טימוטי ואני

טימוטי התרנגול נפטר יחסית מזמן, אבל לא חסרים עוד מיליוני טימוטים בעולם, רק שרובכם לא מתייחסים אליהם כאל יצור חושב מרגיש ואוהב, אלא כאל "חזה עוף", "פולקע", "כנפיים" וכו'. פוסט אורח של שחר בת ה-16

בחורה עם מחשב נייד

שחר היא בתו בת ה-16 של בן זוגי וטבעונית אדוקה, אחרי שהיתה צמחונית מגיל מאוד צעיר. שחר כתבה סטטוס מאוד יפה על התרנגול טימוטי, ולמרות שאני לא צמחונית בעצמי, וגם לא לגמרי מסכימה עם כל הטיעונים שלה, עדיין חשבתי שמגיע לסטטוס הזה ולתרנגול החמוד הזה תפוצה קצת יותר רחבה. אז קבלו אותם:

*    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *    *

אתמול אני ואחותי עברנו על כל התמונות הישנות שהיו במחשב שלי ומצאנו את התמונות האלה של טימוטי. טימוטי היה התינוק הקטן שלי, הוא אולי לא חי הרבה זמן אבל כל שנייה שהוא היה איתי הייתי בעננים.

טימוטי היה התרנגול הראשון שאי פעם גידלתי. עד שגידלתי אותו לא הבנתי איזה חיה אינטליגנטית זאת תרנגולת. תמיד חשבתי שכל פעולה שלהן היא אינסטינקטיבית בלבד, אף פעם לא באמת חשבתי עליהן כעל חיה עם בינה. וואו כמה שטעיתי.

בכל פעם שהייתי נכנסת לחדר שלי, הוא היה קופץ מהתרגשות (כל עוד לא היה אף אחד בבית הוא היה בתוך החדר שלי) ותמיד עקב אחריי לכל מקום, כאילו שהוא יודע מה שעשיתי בשבילו, כאילו שהוא יודע כמה אני אוהבת אותו.

אם הייתי משחקת באייפד, הוא היה איתי, ואם סתם הייתי שוכבת לי במיטה ורואה טלוויזיה, הוא היה יושב עלי ומתלטף כמו חתול עד שהיה נרדם.

טימוטי אולי כבר לא איתי, הוא נפטר יחסית מזמן, אבל לא חסרים עוד מיליוני טימוטים בעולם, רק שרובכם לא מתייחסים אליהם כאל יצור חושב מרגיש ואוהב, אלא כעל "חזה עוף", "פולקע" "כנפיים" וכו'.

כל פעם שאתם הולכים לסופר וקונים בשר (ולא, זה לא משנה של איזו חיה, לכולן יש רגשות), אתם משלמים באופן ישיר על הרצח של החיה הבאה אחריה, ובשביל מה? כל זה בשביל כמה שניות של טעם בפה?

אז תנו לי לספר לכם משהו שאולי לא ידעתם… זה לא שווה את זה! אם זה היה חתול או כלב הייתם אוכלים אותו? כי תאמינו לי שאין הרבה הבדל ביניהם. אנחנו כבר בפאקינג 2014 הגיע הזמן להגיד די! די לתעשיות הרצח האלו! די לאדישות! ודי לסבל של חפים מפשע! כי זה פשוט לא שווה את זה. זה לא שווה את החיים השלמים של הסבל שהחיות האלה עוברות בשביל ההמבורגר או החזה עוף שלכם.

הגיע הזמן להסתכל לחיות בעיניים.