ט"ו באב שמייח או ט"ו באם?

מה באמת עומד מאחורי ט"ו באב והאם באמת ראוי לקרוא לו חג האהבה? מה זאת בדיוק אהבה, מה ההבדל בינה לבין התאהבות ואיפה נכנס הסקס לתמונה?

גם אם יש סכנה שאני יוצאת הכי בורה (מודה שהחזקתי מעצמי כל יודעת), לא ידעתי מה הסיפור שעומד מאחורי ט"ו באב, הידוע גם בכינויו חג האהבה.

מוכרים לנו לבבות ושוקולדים, דובים וארוחות ערב, זוגיות דביקה ויין לאור ירח. זה מה שהכרתי עד… עד עכשיו בעצם.

זוג מאוהב (צילום: שאטרסטוק / Rido)פרחים, לבבות וזוגיות דביקה? זה לא בדיוק הסיפור (צילום: שאטרסטוק / Rido)

כשהבנתי שמה שעומד מאחורי ט"ו באב, הוא סיפור די מזעזע שהתחיל עם פרשיית "פילגש בגבעה": אישה שכמה גברים משבט בנימין אנסו אותה והתעללו בה כל הלילה, עד שמתה. האיש שלה הזדעזע כל כך מהמעשה שביתר את גופתה ל-12 חלקים, ושלח חלק אחד לכל שבט בישראל. נשמע המעשה הכי הגיוני לביצוע. בני ישראל הזדעזעו גם הם ובקשו משבט בנימין להסגיר את הגברים האחראים למעשה. מה עשו בשבט בנימין? חשבתם שהם פראיירים? ברור שלא, הם סירבו להסגיר את הפושעים ובני ישראל נלחמו בהם והודיעו שלא יחתנו את בנותיהם עמם יותר. נראה שבני ישראל לא חשבו יותר מדי לפני שיצאו בהצהרות, כי ההחלטה לא לחתן את הבנות עם גברברי בנימין הובילה את בנימין לקראת הכחדה, למרות שהם התחתנו בתוך השבט תקופה (רגע, שם נולדה הקהילה "אמא ואבא בני דודים"?). בכל מקרה, בעיה.

מה עושים? חושבים מחוץ לקופסה. עושים מסיבות פול מון, שולחים את הבנות לרקוד ביער ופתאום, כל מני גברים יוצאים מהיער וחוטפים את הבנות. בעדינות, שכנראה הייתה חלק מאד חזק באופי של בני בנימין (אזהרת ציניות), הפכו את הבנות לנשותיהם וחיו באושר ועושר.
עכשיו תגידו לי, את זה באמת צריך לחגוג? סיפור שהתחיל באונס ורצח ונגמר כנראה לא רחוק משם, לזה אנחנו קוראים חג האהבה?

פאזל לבבות (צילום: שאטרסטוק / nito)אז מה זו בעצם אהבה? (צילום: שאטרסטוק / nito)

אני לא יודעת מה איתכם, אבל קצת עבר לי החשק. לחגיגות. אולי גם קצת לאהבה. הרי נראה שגם בימינו אנחנו לא רחוקים כל כך, לפני כמה שבועות סיפור הצילומים באיה נאפה, כמה ימים לפני כן ילדים אונסים ילדה אחרת. כשאהבה היא החלקה ימינה ושמאלה בטינדר (לא, אל תחפשו אותי שם) או אתרי נשואים/נשואות "דיסקרטיים" שמחפשים נפש תאומה (לא, לא תמצאו אותי גם שם), או גרושים/גרושות שסתם מחפשים (אל דאגה, גם שם אני לא נמצאת), די מוביל אותי לשאול את עצמי, וקצת גם אתכם, מה זאת אהבה או מה לא? מה אנחנו מחפשים או מה אנחנו רוצים? כי את החגיגות של טו באב הרגע הרגתי.

אישה בטינדר (צילום: שאטרסטוק / VDZ)יש אהבה בטינדר? (צילום: שאטרסטוק / VDZ)

1. סקס זה לא אהבה. אפשר לעשות הרבה מאד סקס בלי לאהוב את הצד השני.
2. סקס עם אהבה, יכול להיות הרבה יותר משובח.
3. תחבק אותי, תתכרבל איתי, תן לי יד, תסתכל לי בעיניים, תגיד לי שאתה אוהב אותי. כולם טכניים, כל אחד יכול לומר או לעשות אותם. זה אומר שהוא אוהב?
4. התאהבות זו לא אהבה. התאהבות, הם הפרפרים בבטן כשחושבים על הצד השני, כשחולמים עליו בהקיץ, כשרק רוצים להיות איתו. אלו באמת תחושות מדהימות, אבל, המרחק מהתאהבות לאהבה, גדול ולא פשוט.
5. רוב האנשים, לא חוצים את הגשר מהתאהבות לאהבה.
6. אהבה זו תחזוקה שוטפת. כל יום כל היום. כשאחד מבני הזוג מפסיק לרגע, מרגישים מיד. אם לא מרגישים, כבר אין שם אהבה.
7. כמה את.ה מוכן להתפשר? על מה את.ה מוותר כשאת.ה אוהב.ת? על זה שהוא לא מוריד את הקרש בשירותים או לא מיישר את החומוס בצנצנת? או על זה שהיא עושה פרצופים כשאתה יוצא עם חברים ולא נותנת לך לראות כדורגל? האם זו אהבה?
8. הסברה אומרת שהגברים רוצים כל הזמן סקס ונשים רוצות מילים יפות ומתנות. הפתעה! גם נשים רוצות סקס וגם גברים רוצים מתנות.
9. למרות שיש כאלה שחושבים שאפשר לשנות את המשיכה שלנו למין מסוים ולעבור טיפולי המרה, אהבה היא אהבה והיא שווה והיא יפה כשסוף סוף מוצאים אותה ויודעים לשמור עליה ולטפח אותה.
10. והכי חשוב, זה לאהוב את עצמנו. קודם כל. בדיוק כמו שאנחנו. כל אחד ואחת, עם המחשבות והכאבים, עם הרצונות והצרכים. אנחנו הכי יפים כשאנחנו אוהבים את עצמנו.

האם אתם יודעים מה טעם הגלידה המועדף על בן.בת הזוג שלכם?

לכו לאהוב, בכל יום, בכל דקה. לא צריך ט"ו באב או באם.

גלידה ואהבה (שאטרסטוק / Iveta Angelova)אהבה וגלידה (שאטרסטוק  / Iveta Angelova)

*****

tantiroza
Tanti Roza הייתה סבתא שלי, אישה מדהימה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, פשיניסטה ואופה המון. אני....אישה גבוהה, אמא ענקית, רצה למרחקים ארוכים, מנהלת אפליקציות (מערכות מידע), פשיניסטה ואופה המון....מה ייצא מזה....הזמן יגיד.