חשמל חכם להורים חכמים

בחורה עם מחשב נייד

התקנת מערכת ייעודית של בית חכם יכולה לסייע להורים לילדים בטווח רחב של גילאים. כבר מגיל ינקות, מערכת הבית החכם תורמת לאיכות החיים של ההורים כי היא משפרת את רמת הבטיחות. בעזרת מערכת בית חכם אפשר לשלוט מרחוק במצלמות, בגלאי התנועה ובמערכת הכריזה ולראות בזמן אמת את ההתרחשות בתוך הבית גם כאשר נמצאים במשרד. חוץ מזה, מערכת בית חכם מייצרת הרתעה וכך מונעת פריצות וגניבות.

כאשר הילדים גדלים, ההורים יכולים להשתמש במערכת של בית חכם על מנת להגביר את השליטה במערכות התקשורת והבידור. זה אומר שההורים מקבלים הזדמנות לשלוט בצורה מדויקת ומפוקחת על מערכת הטלוויזיה, רשת האינטרנט ומערכות קולנוע ביתי, מוזיקה ווידאו בלי להתאמץ ובלי שום סוג של רקע טכני.

במילים אחרות, הורים לילדים לא צריכים להגיע עם ניסיון מסוים בתפעול מערכות מחשב על מנת ליהנות מהיתרונות של בית חכם. מערכת בית חכם מותאמת מלכתחילה לשימוש אינטואיטיבי ולצרכים של הורים מבוגרים או צעירים כאחד. מבחינת ההורים, הדבר היחיד שנדרש מהם הוא לשמור על ראש פתוח ולבחור את מערכות הבית החכם שמתאימות להם.

חדר שינה חכם

איך בוחרים מערכות בית חכם?

הורים שרוצים להפוך את הבית שלהם לחכם יותר צריכים להתחיל בהגדרה נכונה של צרכים ומטרות. אפשר למשל להחליט אם מעוניינים לחבר מערכות תאורה, תריסים ווילונות לבית חכם או להסתפק באפשרות הבסיסית של חיבור דלתות ושערים בגינה ובחצר. אם מדובר בבית פרטי עם גינה, יש לקחת בחשבון אפשרות של חיבור מערכת השקיה ומערכת בית חכם ששולטת על מכשירי המטבח ומכשירי חשמל ביתיים נוספים.

ייתכן וחלק מהמערכות שבהן ניתן לשלוט באמצעות בית חכם נראות לא קשורות למערכת היחסים בין ההורים והילדים. בפועל, כמעט כל מערכת שבה ההורים יכולים לשלוט מרחוק עוזרת להם לפקח על הילדים ומונעת בזבוז אנרגיה וחשמל.

חוץ מזה, ההורים מציבים את הבטיחות של הילדים בראש סדר העדיפויות ולכן מעדיפים מערכת בית חכם שמשאירה את השליטה אצלם. אם יש צורך בכך, אפשר גם ללמד ילדים גדולים להשתמש במערכות הללו.

 למידע נוסף על חדר שינה חכם מומלץ להכנס לאתר של אודיו מוטיב, המומחים בהתקנה של מערכות בית חכם בכל חדרי הבית והגינה.