טודובום שיווק שותפים

בחורה עם מחשב נייד

   ראיתי אתמול חדשות בערוץ 13, סתם מהדורה רגילה.. תכנים, פיגועים, פוליטיקה, רכילות וכל מה שמסביב…

אבל הפעם תפסה את תשומת ליבי כתבה ייחודית על תחום ההכנסה מהבית – שיווק שותפים.

שמעתי את המונח כל כך הרבה פעמים ואף פעם לא התאמצתי להבין, אז שמחתי כל כך שמישהו ערך עבורי כתבה שתסביר לי על מה כולם מדברים.

ובכן, שודרה כתבה שנקראה "דור הwifi", נעשה תחקיר מעמיק על ידי ערוץ 13 על הדור כיום, איך הוא חושב, מתפרנס, לאן הוא שואף, על הסביבה המשתנה שלו ועוד..

כי אין זה חדש שיש הבדל עצום בין הדור עד שנות ה2000 לבין דור שנות ה2000. ההבדל ניכר בכל תחומי החיים וחל על כל ההתנהגויות האישיות שלנו.

אני כן ילידת דור שנות ה2000 וכן שייכת לדור הwifi, אבל אני מתנהגת ממש כמו הדור הקודם שלי.

הם הציגו בתחקיר את המעגל הבלתי פוסק בין הדורות שמדבר על העברת אורח החיים שצריך להיות מההורים לילדים. מה זאת אומרת? ההורים שלנו הם המחנכים שלנו, אנחנו לוקחים התנהלות בבית ולומדים להתנהג על פיה, לוקחים תכנים מהבית ומיישמים גם אצלנו, רואים כיצד ההורים קמים כל בוקר לעבודה להתפרנס ומבינים שכך צריכים גם אנחנו ועוד.. בקיצור, איך שלא נסתכל על זה, אנחנו העתק-הדבק של ההורים שלנו. וכך זה ממשיך מדור לדור..

אז גם אני, כמו ההורים שלי. חונכתי, השכלתי והלכתי לעבוד כמוהם.

אבל התחקיר של דור הwifi מדבר על משהו שונה, על התנהגות שונה שלא נורמטיבית עם הסביבה ועם הדור שהיה, הדרך שלו להתפרנס, השאיפות שלו שונות.. אם פעם זוג הורים היו שואפים רק לקניית בית, היום ילד בגין 18 כבר שואף לקנות ארבעה בתים (רק להתחלה).

אז התחקיר היה ממש מעמיק,, ראיינו בתחקיר מספר ילדים שבגילאים 16-18 עושים אלפי ומיליוני שקלים משיווק שותפים! הייתי בהלם מוחלט והשתתקתי לספה.

"הדור של היום", ככה הם אומרים, "ניזון ממשהו אחר". ואני מלמלתי לעצמי "מה אני שונה מההורים שלי? אני ניזונה מפרנסה בדיוק כמוהם".

אז כנראה שדור הwifi חכם יותר, טכנולוגי יותר, שאפתני יותר ולוקח את הקידמה לידיים שלו – לפי החוקים שלו.

המרואיינים בכתבה סיפרו על שעות העבודה שלהם אחרי בית הספר, התראיינו בבית קפה שהוצג כמשרד האולטמטיבי שלהם למול המחשב. (עדיין לא הבנתי איך ליצור מיליונים ובטח לא בגיל 16.)

חלק מהמרואיינים בכלל נשרו מבית הספר – ההורים שלהם היו בעדם ותמכו על עזיבת הלימודים. עכשיו פה הדעה מתחלקת לשניים – אלו שיבינו ואלו שלא. בואו לא נכנס לזה אבל מי שמעוניין לשמוע את תמיכת ההורה אצרף קישור בהמשך לתחקיר.

אז תשמעו טוב ! דור הwifi בכלל עושה כסף בבית קפה, באיזו שעה שנוחה לו, רגל על רגל – מהאינטרנט !!!!

ואז עצרתי לחשוב רגע, מה אני יודעת על האינטרנט? בסך הכל שיש שם גוגל ופייסבוק.. מה הם יודעים שאני לא יודעת? נשארתי מרותקת למסך.

"אז את המיליון הראשון שלי אני מתכנן לעשות עד גיל 18 משיטת שיווק שותפים ועוד כמה פרויקטים דרך האינטרנט" אמר ילד בן 16 שצולם ברקע של חוף מדהים.

ואז חשבתי לעצמי, איך הוא בגיל 16 יושב בחוף יוקרתי לספר לי על המיליון הראשון שלו שאני פה בדירת 2 חדרים בקושי מגרדת 6,000 ש"ח בסוף החודש? משהו לא בסדר בעולם הזה.

"בגיל 16 הוא נשר מבית הספר והלך להיות סמנכ"ל של חברת הייטק מצליחה והכל בזכות הסרטונים שהוא העלה לרשת שמשכו את עיניי כל העולם" – ממממממממממה?! חשבתי לעצמי. סמנכ"ל בגלל סרטוני רשת?! תעשו לי טובה זו כתבה או בדיחה?

אוקיי בואו נפרוט עד עכשיו – היו 3 מרואיינים בכתבה – ילד ראשון שמתפרנס משיווק באינטרנט, ילד שני שמתפרנס בגלל סרטונים שהעלה לרשת והפך לסמנכ"ל וילד שלישי שמטפח את הפרופיל שלו באינסטגרם או בכלל ברשתות החברתיות.

טוב אחד מהם אנחנו חייבים להיות אחרי התכנית נכון ???

קודם כל, הבנתי בחיים שאין דבר כזה הזדמנויות עסקיות, הדבר שהכי נצץ לי בכתבה הוא שאנחנו יוצרים לעצמו את ההזדמנות העסקית שלנו. אם תקראו על כל המצליחנים בעולם, לאף אחד לא הגישו את ההזדמנות והם נכנסו אליה – כולם ייצרו אותה בעצמם. כולם קמו בבוקר כדי לנסות, כולם השקיעו את כל מה שרק אפשר כדי שזה ימשיך גם מחר וכולם התמידו כדי להצליח!

והמסקנה שלי נבעה מכך שתמיד אנחנו מסתכלים על אנשים ואומרים היה להם מזל, או אבא שלהם היה המנכ"ל ודבר כזה או אחר… אבל זה לא נכון, כל אדם הגיע לאן שהגיע רק בזכותו. אם זה כי הוא חשב על הרעיון, אם זה כי הוא למד ויישם, או אם זה כי הוא פיתח או ייצר. אבל לאף אחד לא היה באמת מזל. (מזל זה רק בונוס בחיים – אבל צרו לעצמכם את המזל).

אז בואו נפרוט את שלושת המתמודדים שלנו וההזדמנויות העסקיות שלהם:

ילד ראשון שמתפרנס משיווק שותפים באינטרנט: הוא יושב בכל מקום שבא לו בעולם, מטייל, נהנה, באיזה שעה שנוח לו הוא יכול לייצר כסף (והמון!) – הוא רק צריך לדאוג לקחת את המחשב שלו איתו.

ילד שני שמתפרנס בגלל סרטונים שהעלה לרשת: הוא ערך סרטונים מדהימים (הציגו בכתבה כמה מהם – באמת מדהימים) והסרטונים משכו את עיני העולם ברחבי הרשת, מצאה אותו איזשהי חברה והפכה אותו לסמנכ"ל בזכות הידע הטכנולוגי שלו כנראה גם.

ילד שלישי שמתפרנס בגלל שהוא מטפח את הפרופיל שלו באינסטגרם: ילד שהחליט שהוא שוכר מאפרת מקצועית ומעצב שיער מקצועי מדי יום, כדי ליצור אהדה ברשתות (גבר מתאפר אם לא הבנתם) וזה מושך את עיניי העולם, הוא רק צריך לדאוג להעלות כל הזמן סרטונים. ברגע שיהיה לו הרבה עוקבים הוא נהפך ל"פרופיל פרסומי". הכוונה שבגלל שיש לו הרבה עוקבים – כל פעם שהוא יעלה סרטון אלפים יראו אותו. יש חברות שמוכנות לשלם לו עבור זה שהוא יעלה תמונה/סרטון עם המותג שלהם. הוא יזכה לכסף והם יזכו לחשיפה.

wow  !!! תשמעו, מי בכלל ידע שמשלמים לבן אדם כשהוא מעלה תמונה לרשת? מי בכלל ידע שמישהו ימצא אותו אי שם ברשת בזכות הידע הטכנולוגי שלי (חשבתי שרק סוכנים תופסים דוגמניות ברחוב) ומי בכלל ידע שאפשר להתפרנס רק בזכות המחשב שלי?

ואז הכתבה מסתיימת בכך שהתחקירן מציג אותנו כדור אחר, דור של מיליונים.

אז אני מהדור הזה – וגם אני רוצה מיליונים ! אז החלטתי שאת הכתבה הזו אני אמשיך בעצמי. ואני אהיה גם דור הwifi שמתפרנס מהאינטרנט ! והתחלתי לחשוב איך אני מצטרפת לכולם.

אז נתחיל מהסוף להתחלה.. כי זה איך שניסיתי, מהקל לקשה. הכי קל היה לי להצטלם ולהעלות תמונה לרשת – נביא קצת עוקבים ושיתחילו לשלם לי עבור הפרסום. אבל שמעו… זה ממש לא קל כמו שזה נשמע.

עד שמצטלמת לי תמונה טובה, לוקח לי בערך חצי יום. אז נניח שיצאה סוף סוף תמונה טובה והעלתי אותה, עד שמגיעים העוקבים לקח לי 3 ימים ! בשביל עוקב אחד ! אז התחלתי לסייר ברחבי האינסטגרם וראיתי תמונות מדהימות של אנשים, סרטונים מצחיקים, סרטונים ערוכים, תמונות מטורפות והבנתי…שזה פשוט לא יהיה אני.. מה לי ולצלם תמונות שכאלה? זה ממש מקצוע. להעלות ככה תמונות כל היום. פחות התאים לי.

הלכתי לאופציה השניה – ללמוד לערוך סרטונים. אז גם כאן, מצאתי כמה סרטונים ביוטיוב על עריכת סרטונים, ניסיתי מספר תוכנות אונליין ואפילו רכשתי תוכנה מקצועית עם קורס מצורף ללימוד התוכנה… וזה פשוט נראה לי מרחק אור עד שאלמד לערוך סרטונים כמוהו. בקושי הצלחתי לחתוך תמונה בסרטון (אתם חייבים לראות איה עריכות הוא עושה, כנראה שלא סתם לקחו אותו להיות סמנכ"ל בגיל 16). אז פה הבנתי שאולי אני מנסה "מאוחר מדי" לללמוד עריכת סרטונים.

אבל היי, אין דבר כזה מאוחר מדי נכון? כנראה שהייתי להוטה ממש לייצר כסף כאן ועכשיו.

אז לא נשאר ברירה ולעבור לתכנית מספר שלוש – הילד השלישי. לייצר כסף מהאינטרנט. אז התחלתי לקרוא איך מייצרים כסף באינטרנט.. ונתקלתי באותו משפט שהילד אמר בתחקיר – "שיווק שותפים".

אז קראתי על השיטה והבנתי שדווקא את זאת אני כן יכולה ליישם. והנה קצת איך שיטת שיווק שותפים עובדת:

סוחר (מוצר) -> משלם עמלה על כל מכירה או הקלקה -> שותף (אני) -> השותף מקדם ומפרסם מוצרים -> לקוחות -> הלקוחות קונים את המוצר/שירות.

אז מה בעצם קורה פה? אני קוראת לזה פרסום באונליין אבל הבנתי שפשוט זה קיים שם כבר שנים וכבן אדם ממוצע לא הכרתי זאת.

מה שהכרנו פעם, שיטות הפרסום המוכרות בעיתונים, בשלטים, ברדיו וכדומה…עבר לאונליין – לאינטרנט. ואנשים משתמשים בכוח הזה כי כולנו נמצאים באינטרנט.

אז איך הם משתמשים בכוח הזה? אם לי יש פרופיל כלשהו בפייסבוק או באינסטגרם, אני יכולה להשמיש אותו למטרות פרסום.

כמו שהילד השני השתמש בפרופיל שלו כדי שישלמו לו עבור הפרסום – אז קצת אחרת, שיטת שיווק שותפים לא דורשת שיהיו לך הרבה עוקבים ברשת, היא רק אומרת לך לדאוג (ולא משנה איך) שיראו את הפרסום ברחבי הרשת.

אז למה פייסבוק ואינסטגרם אם הרשת כל כך רחבה? כי אלו שתי הפטלפורמות העיקריות להגיע לאוכלוסייה בחינם, במהירות ובקלות.

המשכתי לקרוא עוד ועוד על השיטה, גיליתי שמאות חברות ענק עובדות עם השיטה הזו (עבדו במשך כל הזמן הזה ולא ידעתי) והם מאפשרות לנו לייצר אלפי שקלים בחודש !!!

נחשפתי לאתר אונליין של בניית אתרים שנקרא wix. הם גם עובדים עם שיטת שיווק שותפים והם בעצם מציעים לי לשלוח לחברים שלי קישור לאתר שלהם, אם הם ייבנו אתר דרכם או ירכשו את השירות שלהם אני אקבל כסף. רק בגלל שהם הגיעו דרכי. נשמע מדהים !

אבל הכי מדהים? נחשפתי לאתר שנקרא טודובום שיווק שותפים. מדובר על רשת שיווק שותפים ישראלית. היא משתמשת באותה שיטה של שיווק שותפים אבל עושה עבורך את העבודה. מה זאת אומרת?

אם בשאר חברות שיווק שותפים (כמו wix) אני צריכה לשלוח את המוצר לחבר ורק אם הוא ירכוש אז ישלמו לי – טודובום שיווק שותפים לוקחת את הפרופיל שלי ברשתות ומפרסמת עבורי. אם תתבצע רכישה – אני אקבל עמלה.

שמעו, זאת ההזדמנות העסקית שלי.

בטודובום שיווק שותפים החליטו להקל על חיי, לתת לי להתרווח בסלון ולשבת רגל על רגל בזמן שטודובום ייצרו לי כסף. טודובום שיווק שותפים יבחרו עם איזה מוצר (סוחר) לעבור, טודובום ישברו את הראש עם הפרסום (ולא אצטרך להצטלם בשביל העוקבים), טודובום ימכרו את המוצר ובא לי פשוט לצעוק – טודובום !

איך טודובום שיווק שותפים בעצם עובדים ? (כי בטח סיקרנתי עכשיו את כולם…)

טדובום שיווק שותפים לוקחים את הפרופיל האישי שלך בפייסבוק (המיקוד של טודובום הוא בפייסבוק) ומתחילים לפרסם עבורך את המוצרים שטודובום עובדים איתם – אם תתבצע מכירה של מוצר/שירות, תקבל עמלה.

מי הם המוצרים של טודובום שיווק שותפים ? (כי חשוב מאוד לדעת מה אנחנו מוכרים/מציעים כשירות) טודובום שיווק שותפים עובדים עם חברות מסוימות או ספקים כלשהם שהם רוצים שטודובום תפרסם עבורם. אני אישית נחשפתי ועבדתי איתם בקמפיין של הפקות לאירועים. מה שנחמד בחברת טודובום שיווק שותפים הוא גם שהם עובדים עם שירותים או מוצרים ברמה אחרת ולא עוד מנקה נעליים מטורף (שטויות כאלה שתראו הרבה בפייסבוק שאנשים משווקים)

אז טודובום שיווק שותפים מציגה בפנייך את שלל הקמפיינים (המפרסמים) שאיתם הם עובדים, אתה יכול לבחור עם איזה קמפיין אתה רוצה לעבוד ויאללה…תתחיל 🙂

רגע, מה תתחיל? כבר ציינתי שבטודובום שיווק שותפים אתה לא עושה כלום? טודובום תפרסם עבורך את הקמפיין שבחרת ! כשלקוח פוטנציאלי יתעניין בפרסום שלך וירצה את השירות, אתה רק צריך להגיב ולהפנות אותו לבצע רכישה. אם גם את זה אתה לא מעוניין לעשות, טודובום מציעים לך שירות שבו הם מגיבים ללקוחות שלך וגם מבצעים את המכירה עבורך. מדהים .

אם תרצו לקרוא יותר על כל מה שדיברתי להלן מספר קישורים:

לכתבה ששודרה בערוץ 13 – https://reshet.tv/news/wifi-generation/

מה זה שיווק שותפים – https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%95%D7%A7_%D7%A9%D7%95%D7%AA%D7%A4%D7%99%D7%9D

שיווק שותפים כתבה בערוץ 10 – https://www.youtube.com/watch?v=LBT5-zMlRio

ראיון עם אברי גלעד מארח את הדר אשוח שעוסק בשיווק שותפים – https://www.youtube.com/watch?v=Hl4Xw4uDc3s

אתר חברת טודובום שיווק שותפים  – https://www.todoboom.co.il/