טונה בריאה לנו?כנראה שכן

טונה

https://scontent.fsdv2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/27750634_1797073110357236_5466649440525010162_n.jpg?oh=30a362e765578b64294f7723d42eab7e&oe=5B246639

חברת CENTURY PACIFIC.נכנסה לשוק הטונה בישראל בשיתוף פעולה עם קבוצת "יבנה" מוצרי מזון שמשמשת כבסיס לוגיסטי וטכני וכן אחראית על ייבוא הטונה, הפצתה ושיווק המוצר בישראל.

הוזמנתי להשקה בהפקת דפנה שייט ולימור שחר חברת ערוגות הבושם וטעימות מה ניתן לעשות עם הטונה כשמדגימה ומכינה בל קפצן שפית,בעלת קייטרינג ומנחת סדנאות נפלאה.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

החברה הפיליפינית הודיעה היום על כניסה לשוק הטונה בישראל עם מוצרי CENTURY TUNA ומנכ"ל החברה  גרגורי פראנסיס הגיע ארצה לקדם את מוצריו ולהדגיש את שיתוף הפעולה המסחרי והידידותי הזה בארץ.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

ישראל נתפסת כמעצמת טונה, הצריכה היומית של הישראלים למוצרי הטונה הולכת וגדלה מידי שנה ובשנים האחרונות מדווחים על שיעור צמיחה ענק.

טונה היא מוצר זמין,בריא מאוד לעוסקים בספורט להשלמת חלבון ולחולים במחלות בלוטת תריס שזקוקים ליוד שבמוצר .כמו כן מכיל המוצר אומגה 3 ועוד מינרלים הטובים לגוף.

שיתוף הפעולה בין החברה הפיליפינית לקבותצת יבנה שעד היום עסקה בחמוצים וזיתים הביא להשגחה ביצור הטונה ולהתאמה לחיך הישראלי -היינו פחות נתרן כי בחו"ל נוהגים לאכלו מלוח יותר .

בארץ יש דרישה גבוהה לטונה בשמן ופחות במים כך ש80% מהמוצר הוא בשמן שאגב בריא יותר למרות ההנחה שבמים טוב יותר .

אומגה 3 מתמוססת היטב בשמן והוא בריא. השתמשו בשמן ואל תסחטו אותו ובמוצר הסופי שלכם פשוט תפחיתו או אל תשתמשו בשמן נוסף .

בשלב הראשון יהיו פה רק טונה בשמן ומים עד אשר יסתיים הפיתוח של מוצרים נוספים בטעמים נוספים .

שלמה נחליאל מנכ"ל קבוצת יבנה מוצרי מזון מוסר: "קבוצת יבנה מיבאת, משווקת ומפיצה בישראל את המותג  CENTURY PACIFIC,  העבודה המשותפת עם החברה הפיליפינית היא יותר מטבעית לאור יכולותיה של קבוצת יבנה מוצרי מזון והשאיפה הבלתי מתפשרת שלנו למצוינות בתחום איכות המוצר והתאמתו לטעם השוק הישראלי. כולי תקווה ששיתוף פעולה זה יהווה פלטפורמה מוצלחת ומנצחת להחדרת מגוון מוצרי החברה בארץ".

"אנחנו הולכים להיות תחרותיים לאור העובדה שאנחנו החברה היחידה בישראל שיכולה לשלוט מקרוב בתהליך כולו, משלב הדייג ועד הגעתו למדף ללא פערי תיווך  " אומר שלמה ומדגיש שדאג ליצור בדיוק כפי שהצרכן הישראלי ביקש בתחקיר שערך קודם לשת"פ הזה."

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

חברת CENTURY PACIFIC GROUP הבינלאומית בעלת 30 שנות ניסיון כחברה מובילה בתחום המזון והמשקאות בפיליפינים. מוצרי החברה נמכרים בכ-60 מדינות ברחבי העולם והיא מחזיקה במפעלי ייצור בפיליפינים, ארצות הברית, הולנד, דובאי, אוסטרליה וברזיל. מחזור המכירות של החברה נאמדת על        כ-800 מיליון $ בשנה ובין מוצרי הדגל שלה ניתן למצוא מגוון מוצרי שימורי טונה ומוצרי קוקוס.

Gregory Francis סגן נשיא ומנכ"ל Century tuna מוסר: " CENTURY PACIFIC GROUP הנה החברה היחידה בישראל שמציעה רמת איכות גבוהה משלב הדייג של הטונה ועד סיום הייצור, E6את בזכות יצירת תהליך בקרה איכותי מקצועי ומהודק. החברה מביאה עמה ניסיון וידע של שיווק מגוון המוצרים של המותג CENTURY PACIFIC  ב-60 מדינות שונות.

כניסתה של CENTURY לשוק הישראלי הוא מהלך ארוך טווח ובעקבות רצוננו להיות גורם משמעותי בשוק הישראלי ולשמר את יתרונותינו האיכותיים והתחרותיים, בחרנו לשתף פעולה עם קבוצת יבנה מוצרי מזון, שמשלבת אף היא את העקרונות של הקפדה על איכות תוך שמירה על יעילות מקסימאלית. יחד אנחנו מביאים לשוק מוצר איכותי במחיר תחרותי ובטעם מנצח".

ולטעימות עצמן .

בל קפצן השפית הכינה מנות אירוח כמו גם מנות שניתן להכין בבית בקלות

סלטים שונים מירקות שנוספה אליהן הטונה בחבירה מוצלחת.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

מנות ראפ ששתיים מהן היו מצויינות

האינארי – מעטפות הטופו ממולאות ירקות .פירות וטונה

כיסי האינארי העשויים בקפידה היו מופלאים וטעימים ונדרשו שוב ושוב.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

עלי אורז ממולאי ירקות וטונה

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

התמונה של ‏לאה זוהר‏.

בל גם נתנה מתכונים וטיפים  והסבירה ברצון איך להכינם   .אחד מהם שמצא חן בעני אאמץ לביתי .

המתכון שלי עם הטונה בהשראתה של בל .

חבילת דפי אורז בקוטר בינוני,

ירקות שאוהבים חתוכים לגפרורים למשל

כרוב,גזר,אבוקדו בקוביות,בצל ירוק,מלפפונים ופלפלים צבעוניים

קופסת טונה במים – יש מיונז ולא צריך שמן נוסף.

לתיבול-

מיץ לימון ,מיונז,טריאקי,צ'ילי מתוק או חריף

מערבבים הכל יחד

מרטיבים את עלי האורז כמצויין בעטיפתם

ממלאים וסוגרים כמו בלינצ'ס .

מסדרים על מגש ומגישים בטמפרטורת חדר עם רוטב ליד .

לרוטב-

רבע כוס טריאקי טוב

3 כפות חמאת בוטנים עם שברי בוטנים

רבע כוס קרם קוקוס

רבע כוס מירין-יין אורז

פלפל לבן ומלח לפי טעם.בוחשים היטב להמסת חמאת הבוטנים ומגישים יחד .

טעים פחד .

leazohar-הבית הזוהר של לאהל'ה
כי אני בולגריה כי אני יפואית ברמ"ח איברי כי אני אוהבת את האוכל שיצרו הסבתות כי ישבתי ולמדתי מהסבתות שלי אחת יפואית ואחת ירושלמית אוכל אותנטי . כי אני אוהבת לנסות הכל מכל להריח ,לטעום וליצור יש מאין וממצרכים רגילים לשנות סדרי עולם . לכן הבלוג שלי קיים כדי לשתף אתכם בחלומותי ובישומם.