חתונה ממבט ראשון – העונה השלישית

בחורה עם מחשב נייד

התרגשות רבה באוויר. בחור אמיץ בחליפה חנוטה עומד על במה וממתין חסר נשימה לבחורה אלמונית שתטלטל את חייו. בקהל יושבת חברתו הטובה, לבושה שמלה שחורה עם מחשוף גדול וכובע ורוד קטן לראשה, ממתינה אף היא לראות סוף סוף את המיועדת. היא כוססת ציפורניים נטולות לק וסורקת ביסודיות את הקהל. לשמאלה יושב גבר חסון, קרח, לבוש חולצת טריקו צהובה, בוהה בחתן הנרגש.
והנה מכריזים על בואה של הכלה. הקהל מריע ונלהב, נעמד על רגליו. היא צועדת לאיטה, כל המבטים עליה, ליבה מתפוצץ מהתרגשות וכולה ציפייה לפגוש את האחד, המיועד, ההתאמה…
צעד ועוד צעד והיא כעת על הבמה, לצידו. מבטה מושפל לרצפה, מחפשת בקהל פרצופים מוכרים להחליף איתם מבט ולקבל תמיכה.
משום מה נראה, כי בעונה הזו עשו המומחים כמיטב יכולתם לשדך לכלות חתנים, שהן ביקשו מראש – לא כזה!
פרמטרים רבים נבדקים טרם ההתאמה, לרבות ריחות ותחביבים אבל בחשוב מכל לא מתחשבים המומחים – ברצון של המשתתפים. ליתר דיוק, המשתתפות. זאת לא רוצה רוסי– ושידכו לה רוסי. זאת לא רוצה נמוך– ושידכו לה נמוך. כאילו דווקא, להוכיח שלמראה אין חשיבות. האמנם??
אין ספק שהפורמט צריך להיות שונה, אם באמת מכוונים לזוגיות מוצלחת, ולא רק לרייטינג. חתונה ממבט שני!
כן, חתונה ממבט שני.
להציג למיועדים תמונות, לאפשר להם לבחור את אלו שמוצאים חן בעיניהם יותר, להפתיע אותם בערב החתונה עם אחד מהם ובהמשך לתמוך ולהדריך את הזוגות לאורך זמן. ממש טיפול זוגי, אבל לא כזה שמנסה לשכנע בכוח את המשתתפים ש"יש התאמה", למרות המראה הדוחה, בעיניהם , של בן/בת הזוג. אלא כזה שמגיע אחרי שביעות רצון מהמראה.
או אז הרייטינג יגיע לא מאלמנט ההפתעה והדרמות מאכזבות, אלא מהדרכה כנה ואמיתית של חתן לחוד ושל כלה לחוד ושל שניהם ביחד.
אולי כך יובילו המומחים סוףסוף לצמצום היקפי הגירושין במדינה!