"חתונה ממבט ראשון": מי יישאר יחד ומי ייפרד?

רגע לפני פרק סיום העונה, למי מהזוגות בריאליטי הממכר במדינה יש סיכויים טובים יותר לשרוד? והאם הפורמט הזה באמת יכול לחבר בין אנשים זרים לנצח?

בחורה עם מחשב נייד

בפרומו שמשודר שוב ושוב בימים האחרונים נראה שמנסים לבלבל אותנו ובעיקר, ליצור מתח לקראת פרק סיום העונה. אז מי ייפרד ומי יישאר יחד? טוב, אנחנו לא באמת רוצים לנסות לחזות מה יקרה בפרק הפרידה, הרי הנבואה ניתנה לשוטים, אבל בואו נדבר לפחות על הסיכויים אל מול האתגרים.

יעל וחיים

יעל וחיים חתונה ממבט ראשון מסך

לכאורה הכל אצלם טוב, אולי "טוב מדי". מעניין לראות האם יעל וחיים באמת הצליחו למצוא את הדרך לחיות יחד באזור מסוים מבלי שמישהו מהם ירגיש שהוא עושה ויתור משמעותי או גדול מדי. מעבר לזה, נראה שהזוגיות שלהם כמעט 'משעממת', לפחות מבחינה טלוויזיונית, השאלה היא האם זה רושם מוטעה של עריכה או שמא באמת יש מידה של שעמום בקשר הזה, שתגרום לאחד הצדדים לשאול את עצמו האם באמת משעמם לו מדי בקשר הזה?

מיקאלה ואלי

מיקאלה ואלי צילום מסך

טוב, מהרגע הראשון משהו פשוט לא עבד ביניהם. גם הניסיונות לקיים שיחות ולראות אחד את השנייה לא עלו בטוב. אם הם יהיו בני זוג, אני מודה שאהיה מופתעת. אם לשפוט לפי הפרומו (ולהסתמך על פרומו נשמע כמו רעיון לא מבריק במיוחד) אלי עוד לא ויתר על מיקאלה, השאלה היא האם מיקאלה תסכים להסיר את ההגנות שלה ותיתן אמון באלי? לא בטוח שהיא תעשה זאת אם לקחת בחשבון את מפגש האימים שהיא חוותה בסלון המשותף שלהם כשהחברים של אלי צלבו אותה מכל כיוון אפשרי ואלי הפקיר אותה והשאיר אותה לדמם שם לבדה. זו בטח לא הדרך להראות לבת הזוג שלך שאתה בעדה או שניתן לסמוך עליך… אם נוכל להקביל את ההגנות של מיקאלה במובן מסוים להגנות שהיו לאלעד, הרי שאת רלי ואלי לא ניתן להקביל. רלי הייתה שם עם בגרות, סבלנות ונכונות והצליחה להישאר חזקה ונאמנה, למרות הקושי והסבל שהיא חוותה במקום הלא רצוי אל מול אלעד. להבדיל, אלי התקשה יותר להיות במקום הדחוי ולא הצליח לגלות את הנאמנות והבגרות שתאפשר למיקאלה להרגיש שניתן לסמוך עליו ולהסיר את ההגנות.

אחוה וטל

חתונה ממבט ראשון

זוג מעניין ובעל תשוקה גבוהה. הזוגיות שלהם מתנהלת על להבה גדולה, בשונה מהזוגיות של חיים ויעל, למשל. שני הזוגות האלה מסתדרים היטב עד כה, אך נראה שכל אחד מהם מצוי על קצה אחר של 'ווליום', יעל וחיים בווליום נמוך יחסית ואילו אחווה וטל בווליום גבוה. יש יתרונות רבים למקום הזה של התשוקה, האש והמשיכה, אך כשלהבות גדולות, אפשר גם להיכוות ברגע. הדומיננטיות של אחוה והנחרצות שלה לעיתים מלחיצות את טל, שצריך מעט מרחב נשימה וקצב התקדמות איטי יותר. באחוה יש משהו כמעט קיצוני, של הכל או כלום והתנודתיות הזו עלולה להזיק לה. היא נראית כמי שלא משאירה מספיק מקום של בחירה לטל. לעיתים היא מפעילה עליו לחץ, גם אם באמצעות הומור.

כך אחוה עלולה לגרום לטל להרגיש כמו אובייקט שלה, שצריך 'לספק לה את הסחורה' ולא כמו בן זוג, שנלקח בחשבון, שרואים אותו. זו התנהלות שעלולה להרחיק. אני מאחלת להם שיישארו יחד, אך במקרה של אחוה, לעיתים המוטיבציה והרצון העז להקים משפחה ולסגור עניין יכולים לעשות בדיוק את ההיפך. במקום להלחיץ את הצד השני, מוטב להאט מעט את הקצב ולזכור שיש כאן שני צדדים עם שני צרכים שכדאי להתחשב בהם, אחרת העסק כולו עלול להתפרק. המוטיבציה והרצון הגבוה של רווקות (ולעיתים גם של רווקים) להתחתן ולהביא ילדים לעולם יכול לעיתים להזיק. מוטב לפעמים לשחרר מעט את הציפייה והלחץ ולאפשר לדברים לקרות בקצב שלהם. זו יכולה להיות משימה מורכבת וכדאי לשקול פניה לייעוץ מקצועי במקרה ששוב ושוב נתקלים במחסומים או בדפוסים שחוזרים על עצמם. עם עבודה נכונה ניתן לעשות שינויים מהפכניים שיביאו את הזוגיות המיוחלת. הכי חשוב, לא להתייאש.

רלי ואלעד

רלי ואלעד צילום מסך קשת

אמרנו שלא נהמר, אבל האמת היא שמבין כל חמשת הזוגות, אני חושבת שלאלעד ולרלי יש דווקא פוטנציאל מצוין להיות זוג. אחרי שאלעד הסיר את המחסומים שהיו לו בתחילת הקשר, ועל כך הרחבתי בפוסט הזה, אני מקווה שהשניים יצליחו באמת לתת הזדמנות כנה זה לזו. יש איזו תחושה שהם באמת מתאימים ואם הם הצליחו לנקות את החששות, החסמים והפחדים שהיו סביב שניהם, הם יכולים להצליח. נחזיק אצבעות.

עדי ותומר

עדי ותומר צילום מסך

מילה אחרונה על תומר ועדי שנפרדו זה מזה וגם מאיתנו כבר מזמן. עוד לפני שהיה ברור שהם לא מסתדרים, ישבתי לצפות בפרק שבו הם הכירו יחד עם האיש שלי ואמרתי לו: "מה?! הם כל כך לא מתאימים!" והם באמת לא מתאימים. הם חיים בעולמות שונים עם אנשים שונים ותחומי עניין שונים והאמת שזה כשלעצמו לא בהכרח מבשר רעות. אבל השוני הזה חבר לפערים נוספים עד שלא היה להם כמעט דבר במשותף. הפרידה שלהם הייתה בלתי נמנעת. אני מאחלת לשניהם שימצאו את בני הזוג המתאימים להם. עדי לא תוכל להיות עם גבר שהוא הטייפקאסט של ה"בחור הטוב", כמו תומר. היא מעדיפה אותם 'מחוספסים'. ותומר? מוטב לו להיות עם בת זוג שמגיעה מעולם שקצת יותר מחובר לעולם שהוא חי ומחובר אליו: הפוליטיקה, הצדק החברתי והעניין באקטואליה ובעיקר, מישהי שתדע ליהנות ולהעריך את כל האיכויות הטובות שיש בו.

 אם לסכם, הפורמט מסקרן ומעורר עניין, אבל מה שמעניין באמת הוא לראות בסופו של דבר, האם הוא גם אפקטיבי. האם אחרי כל הדיבורים הגדולים, המומחים, ההתאמות וההפקה המורכבת הזו, משהו מזה באמת יצליח? נצפה ונראה.

יעל כהן מרדכי היא יועצת זוגית מוסמכת ומאמנת לזוגיות בריאה. כותבת, מרצה ומנחת סדנאות.

אם את מרגישה צורך להתייעץ ולדבר, תרימי טלפון לשיחת ייעוץ ללא עלות: 0545250268

(אגב, לאחרונה התחדשתי בייעוץ אישי גם בסקייפ, לא חשוב איפה את גרה)