חתונה זה בסך הכל אירוע של 3 שעות

בחורה עם מחשב נייד

אחרי שנגמרת החתונה מבינים שכל העניין מסתכם בשלוש שעות לכל היותר. בשלוש שעות אלה מושקעים הרבה מאוד כספים, שעות תכנון, מתח, חרדות, הכנות אינסופיות ואנרגיה רבה.

לפעמים השאיפה לחתונה מוצלחת הופכת להיות מימוש פנטזיה מהחלומות, אבל למימוש הפנטזיה יש מחיר כבד ולרוב משלמים אותו הרבה אחרי שעברו 3 השעות הללו.

סיפור אמיתי , כל הפרטים שונו למניעת זיהוי ובאישור הזוג.

ישב מולי בקליניקה זוג צעיר וטרי, בשנות העשרים של חייהם. שירלי (שם בדוי) חייכה בעצבנות מאופקת, מנסה להתמודד עם העובדה שהם יושבים אצלי בייעוץ זוגי ושי (שם בדוי) ישב לצידה בספה הזוגית, מנסה לכבוש את כעסו ועוטה על עצמו פרצוף חצי קשוח וחצי "לא מזיז לי".

אני יודעת שלא קל לפנות לייעוץ זוגי או אישי, זה תהליך שדורש הרבה אומץ וכנות. הכי קל לטמון את הראש מתחת לאדמה ולתת לעניינים "להסתדר איכשהו", הבעיה היא שהם באמת מסתדרים איכשהו, אבל לא תמיד בצורה טובה. פעמים רבות הדפוסים שלא עובדים טוב מתקבעים לדינמיקות ואוטומטים שלא משרתים אף אחד מבני הזוג ומתחת לפני השטח מתחיל להצטבר תסכול, קושי, טינה וכעסים שבאים לידי ביטוי בתקשורת, במיניות ובאמון. הדפוסים הבעייתיים האלה נספגים בקלות אצל הילדים שמפנימים את דפוסי הזוגיות האלה, משחזרים וממחזרים את הדפוסים גם לזוגיות העתידית שלהם וחוזר חלילה.

לפעמים אני שמה לב שלגברים קשה קצת יותר להיות בטיפול כי זו בעצם "הודאה" שמשהו לא בסדר.

יש חשש של הגבר שאעשה קואליציה עם האשה, שאבין אותה יותר ממה שאני מבינה אותו, שאאשים אותו, שאשפוט, שאתחיל לחפור חפירות ארכיאולוגיות ברגשות שלו ובילדות שלו, שאמרח ואמשוך עוד ועוד פגישות עד בלי די וגם חשש שאוציא אותו מאזור הנוחות שלו אליו הוא התרגל גם אם אזור הנוחות הפך כבר לאזור הנכות.

אז לגברים שביניכם – אל חשש!!!

אני לא שופטת, לא מאשימה, לא עושה קואליציה עם האשה (למרות שאני אשה). אני מתפקדת כמו האו"ם, מקפידה על ניטרליות כי מה שמעניין אותי זו הזוגיות וגם כל אחד מכם. כמו כן אני לא חופרת בעבר ללא צורך, לא מורחת טיפולים רק בכדי למלא את היומן וממש לא עושה מניפולציות.

אני מאמינה בטיפולים של העצמה כך שכל זוג וכל אחד יוכל ללמוד את הכלים הללו וליישם אותו בחיים שלו ובמערכות היחסים שלו בלי להזדקק לעזרתי.

גיליתי שהפגישה הראשונה אותה אני עושה ללא תשלום היא כלי מצוין להכיר, לשבור את הקרח, לבסס אמון וזו הזדמנות פז מצד הזוג לשאול אותי את כל השאלות המנקרות במוחם.

"התחתנו לפני כשנה" אמרה לי שירלי, "אנחנו מנסים לבסס את עצמנו מבחינה כלכלית, שנינו סיימנו את הלימודים לפני שנה והיום אנחנו עובדים. בגלל שזו עבודה ראשונה שלנו לא אני ולא שי מרויחים טוב, אנחנו שנינו עובדים קשה, הרבה שעות, משקיעים את הנשמה כדי להוכיח את עצמנו, אבל המשכורות היום בשוק לא משהו, בטח כשמדובר בעובדים צעירים וטריים, ללא ניסיון. התפשרנו על השכר העיקר כדי למצוא עבודה בתחום שלנו כי בכל מקום דורשים ניסיון ועוד אין לנו מספיק רקורד.

אנחנו גרים בדירה שכורה, אין לנו ילדים ואנחנו שקועים בהוצאות עד מעל הראש. ההורים שלנו לא יכולים לעזור לנו כי מצבם הכלכלי לא טוב והם מספיק עזרו לנו בלימודים.

"זה הכל בגללך ובגלל העיניים הגדולות שלך", סינן שי בכעס. הוא הביט אלי ואמר, "אם היא לא היתה רוצה חתונה כל כך יקרה, אולי היה לנו כסף לחיות עכשיו קצת יותר טוב וקצת יותר ברווחה".

הסתכלתי עליה. מצד אחד ראיתי את חמת הזעם מתחילה לבעור בה ומצד שני ראיתי את העלבון ואת רגשות האשמה והתמהיל הזה העלה דמעות בעיניה.

"את יודעת איך זה" שירלי אמרה לי. "כל החברות שלי התחתנו פחות או יותר באותה תקופה, עבור כל אחת זו היתה הגשמת פנטזיה. חתונה זה רק פעם אחת בחיים, אז אם כבר למה לא לעשות את זה כמו שצריך? אי אפשר שחתונה תהיה בזיון"…

"בזיון"?! סינן שי מבעד לשפתיו. "גם אני לא רציתי בזיון, אבל יש הבדל בין בזיון לבין הוצאה שחונקת אותנו לא רק מבחינה כלכלית אלא גם מבחינה רגשית וזוגית".

תמיד פינטזתי על חתונה מהאגדות

רציתי להגשים חלום, רציתי להיות נסיכה לערב אחד, רציתי שהוא יהיה נסיך לערב אחד. רציתי שזו לא תהיה עוד חתונה אלא חתונה שכולם יזכרו וכולם ידברו עליה ויגידו כמה החתונה היתה מושקעת, מיוחדת ויפה. מגיל 5 אני מתכננת את יום החתונה שלי ומדמיינת כל פרט ופרט והנה הגיע הזמן להגשים אותה.

את ההכנות התחלנו שנה מראש. לא הייתי מוכנה להתפשר על המקום אז בחרנו את הגן הכי מושקע באזור השרון, הגן הכי ממותג והכי יוקרתי. לא הייתי מוכנה להסתפק בפחות מכך, אני לא אביא אנשים למקום שהוא פחות מהכי טוב.

בעל המקום ומעצב האירועים ששכרנו הכניסו אותי לתוך עולם הפנטזיה…..

להמשך הקריאה ללחוץ כאן

צילה שנהר - יועצת זוגית ואישית
יועצת זוגית, אישית ומגשרת. יועצת בשיטת המרתון - יעוץ קצר, ממוקד ובעל מטרות ברורות. פגישת יעוץ ראשונה חינם. מיעצת גם און ליין באמצעות האינטרנט בכל הארץ ולישראלים בחו"ל. אשמח לסייע 050-6402526