טיול בטוסקנה

הקוליסאום ברומא

לכבוד יום הנישואין השלישי שלנו, בין כל הלחץ של העבודה והטיפול בתינוק, בעלי החליט לפנק ב'הפתעה' מוחלטת את כל המשפחה לטיול של 3 ימים באיטליה

למה הפתעה במרכאות? כי אי אפשר באמת להפתיע אותי בכל מה שקשור לכספים שנעים מחשבון אחד לאחר.. כזאת אני, מחושבת ולא ספונטנית 🙂 לא בעלי, ולא ביטוח לאומי יכולים.. לגבי המיקום הייתה קצת הפתעה, אבל לפי העסקאות ביורו היה ברור שהכיוון הוא לאירופה.

לשמחתי הרבה, לפחות זה חסך ממני את התיכנונים ליום הנישואין (אבל יגרום ליום הנישואין הבא להיות הרבה יותר מסובך לוגיסטית וכל הכאב ראש המתלווה אליהם).

ביום חמישי עלינו על טיסת לואו קוסט לרומא, טיסה קלילה שאפילו התינוקי עבר אותה בשלום למרות הפחדים. הדיילות היו נחמדות ואפילו הציעו לתת לו אוכל תינוקות זול (סירבתי בנימוס. יש גבול כמה לואו קוסט זה יכול להיות).

מרומא נסענו נסיעה של שעתיים נוספות לקורטונה. התמקמנו בחווה של אורי. בעלי מסתבר הזמין דרך ישראלית-איטלקיה שמכירה את הבעלים, והוא ממש פינק אותנו! -מצרפת פה את האתר למי שחפץ להזמין וילות בטוסקנה, בדגש על מרכז טוסקנה (או דרומית יותר לכיוון רומא).

המקום היה רחב, עם בריכה וכל הדברים שאתם יכולים רק לחשוב עליהם. נתנו לתינוק להתרוצץ בזחילה\ניסיונות עמידה בפנים ובחוץ והוא פשוט התמוגג מאושר. וגם אנחנו. האמת שלא רציתי בכלל לטייל יותר מדי, השלווה של טוסקנה ממכרת. בכלל מרגיש לי כמו שילוב של חופשה בגליל עם דרום ספרד. מתוודה שזאת הפעם הראשונה שביקרתי באיטליה, אבל אין ספק שאגיע לפה שוב.

ארוחת ערב אכלנו במסעדה של אוסטריה, ופה כבר ממש התמוגגתי. יקירי שיחק אותה בגדול. התייחסו אלינו ממש יפה וגם לתינוק שהיה מבסוט מתשומת הלב.

את היום למחרת העברנו בסיינה, כל מקום יותר יפה מהשני. וביום האחרון חזרנו קצת לרומא, שם עשיתי מעט קניות לחמתי והודתי לבעלי עם גבינת פקורינו מקומית שהוא ממש רצה להביא לישראל. קינחנו בפיצה עם המון אורגנו ובזיליקום כמיטב המסורת – בכלל באיטליה כל מכין פיצות נחשב כמעט כמו שף. בעצם לא כמעט – הוא שף בפני עצמו. האיטלקים לוקחים מאוד ברצינות את אומנות הכנת הפיצות וגאים במורשת ההכנה.

בין לבין הספקנו גם לבקר בקוליסאום. היה מהמם!

הקוליסאום ברומא