קיץ אקסטרים

העיניים של המדינה פקוחות גם בקיץ

חברה מתפקדת כמו המנכ"ל שלה, הסביר לי את זה פעם מנכ"ל איקאה כשעוד הייתי עובדת זוטרה, אם המנכ"ל ירים את הנייר שנפל בדרך על הרצפה כאילו זה היה הבית שלו, העובדים יתנהגו באותה מידה.

מנכ"ל החרמון הוא אלון פרידמן ראש מטה פיקוד הצפון לשעבר, אל הצפון הוא העביר את משפחתו מהמרכז אחרי השחרור כי התגעגע לבית האמיתי בחרמון.

חרמון 2 עדי פרץ

את ההר הוא מציג דבר ראשון בשמו המיתולוגי "העיניים של המדינה" סמל לביטחון ואכן נראה שהמילה המובילה במהפך שעובר החרמון לקראת הפיכתו לאתר קיץ היא בעיקר "ביטחון" על המזחלות רשום אקסטרים, אבל גם במהירות הגבוהה ביותר הן אינן מטפסות לגבהים שחוויתי במקומות אחרים, וכל התחושה שליוותה אותי לאורך כל הדרך הייתה " הכל בטוח במתקן הזה" וגם הילדה מצידה הייתה מאוד מרוצה.

מזחלות מהירות קיץ צילום עדי פרץ

בשקט בשקט אמר לי אחד העובדים, איך היה המתקן של המזחלות? הנהלת החרמון השקיעה בו 800,000 שח לתיקונים ושיפוצים כדי לוודא שהכל בטיחותי. האמת, מרגישים.

את הקארטינג מותר לעשות רק מגיל 15, סליחה ילדים,זה עניין של בטיחות, אמא חייבת לעשות לבד, זה פשוט חלק מהעבודה. כ- 850 מ' בירידה. לנקודת היציאה למסלול מגיעים ברכבל ומשם מתגלגלים בכלי החדש חבושים בקסדה.

והכי חשוב חברה שותפה אפרת גת

WhatsApp Image 2018-07-19 at 16.21.03 (2)

האמת שהברקס בידיות צריך להילחץ באופן זהה בשתי הידיים, לחיצה ביד אחת בלבד תיצור סיבוב צלחת מלא של הקרטינג ועם זה בחרמון לא לוקחים סיכונים, היה מוי כייף, אל תגלו לילד שזה היה המתקן הטוב ביותר בעיני.

WhatsApp Image 2018-07-19 at 15.58.27

את הילדים השארתי לחוות גלישה יבשה באבובי קיץ (tubing summer)  זוהי עוד אטרקציה חווייתית לכל המשפחה , מכירים  את מורדות החרמון בישיבה על אבוב. (מגיל 5). בזמן שאמא משחקת אותה רוכבת שטח מנוסה.

אבובי קיץ באתר החרמון צ. עדי פרץ

מתקן הסקיי ריידר החדש הוא מרשים, גדול, כייפי מאוד, ובעיקר, הוא נועד כדי שגם גיל הזהב יסכימו לעלות עליו עם הנכד, וגם הילדים הצעירים לא תצא נשמתם מהמקום בסיבובים חדים.

1

סקיי ריידר זהו בעצם מתקן מסילה מעגלי, בסגנון רכבת הרים תלויה מעל הקרקע, ומספק חוויה מהנה לכל המשפחה. זוגות, זוגות יעלו המבקרים לסיבוב חוויתי כשהם ישובים וחגורים בבטחה ורגליהם תלויות באוויר. אורך המסלול כ- 320 מ' וזמן הנסיעה אורך כשתי דקות. מדובר במתקן ראשון מסוגו בישראל!המתקן בנוי על עמודים (גובה העמודים בנקודה הגבוהה ביותר הינו 15 מ' מעל פני הקרקע), המתקן ממוקם באזור מזחלות האקסטרים. המתקן יעבוד בכל ימות השנה חורף קיץ.

סקיי ריידר אתר החרמון צ. סטודיו גולן  (9)

מחיר: 30 ₪ לסיבוב לאדם. מתאים: לילדים מגיל 6 וגובה 1.20 מ'. ילדים עד גיל 8 חייבים בליווי מבוגר (מעל גיל 14).

העובדים במקום בוגרים/מבוגרים, קראו לזה באיזה דרך שתרצו, הם לא ילדים עם פלאפונים. הם באמת מסתכלים, מי אתה ,מה הגובה שלך ועל מה אתה מתיישב. וזה כל כך חשוב שאין לי דרך לתאר.

לצפון יש הווי, הם קופצים ממקום למקום בקלילות , שעה נסיעה בשביל לג'מג'ם בדן על הדן. נחשבת לקפיצה קלה. אני בשעה וחצי נסיעה לחרמון תהיתי אם יש אולי רכבת הרים שעדיין לא ניסינו בדמשק.

אתר החרמון משתרע על פני שטח של כ- 2,432 דונם, בגובה 1,600 – 2,040 מטר מעל פני הים. הרכבל לפסגות החרמון מטפס לגובה 2040 מ' מעל פני הים לתצפית מרהיבה,  אורך הרכבל 1250 מ' ומשך הנסיעה בו אורכת כ 15 דקות לכל כיוון, הרכבל פועל בכל עונות השנה, העלייה מותרת בכל גיל, עד שתי נפשות במושב. (מחיר: 49 ₪ לאדם)

אבל ההגעה הייתה שווה כל רגע, 26 מעלות, רוח חזקה וקור אמיתי באמצע יולי. היו רוב מה שיכלתי לבקש. בקצה הרכבל מתקיימים סיורים מודרכים ללא תשלום, בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע. אוהבי הטיולים והלכת יהנו  ממגוון רחב של מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. בסיור יסופר על קרב כיבוש מוצב החרמון במלחמת יום הכיפורים, קרב שהפך לסמל ומיתוס, במהלכו זכה החרמון לכינוי "העיניים של המדינה". בחודש אוגוסט הסיורים יתקיימו מידי יום כולל שישבת בשעות : 11:00, 13:00, משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע לאתר חצי שעה לפני שעת הסיור. יוצאים מהקפיטריה בתחנה העליונה, יש להגיע עם נעלי הליכה, ולבוש חם. אני חשבתי שצוחקים עלי עם הלבוש החם ולא הבאתי, אז זו לא בדיחה.

4

צודק מנכל החרמון כשהוא אומר שהצפון שלנו מכיל את כל האטרקציות שאנחנו טסים לחפש ביער השחור, האמת שגם בהשוואת מחירי המתקנים גם עם יוקר המחייה ישראל עדיין מנצחת. קרוניות ההר ביער השחור עלו כ15 יורו לסיבוב לאדם. מתקן הסקיי ריידר החדש יעלה לכם 30 שח לאדם. זה עוד לפני אופציות של כרטיס יומי משולב, והנחות למיניהן. לדוגמה באתר החרמון כרטיסיית הכוללת: רכבל+ 3 גלישות באבובים+ 4 גלישות לבחירה במזחלות אקסטרים/ קרטינג/ Sky Rider תעלה 109 שח, וכרטיס משולב עם קייקים: רכבל + מזחלת הרים/ אבובי קיץ + קייקים במסלול המשפחתי (קייקי כפר בלום/הגושרים) יעלה בדיוק אותו מחיר 109 שח. כך שבתכנון כלכלי נכון אפשר לעבור את אוגוסט אקסטרים בשלום.

5

קרדיט צילום: עדי פרץ,עינבר שחק

עינבר שחק,  מעצבת ובלוגרית שכותבת על אופנה, עיצוב וטיולים בחו”ל עם ילדים

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/