טבע מציגה -מברשות שיניים חדשות לילדים מבית אלמקס

בחורה עם מחשב נייד

בתור אמא ל-2 ילדים קטנים, תמיד עלתה אצלי שאלה מתי צריך להתחיל לצחצח שינויים לתינוק?

התשובה שקבלתי מרופא שיניים לילדים היא עם בקיעת השן הראשונה.

אבל איזה מברשת לבחור? ברשתות הפרמים היה מבחר רחב של מברשות שונות מצויירות לילדים אבל לא הייתה הבדלה והתאמת המברשת לדיל מסויים. תמיד זה היה חסר לי.

הגיע באמת הזמן לשינוי בשוק המברשות. לכן, שמחתי לקבל בשורה שחברת טבע השיקה סדרת מברשות שיניים אלמקס המיועדות לילדים לפי חתכי גיל שונים. סדרת מברשות שיניים המותאמות במיוחד לילדים החל מגיל 0 המאפשרת הקניית הרגלי צחצוח בריאים מגיל צעיר. סדרת המברשות מותאמת לקבוצות גיל שונות בהתאם להתפתחות השיניים ומותאמת לאחיזה, מבנה חלל הפה (שהוא שונה מגיל לגיל), השיניים והחניכיים  של ילדים בגילאים שונים.

חשיבות בריאותית:

המברשות מסעייות בידי הורים להקנות לילדים הרגלי צחצוח ושמירה על הגיינת הפה. שמעתי לא מעט בעבודה, מאמהות יותר מנוסות ממני שילדים שלהם כבר בגיל 4 היו צריכים לעבור טיפול שיניים בהרדמה בגלל טיפול לקוי בשיניים מגיל הצעיר. אנחנו, ההורים, לא תמיד מבינים עד כמה הנושא חשוב, תורם לבריאות הילד -היות והאוכל עובר לקיבה דרך הפה ואם נצברים חיידקים שונים בין השיניים אז התוצאות ידועות מראש.

להקניית הרגלי צחצוח שיניים נכונים בגיל צעיר חשיבות רבה שכן בריאות שיני החלב משפיעה על בריאותן של השיניים הקבועות. עששת בשיני חלב מגדילה את הסיכוי לעששת בשיניים הקבועות. מחקרים של המכון השווירצי פדרלי בציריך, מוכיחים כי הצורה הארגונומית של ידית המברשת עוזרת לילד בניסיונות המשחקיים הראשונים שלו עם הצחצוח, ומנחה אותו לצחצוח נכון ולאחיזה נכונה וטובה של המברשת.

מה מיוחד במברשות?

אני שמה לב, שילדי הקטנים לא מצחצחים שיניים כמונו, מבוגרים, הם בעיקר אוכלים את המשכה ומעבירים כמה וישים על השיניים. לכן, לדעתי, חשוב שהמברשת תהיה מתאימה ביותר לצחצוח שאפילו במשחקים שלהם עם המברשת תהיה איזה תועלת.

המברשות החדשות של אלמקס, פותחו בשיתוף מומחים לארגונומיה ורפואת שיניים לילדים ותינוקות מהמכון הלאומי לטכנולוגיה בשוויץ. למברשות ידיות אחיזה מיוחדות המתאימות לכישורים המוטוריים של ילדים ולאחיזה המעודפת עליהם וכוללת סימנים שעוזרים לילד לאחוז את המברשת בצורה אופטימלית. תכונות אלה מאפשרות למברשת לתמרן בקלות בתוך הפה הקטן ולהגיע לכל נקודה בפה. ראש המברשת מועגל ועוצב כך במיוחד על מנת לאפשר ניקוי מירבי של משטחי לעיסה המועדים לעששת וכולל סיבים עדינים המגנים על החניכיים מפציועות ומנקים בצורה יסודית.

סדרת מברשות השיניים לילדים של אלמקס כוללת שלושה סוגי מברשות:

"המברשת הראשונה שלי" המיועדת לילדים בגילאי 0-3

בשלב זה בוקעות שיני החלב וקיימת חשיבות מכרעת לתחילת החינוך הדנטלי ושמירת היגיינת הפה. בשלב התפתחותי זה לומדים לאחוז את מברשת השיניים ומתוודעים להרגל של צחצוח שיניים.

המרשת בעלת ידית אחיזה ארגונומית עם מעצור אגודל לאחיזה יציבה בזמן הצחצוח. למברשת ראש קטן עם סיבים רכים לניקוי יעיל של השיניים הקבועות עם בקיעתן. סיבי ה-X המוארכים, מאפשרים ניקוי משופר של משטחי השיניים

 

אלמקס ילדים "כמעט גדולים" לילדים בגילאי 3-6

בשלב זה כל שיני החלב נמצאות בפה וקיימת חשיבות ללמוד המיומנות המוטורית ל צחצוח השיניים. מברשת השיניים אלמקס לגילאי 3-6 בעלת ידיות מיוחדות עם סימנים שיעזרו לילד לאחוז את המברשת בצורה הנכונה כבר בניסיונותיו הראשונים בצחצוח שיניים לבד. על המברשת, שטח מסומן בצהוב, המגדיר אזור בגודל המתאים לכמות המשחה המומלצת לשימוש (גודל אפונה). המברשת הינה בעלת סיבים עדינים וראש קטן הנמקה ביעילות ובעדינות.

אלמקס ג'וניור לגילאי 6-12

החל מגיל 6, שיני הילדים מתחלפות משיני חלב לשיניים קבועות.עם בקיעתן של השיניים הקבועות החדשות, יש חשיבות גבוהה להקפיד על הגיינת הפה של הילד. בשלב זה הילדים שולטים בתנועות הצחצוח, אך עדיין זקוקים להשגחת מבוגר.

מברשת השיניים בעלת ראש מברשת קטן עם סיבים רכים המותואם במיוחד לילדים צעירים. מקבץ סיבים בצבע צהוב לסימון כמות המשחה המומלצת (גודל אפונה), וידית אחיזה שנבדקה מחקרית ומותאמת לאחיזה של ילדים צעירים ולצחצוח מודרך ע"י ההורים.

לסיכום:

משפחת מוצרי אלמקס מלווה את הילדים מגיל 0 עד גיל התבגרות וגם לאחר מכן. סדרת המברשות החדשה של אלמקס לילדים מיועדת לליווי התפתחותו המוטורית והביולוגית של הילד מגיל 0 ותורמת לחינוכו לשמירה על הגיינת השיניים.