טיול מאורגן או עצמאי לתאילנד?

תאילנד

אומרים שהתקופה הטובה ביותר לטוס לתאילנד היא עכשיו, כשמזג האוויר לא חם מידי ואת המונסונים כמעט ולא רואים באופק. למרות שמזג האוויר בתאילנד מחולק לכמה עונות, אין ספק שניתן לטייל בה בכל ימות השנה. ההחלטה לטוס לתאילנד מלווה בדרך כלל בתהייה שמשותפת ללא מעט תיירים: האם לטוס עם טיול מאורגן או לטייל באופן עצמאי? בכתבה הבאה אנסה למנות את כל היתרונות והחסרונות של שני סוגי הטיולים ולעזור לכם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

תאילנד – פנים רבות לה

טיול בתאילנד הוא ללא ספק טיול מגוון, והוא מתאים לכולם: למשפחות, לצעירים ולזוגות. ניתן לתכנן את אופי הטיול במגוון דרכים, החל מאטרקציות אקסטרים, ועד לחופשת בטן-גב, כשהכל תלוי בצרכים ובמטרות שלכם. גם בטיול מאורגן וגם בטיול עצמאי ניתן לחוות חוויות מסוגים שונים, אבל לפני שתקבלו החלטה, חשוב לקרוא על טיול מאורגן בתאילנד, להבין מהו כולל והאם הוא מתאים לאופי הטיול הרצוי.

תאילנד

טיול מאורגן – יתרונות וחסרונות

טיולים מאורגנים נעשים בקבוצה, מה שאומר שלכל טיול שכזה יש לוח זמנים עקבי שעל הקבוצה לעמוד בו ולפעול לפיו. היתרון הבולט בטיולים מאורגנים הוא שלא צריך לשבור את הראש ולתכנן את מסלול הטיול מאחר ויש מי שיעשה את זה בעבורכם. ומה לגבי החיסרון? בשל לוח הזמנים שמתוכנן לקבוצה, תיאלצו לקום בשעות קבועות ולהיצמד למסלול המתכונן, מה שאומר שלא תוכלו להתגמש מבחינת היעדים או מבחינת משך השהות בכל יעד. עוד חיסרון הוא שלא אתם אלה שתבחרו את המלונות בהם תשהו, מה שעשוי להיות משמעותי בעבור לא מעט תיירים.

טיול עצמאי – יתרונות וחסרונות

תכנון טיול עצמאי אמנם יצריך מכם לבנות את מסלול הטיול ולהבין כיצד להגיע ממקום למקום, אך מצד שני הוא יאפשר לכם לבחור את היעדים שבהם תבקרו, למצוא את המלונות האידיאליים ביותר ולהחליט על משך השהות בכל יעד. מניסיון, לפעמים תגיעו למקומות כל כך מדהימים, שתרצו להישאר בהם יום אחד נוסף (בדרך כלל קורה באיים כמו קופיפי או קופנגן). נוסף לכך, תוכלו להתגמש מבחינת לוח הזמנים, ולשנות את התוכניות מתי שרק תרצו ובהתאם למצב הרוח שלכם. כיום תכנון טיול עצמאי לתאילנד לא נחשב כמשימה מורכבת, זה בעיקר בגלל שיש לא מעט סוכנויות שיכולות לסייע לכם לתכנן את הטיול, כמו גם לסגור מלונות ואטרקציות בכל יעד.

אז מה עדיף?

בגדול, טיול עצמאי בתאילנד נחשב כטיול אידיאלי יותר, כך תוכלו לבחור את משך הטיול, לסגור את האטרקציות שמעניינות אתכם ולחוות את החוויות האטרקטיביות ביותר בעבורכם. זה לא כל כך מורכב להתנייד בתאילנד ולסגור אטרקציות, וזה בהחלט משהו שניתן לעשות אותו גם אם אתם מטיילים עם ילדים – כך יהיה לכם את החופש לבחור איך הטיול שלכם ייראה, ותוכלו ליהנות ממנו על הצד הטוב ביותר.

טיסה נעימה!