טיול חדש בירושלים: מסע נשי בעקבות נשים פורצות דרך

את אילת אורן, אישה חרדית נמרצת, מדריכת תיירים מוסמכת ומנהלת מרכז התיירות "ירושלים של מעלה – תיירות רוח ונשמה", פגשתי לראשונה לפני 3 שנים בדוכן התיירות שלה בתערוכת התיירות הבינלאומית IMTM. "את "ירושלים של מעלה" הקמתי לפני כ-9 שנים, במטרה לשתף עם כל אחד את החוויות שחוויתי. אני גרה במרחק פסיעה משוק מחנה יהודה, כל-כך קרוב עד שמקובל לאמר אצלנו – "שים על האש סיר עם מים, קפוץ לקנות ירקות, עד שתחזור המים ירתחו…" הסבירה לי אילת והוסיפה כי שותפיה ב"ירושלים של מעלה" הם מדריכי טיולים, נגנים, שחקנים ומשפחות מארחות. במהלך השנים השתתפו בפעילויות שלה עשרות אלפי אנשים שקיבלו מבט חדש, מרענן ומעמיק על ירושלים. לאחרונה, במסגרת שיתוף פעולה חדש עם אורנת ורנו, מנחה סדנאות ושיעורים בנושא נשיות וזוגיות ומאמנת קאוצ'רית, בנו השתיים סיור על דמויות נשיות – מוכרות יותר ופחות ממגוון תחומים: רופאת ילדים, אשת עסקים, משוררת, רחל אימנו, לוחמת, כולן באזור ירושלים. לכבוד יום האישה הבינלאומי, קבלו הצעה לטיול אחר, לא שגרתי ומעצים.

3

צילום מתוך דף הפייסבוק של "ירושלים של מעלה – תיירות רוח ונשמה"

"בעקבות נשים פורצות דרך" -סיור לנשים שמחפשות השראה למימוש החזון שלהן

הסיור מתחיל בקבר רחל אימנו, ממשיך לשכונת שערי חסד ומסתיים בעיר העתיקה בכותל וזאת בעקבות: רחל אימנו –  ציפורה רוזנפלד –  דונה גרציה –  הלנה כגן – זלדה שניאורסן מישיקובסקי– חולדה הנביאה – אסתר ציילינגולד.

\\ קבר רחל אימנו: רחל אמא ומנהיגה שמחכה לבניה על אם הדרך.

\\ תצפית על גוש עציון: אמא ולוחמת – סיפורה של ציפורה רוזנפלד שנהרגה בהגנה על הקיבוץ הדתי כפר עציון בתש"ח.

\\ ארוחה איטלקית בניחוח דונה גרציה אצל רותי בשכונת נחלאות: סיפור על נשים בעולם העסקים – סיפורה של דונה גרציה, מאנוסות ספרד, שהיתה אשת עסקים מצליחה ונדבנית גדולה וגם סיפור העסק הביתי של רותי.

\\ סיור בשכונת שערי חסד: שערי חסד היא אחת השכונות הראשונות שנוסדו מחוץ לחומות העיר העתיקה. על רקע סיור באתרי השכונה הציורית, ששמרה על צביונה היחודי, נתוודע לדמותן של אלה כגן ושל זלדה שניאורסון-מישקובסקי. הלנה כגן היתה רופאת הילדים הראשונה בארץ, הקימה בית חולים יהודי ראשון לילדים, ייסדה רשת מרפאות טיפת חלב ראשונה, בית יתומים בשכונת שערי חסד ועוד. זלדה משוררת חרדית שזכתה לפרסים והוקרה על פועלה בחברה הישראלית.  אישיותה וסגנון כתיבתה היחודיים פרצו את החומות בין העולם החרדי לעולם החילוני וחיברו את כלל עם ישראל. היא התגוררה ברחוב הקליר בשערי חסד.

\\ ביקור בעיר העתיקה ובכותל: נבקר בשערי חולדה הנביאה שהיתה אחת משבע נביאות שקמו לישראל. ניבאה בימי המלך יאשיהו שפנה אליה לבקש את עצתה ואף מסופר עליה שלימדה תורה את זקני העם. נפגוש את דמותה של אסתר ציילינגולד לוחמת שנפלה בתש"ח בהגנה על העיר העתיקה. ולסיום תפילה בכותל.

בסיור סדנת אימון קצרה בהשראת הנשים אותן נפגוש בדרך שנושאה: לממש את החזון שלי או משחק משעשע נושא פרסים בעקבות הסיור.

מתאים לקבוצות נשים, בעברית או אנגלית, מתאים לכל המגזרים וגילאים, מ20 נשים ומעלה.

עלות הסיור כולל ארוח ביתי אצל רותי הכולל קפה ועוגה: 1450 ₪ לקבוצה של 30 נשים. לא כולל הסעה.

*ארוחה בסגון איטלקי הכוללת לחמים,פשטידות ,סלטים, מרק, ומנה אחרונה, מעוצבים בצורה מיוחדת – בתשלום נפרד על פי התפריט.

 פרטים והרשמה:  ירושלים של מעלה | איילת 052-7502770 | אורנת 054-6139770

2

צילום: אילת אורן