים תחת תנאי הרדמה מלאה הם השתלת עצם בחניכיים, השתלות שיניים, טיפולי חניכיים, טיפולי כירורגיית פה ולסת וטיפולים משמרים כגון ביצוע סתימות וטיפולי שורש. בפועל, ניתן להשתמש בהרדמה מלאה גם עבור טיפולי שיניים קצרים וממוקדים יותר והדבר תלוי במידת הצורך של המטופל, מצבו הרפואי והמלצת הרופא המטפל כמובן.

דגשים בבחירת המרפאה המבצעת

ראשית כל חשוב מאוד לדעת כי רק מרפאות שיניים ספציפיות מקבלות את ההיתר להציע למטופליהן טיפולי שיניים בהרדמה מלאה. האישור ניתן בתעודה שנתית הן עבור הרופא והן עבור המרפאה. מרפאה שקיבלה את האישור חייבת לתפעל חדר ניתוח לכל עניין ודבר, עם רופא מרדים, ציוד חירום, ציוד ניטור מדדי חיים, חדר התאוששות ונוהל שלם של תשאול הלקוח וביצוע הבדיקות המתאימות טרם ההרדמה בפועל.

משום שמדובר בשירות כה חשוב ונדרש, מומלץ מאוד לאתר את המרפאה המתאימה לפי מקצועיותה ומגוון שירותיה בו במקום, הרבה מעבר למיקומה הפיזי. ישנן מרפאות שיניים שמציעות מלבד טיפולי שיניים בהרדמה מלאה גם קשת שירותים נרחבת באותו המתחם כגון מומחים מכל התחומים בקליניקה, מעבדת שיניים וייצור כתרים צמודה ואת ביצוע כל בדיקות ההדמיה (רנטגן, CT לסתות) בו במקום ללא צורך בהפנייה למכון צילום חיצוני.

בחרו את המרפאה שמציעה את השירותים המתקדמים ביותר ולא מתפשרת על שום קריטריון חשוב דוגמת זמינות ונגישות גבוהה, עמידה בלוחות הזמנים וכמובן מחירים נוחים שמאפשרים לכל אחד ואחת לעבור הטיפולים השונים מתי שרק צריך.