טייפינג – "חבל הצלה" לכל מי שעוסק בכל סוג של ספורט באינטנסיביות!!!

בחורה עם מחשב נייד

טייפינג – "חבל הצלה" !!!
מי שעוסק בספורט באופן אינטנסיבי עלול יום אחד לסבול מכמה תופעות כלהלן : נפיחויות , בצקות , דלקות , כאבים , שטפי דם הגבלה בטווחי תנועה , צלקות שמגבילות או מפריעות לתנועה. לרב כתוצאה מתופעות כאלו אנשים מפסיקים או מפחיתים את הפעילות שלהם אך זה לא בהכרח. יש פיתרון והוא נקרא קינזיוטייפינג :
טייפינג ברכיים 4 טייפינג צוואר טייפינג כף הרגל טייפינג שורש כף היד
קינזיוטייפינג היא טכניקת הדבקה ויכולה להישאר על הגוף בין מספר שעות למספר ימים תלוי בסוג הפציעה והמטופל. קינזיוטייפינג הוא טיפול תומך ולמעשה ממשיך את השפעת הטיפול לאורך זמן, בין הטיפולים השונים כגון: דיקור סיני, טווינא, שיאצו או כל טכניקה אחרת.
מתחת לעור קיימים חיישנים – המעבירים למוח תשדורות מהשטח (חום, קור, כאב, דגדוג וכדומה). כשהמוח (מערכת העצבים המרכזית), מזהה טראומה – למשל נקע בקרסול ,נשלחים חומרים "לתקן" את המקום הפגוע (הגיד שנמתח). הבעיה היא שבהרבה מקרים המוח שולח יותר מדי חומרים כאלה, ואז נוצר פקק – וזו הדלקת שנגרמת כתוצאה מהטראומה, והנפיחות הבצקתית המלווה אליה.
כדי לטפל בבצקת ובכאב, ניתן לעשות עיסוי עדין – ואז המוח יודע שהוא צריך לשלוח יותר דם לאזור. אפשר גם לעשות דיקור סיני – והמוח יידע "לתקן" את האזור הבעייתי על ידי הזרמה וויסות של צ'י ודם. לחילופין להשתמש גם בקינזיוטייפינג, כדי להעביר למוח תשדורת מה בעצם צריך לעשות.
היות והטייפ עצמו אלסטי, אפשר למתוח אותו במתח גבוה או נמוך, או בכלל ללא מתח. כמו כן, אפשר לקבוע את כיוון ההדבקה, ובכך גם להשפיע על כיוון הפעולה של הגוף. כל הדברים האלה למעשה מסייעים למערכת העצבים המרכזית לטפל בצורה האופטימלית בבעיה.
במקרה של נפיחות או בצקת באזור מסוים, אפשר לסייע לגוף לפנות את הנוזלים מהמקום. לצורך כך נשתמש בטכניקת הדבקה אשר תשפיע על זרימת הלימפה באזור. למעשה הדבקת הקינזיוטייפינג בצורה הספציפית הזו עוזרת לגוף לפתוח דרכי זרימה נוספות כדי לשפר את פינוי הנוזלים מהמקום, ובכך להוריד את הבצקת – ואת הכאב. באותה טכניקה אנחנו אפשר לטפל גם בשטפי דם (הזרמת לימפה מזרזת את ההחלמה), בוורידים בולטים וכואבים (דליות) ובנפיחויות שונות לאו דווקא על רקע בצקתי.
אני מאוד ממליץ לכל מי שסובל מאחד הסימפטומים שלעיל להיעזר בטכניקה הזו , מניסיון של שנים רבות בעבר בעיסוק בספורט הישגי אני מבטיח לכם שתרגישו הקלה ניכרת ושיפור בתפקוד.