חתונה מנייר- סרט ישראלי חדש

בנייר אפשר להשתמש למגוון מטרות. נייר טואלט יכול לשמש בשירותים, אך אפשר גם לבנות ממנו כלות יפות (הדבר הנשגב והיפה ביותר) ואפילו שמלת כלה…. כיצד החברה תבחר להשתמש בנייר?
סרטו של ניצן גלעדי, דן בסוגיית החריגים בחברתנו. כיצד החברה מתייחסת אליהם , כיצד הם מתייחסים לעצמם ולחברה הסובבת אותם וכיצד הורים לילדים חריגים מתמודדים עם גידול וטיפול בילדיהם.

בחורה עם מחשב נייד

1
קרדיט: יח"צ באדיבות סרטי יונייטד קינג

כמו רוב הבחורות, גם חגית חולמת להתחתן. היא יוצרת בובות קטנות של כלות העשויות מגלילי נייר טואלט ומהנייר עצמו. חדרה מלא בבובות אלו ועטוף כולו בתמונות של מגזינים של שמלות כלה. ומה יעצור בעדה?

חגית, המתגוררת עם אמה במצפה רמון, סובלת מלקות שכלית קלה. היא עובדת במפעל ליצור נייר טואלט, אך היא עדיין לא מספיק עצמאית. אמה מפחדת שתהיה לבדה בבית ולא מאפשרת לה לסוע לבדה. האם כבר חוותה שנים רבות קודם את הטראומה שהתעללו בבתה ואינה מוכנה לקחת שוב את הסיכון הזה.
חגית מתחננת לקצת עצמאות וחופש מאמה, היא רוצה להיות עצמאית.

חגית מתאהבת בעומרי, הבן של בעלי המפעל בו היא עובדת, הם נפגשים יום יום בתצפית הצופה על מכתש רמון. המכתש שמהווה מטאפורה אליה. חגית החריגה בחברתנו היא כמו מכתש רמון, היא פצע פעור בחברה, שאם מסתכלים עליה טוב רואים את היופי שבה העוצר את נשמתנו…
עומרי מתאהב בחגית היפה, אך החברה לא מעודדת קשר זה.ולכן, הקשר ביניהם נשמר בסוד.

חתונה מנייר 2
קרדיט: יח"צ באדיבות סרטי יונייטד קינג

וכך, חגית בונה לעצמה את החלום, שיום יבוא והיא תתחתן עימו. אך חלומה זה מתנפץ, כשחתונתם הופכת לחתונה מנייר….
בנייר אפשר להשתמש למגוון מטרות. נייר טואלט יכול לשמש בשירותים, אך אפשר גם לבנות ממנו כלות יפות (הדבר הנשגב והיפה ביותר) ואפילו שמלת כלה…. במה החברה תבחר? את זה תצטרכו לגלות בעצמכם….

סרטו של ניצן גלעדי, דן בסוגיית החריגים בחברתנו. כיצד החברה מתייחסת אליהם , כיצד הם מתייחסים לעצמם ולחברה הסובבת אותם וכיצד הורים לילדים חריגים מתמודדים עם גידול וטיפול בילדיהם.
האם ההורים יכולים לשחרר ולתת לילדיהם להיות עצמאיים, האם הילדים החריגים יוכלו להתמודד עם הסכנות העורבות להם?מה נכון לעשות- לשים אותם במוסד שיגן עליהם או לנסות ולתת להם חיים נורמטיביים?
אם דילמה זו קשה להורים לילדים רגילים, תחשבו כמה היא קשה להורים לילדים חריגים…
האם, מגוננת, אולי יותר מידי? מוותרת על חייה ומה קורה כשהיא קצת משחררת?

חתונה מנייר
קרדיט: יח"צ באדיבות סרטי יונייטד קינג

סרט מרגש, עם משחק מקסים של אסי לוי ומורן רוזנבלט. מוזמנים לצפות בסרט שיוצא בבכורה ארצית ב-24/12/15 ולא לשכוח להביא עימכם נייר (טישו)….

צפייה נעימה!

XOXO
אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)