טובלים בירוק: סופשבוע בצפון

יערית לקחה את הבן שלה וביחד הם נסעו לסופשבוע רגוע הרחק מהעיר. איפה הם מיני ספארי, יקב בוטיק אופנתי ונופים ירוקים ומרגיעים? קרוב משחשבתם

אני אוהבת לנהוג ואין לי שום בעיה לקחת את עומר ולחרוש איתו את הארץ לאורכה ולרוחבה. כבר נהגתי איתו (כן, לבד) לאילת, לחרמון ואפילו בחו"ל. כשהייתי קטנה והייתי שואלת "מתי כבר מגיעים?", סבא שלי ז"ל תמיד היה עונה לי שיכולנו לבחור בדרך הקצרה, אבל תמיד כדאי לבחור בדרך הארוכה והיפה יותר. היום כשאני אמא אני מבינה שהמשפט הזה נכון לא רק בכביש אלא בחיים בכלל.
המטרה: למצוא שקט מחוץ לעיר
בסוף השבוע האחרון קיבלתי לנסיעת מבחן את הג'יפון החדש של הונדה- HRV וניצלתי את ההזדמנות להתרחק קצת מהעיר ומהטירוף שפקד אותנו בשבועות האחרונים ולהצפין, עם עומר, לסוף שבוע שקט וקצר ברמת הגולן.
IMG_8918
הנסיעה עצמה היתה תענוג! מעבר לעובדה שהאוטו יפה ברמות (חתיך מבפנים ומבחוץ), הוא ענק ומרווח מאוד מבפנים וקטן יחסית מבחוץ, כך שקל מאוד לתמרון איתו בעיר. אפילו במקומות בהם התלבטתי לגבי חניה (כי אני רגילה לרכב קטן), הוא התגלה כמשתחל בקלות, שזו בעיניי אחת המעלות החשובות של כל אוטו.
בדרך חזור אספנו איתנו את אחי, גיסתי (בחודש תשיעי) ואחיין שלי, בן השנה וחצי. שלושתם ישבו מאחור (עם כסא תינוק באמצע) ולא היה להם צפוף. תא המטען מרווח במיוחד והכיל את כל התיקים שלנו בלי בעיה, ובכיף היה אפשר להעמיס בו עוד.
IMG_8850
הנהיגה בג'יפון שקטה וקלה הוא יציב ונוח על הכביש, וגם כשנהגתי בדרכי עפר הרגשתי בשליטה מלאה. יש בו מערכת אוטומטית שמכבה את המנוע כשהרכב עומד (ברמזור או בפקק) וככה, גם חוסכים בדלק ושומרים על איכות הסביבה. הפנסים אוטומטיים ונדלקים לבד כשמחשיך וכל המערכות בפנים כמו מזגן ורדיו הן מערכות טאץ', שזה לגמרי היסטרי!
IMG_8924
אבל מה שהכי מצא חן בעיניי (תצחקו תצחקו) היה הוויז שכבר מותקן במערכת המולטימדיה של האוטו וחוסך את כל חרדת הסוללה וההצצה למפת הניווט- הכי נוח והכי גאוני!
IMG_8925
מה עושים בסופשבוע רגוע בצפון?
רמת הגולן, על כל נופיה היא לגמרי מה שהיינו צריכים ולמרות שבהתחלה חשבנו על סופ"ש אקסטרים עם המון פעילויות, שינינו ברגע האחרון את התוכניות והלכנו על סופ"ש רגוע- מה שהתגלה כבחירה נבונה בהחלט!
הגענו לקיבוץ אורטל בשישי בערב ולאחר קבלת הפנים החמה, התפנקנו במקלחת טובה ונסענו לאכול ארוחת ערב במסעדת "מיטשוס" שבאזור התעשייה קצרין.

החדר שלנו בקיבוץ
החדר שלנו בקיבוץ

בבוקר, התעוררנו אל כל הירוק הזה ולאחר ארוחת הבוקר החלטנו לטייל קצת בקיבוץ. אמרו לנו שיש פינת חי קטנה, אז התחלנו שם. פינת החי התגלתה כממש לא קטנה, אלא יותר כמיני ספארי מוצל שכולל המון בעלי חיים, גם כאלו שממש לא אופייניים לאזור (כמו גמל, למשל).
IMG_8870
טיילנו לנו בין החיות, נחנו על הערסלים, השתעשענו במשחק מיני גולף עם תשעה מסלולים מאתגרים, צבענו אצטרובלים ואבנים בחדר היצירה ואפילו הפרחנו בועות סבון מתוך גיגיות ענקיות שהונחו שם. בתכל'ס, לגמרי יכולנו לבלות רק שם יום שלם.
IMG_8878 IMG_8894 IMG_8867
משם המשכנו לרפת הגדולה ביותר ברמת הגולן וצפינו בחליבה מודרנית, שבה הפרות עולות על קרוסלה ענקית ונחלבות באופן אוטומטי.
IMG_0050
למבוגרים מומלץ לא לוותר על היקב של קיבוץ אורטל. יקב בוטיק, עם כרמים קסומים מסביב והמון אהבה שניכרת בכל פינה וכמובן יין משובח.
IMG_0067 IMG_0066 IMG_0070 IMG_0061
התחנה האחרונה היתה הבריכה, להתרענן לפני הדרך חזרה הביתה.
כשהגענו הביתה, מאוחר מאוד בלילה, עומר אמר שזה היה אחד מסופי השבוע שהוא הכי נהנה בהם ולא הפסיק לדבר על הדברים שראה ולא פחות מזה, על חוויית הנסיעה ברכב ("אמא, תקני לנו כזה…") וזה, למי שמכיר אותו, כבר מסכם את הכל.

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה