חשיפה בלעדית: "הניסוי החברתי של אלון גל שמשגע את המדינה – דירה תוך 180 יום"

מחפשים דירה למגורים או להשקעה? אלון גל טוען, שלא משנה מי אתם, מה אתם וכמה אתם מרוויחים, אין אדם בישראל שלא יכול לעלות על מפת הנדל"ן תוך 6 חודשים מהיום. עבור מעמד הביניים, זו בשורה חסרת תקדים במידה ואכן "המאמן הלאומי" יצליח לעמוד בהבטחה שלו.

אחרי משפחה חורגת, האם זהו הלהיט הבא מבית יוצר של גל? תשמעו מה יש לו לומר ותחליטו בעצמכם.

מהפכה חברתית. אין דרך טובה יותר לתאר את מה שאלון גל מנסה לעשות פה. אחרי 10 שנים של עלייה מטאורית במחירי הנדל"ן, מה שגרם לטענתו למצב שבו מעמד הביניים עומד לפני קריסה כלכלית, הגיע הזמן לפיתרון חד, יעיל, מהיר ומהפכני.

זה לא סוד שהנושא הכי חם במדינה הוא נושא הדיור. בשיחות חולין בבתי הקפה, בארוחות שישי משפחתיות או בדיונים בכנסת, תמיד חוזר הנושא – איך למען השם מייצרים פה עוד דירות במחירים שפויים, כדי שכל אזרח במדינת ישראל יזכה לביטחון הכלכלי שמגיע לו.

באנר-אלון-גל (1)

 

אלון גל הוא ממש לא דמות אנונימית, ואחרי שמכירים אותו מעט באופן אישי, הערפל מתבהר ופתאום יותר ברור מדוע הוא החל במיזם חדש ומאתגר כמו המירוץ לדירה ב-180 יום.

אחרי 20 שנות עשייה ולמעלה ממיליון וחצי אנשים שאלון אימן, ליווה והנחה בסדנאות הוא החליט להנגיש את הידע שצבר בפרויקט חינמי לחלוטין לקהל הרחב!
פרויקט בשם ישראל מתאמנת 2018. בפרוייקט השתתפו למעלה מ-1000 איש.

גל הקדיש את 20 השנים האחרונות של חייו לשיפור החיים האישיים והכלכליים של עשרות אלפי אנשים, מול המצלמה או בחדרי חדרים, באופן אישי או בכנסים והרצאות מול אולמות מלאים. היום, בפעם הראשונה מבחינתו, הוא רוצה להגיע לסלון של כולנו כדי להוביל אותנו ליעד הנחשק מכולם – דירה (למגורים או להשקעה).

את השיטה שלו, שהייתה שמורה עד היום רק לאנשי מקצוע או לבעלי האינטרסים, הוא חושף לראשונה לציבור בסדרת ווידאו רבת תעוזה, שעוררה עליו את חמת אפו של תעשייה שלמה. כעת, הגיע הזמן לברר, למה הוא עושה את זה?

לדברי גל, "עוד משהיינו קטנים, כולנו חונכנו שאנחנו חייבים דירה משלנו, בכל מחיר. שזה בהכרח המקור ליציבות, לביטחון כלכלי, לעתיד טוב יותר. לצערי, במקרים מסוימים, אין שקר גדול יותר מזה."

זה "שקר" מבחינתך לקנות דירה? אתה יודע שאתה מסתבך פה עם חצי מעם ישראל

"לא, זה לא השקר. מה פתאום. אני ממש לא נגד קניית דירה, להיפך. פשוט בגלל מה שאמא ואבא לימדו אותנו שהיינו קטנים (כי זה מה שלימדו אותם שהם היו קטנים), רוב הזוגות הצעירים עושים את זה עקום, מה שיכניס אותם לבור כלכלי שלא יצליחו לצאת ממנו כל החיים."

למה אתה מתכוון? איזה בור?

"בור של חובות והלוואות ששוחק לנו את הנטו ואיכות החיים. למה אתה חושב ש-50% מהישראלים נמצאים במינוס כרוני ו-80% מתגלגלים מחוב לחוב כשהם מנסים להחזיק את הראש מעל המים?"

למה באמת? ואיך זה קשור לקניית דירה?

"בוא רגע ניקח משפחה ממוצעת לדוגמא, זה יעשה לך סדר. אותה משפחה בתחילת הדרך, חיה במרכז הארץ, בני הזוג מרוויחים בחודש יחד 16,000 שקלים. אחרי החתונה הם הצליחו לחסוך מספיק כסף בצד, ויחד עם המתנה מדודה ציפי יש להם הון מספיק לקניית דירה. נניח והדירה עולה 1.5 מיליון (זה הממוצע בערך), לזוג הנחמד שלנו יש 500,000 שקל שאיתם הם הולכים לבנק ומה לוקחים? משכנתא כמובן."

graf

עד לפה נשמע לי דווקא בסדר… איפה הבעיה?

"הבעיה שלקחת משכנתא של מיליון שקל כשהדירה שווה 1.5 מיליון, זה התאבדות. זה אומר שהזוג שלנו קפץ מעל הפופיק 3 רמות מהיכולת האמיתית שלו, ועכשיו הוא יצטרך לשלם החזר משכנתא של 35-40% מהנטו (במקום מקסימום 22-23%), מה שיכניס אותו ללופ הרסני מבחינה כלכלית."

למה לופ בעייתי? יש משכנתא, בוחרים תוכנית עם החזר חודשי נוח, פורשים את המשכנתא ל-30 שנה ו… מסתדרים.

"וואלה? בוא נמשיך את הדוגמא ממקודם ותגיד לי אתה מה הבעיה… מה ההחזר החודשי על משכנתא של מיליון שקל אתה יודע? בול. משהו כמו 6000 שקל. עכשיו אחרי הקנייה של הבית, לא נעשה שיפוץ קטן ב150-200 אלף שקל? בטח שנעשה! תוסיף עוד 1200 שקל בחודש להחזר החודשי, ואנחנו כבר ב7200 במצטבר. עכשיו רגע, תוסיף פה רכב או שניים (שכמובן נקנו בתשלומים) עם החזר חודשי של 1500 שקל בחודש, ואנחנו כבר ב-8700 שקל עוד לפני שזזנו בכלל."

וואו.

"חכה, לא סיימתי. בדיוק נולד ילד חדש ואותה משפחה צריכה עגלה… אז קונים חדש, לא? ומה עם איזה חופשה קטנה או טלוויזיה חדשה כדי לחיות קצת? תוסיף במינימום עוד 300 שקל על רכישות חודשיות בתשלומים (וזה מספר עדין), והגענו כבר ל-9000 שקל החזרים חודשיים. כל זה, ועדיין לא דיברנו על ההלוואה הנוראית מכולן, זאת ש"הורגת" כלכלית משפחות אחת אחרי השנייה…"

די נו? ביאסת. יש יותר גרוע מזה??

"מצטער, אבל זאת האמת. אתה יודע מה ההלוואה הכי נוראית במשק? וגרוע מזה, הלוואה שהיא 'נסתרת' מעיני הציבור ואנשים ממשיכים להיות פראיירים כשהם לוקחים אותה שוב ושוב בלי הפסקה?"

אתה הולך לספר לי או שאני לא אשן בלילה מרוב סקרנות?

"ה-מ-י-נ-ו-ס. משפחה ממוצעת תשלם במהלך חייה 200-400 אלף שקלים רק על 'הזכות' להיות במינוס. לא יודע מה איתך, אבל כל פעם שאני שומע או מספר את את הנתון הזה, אז אני ישן קצת פחות טוב בלילה. ובתוך כל ההחזרים המטורפים האלה, 2500 שקל בממוצע הולכים כל חודש רק על ריביות. אתה קולט? 2500 שקל נזרקים לפח כל חודש.

עכשיו, אחרי שהזוג שלנו התחיל את החודש עם 9000 שקל פחות, מה עם אוכל, חשמל, מים וארנונה, חוגים, גנים, צהרונים, משפחתון, ביטוחים, חיתולים, דלק, תקשורת, גז? תוסיף את כל אלה ולא פלא שחצי מעם ישראל נמצא במינוס כל חייו…"

טוב, הבנתי את הצרה של ההחזרים, הריביות וההוצאות הגבוהות (מאוד). מה שאני לא מבין זה, מה כבר אפשר לעשות אחרת? אתה חושב שאנשים לא צריכים לקנות דירות יותר?

"מה פתאום. אני רק אומר שצריך לעשות את זה נכון. משפחה שעושה את זה לא נכון, כמו בדוגמא ממקודם, תיכנס לחובות לכל החיים. משפחה שתעשה את זה נכון כמו שאני מלמד בסדרת הסרטונים של 'המרוץ לדירה ב-180 יום'
איך עושים את זה? במקום לקנות דירה מעבר ליכולת שלנו ולהשתעבד לבנק עד שארית ימינו, כל מה שצריך לעשות זה לקחת את הכסף שחסכנו בזעת אפנו, להשקיע אותו בחוכמה, לייצר תשואה על הכסף עד שיהיה לנו הון עצמי שבאמת מספיק גדול כדי לקחת משכנתא קטנה ולהגיע לנכס שכל כך רצינו בלי החזרים שיהרסו לנו את החיים."

alon1

שאתה מציג את ככה זה נשמע פשוט.

"זה באמת פשוט, אבל זה אומר קצת להפעיל את הראש וללכת נגד הזרם, שזה כבר פחות פשוט."

ומה אם אני לא יודע להשקיע?

"בלי להיות וורן באפט, כל אחד יכול לבצע כמה השקעות פשוטות ונבונות כדי להתחיל לייצא תשואה של 5% וצפונה. אני מדבר על זה אגב בסרטונים."

אוקי, מודה שהצלחת לסקרן אותי. מה הצעד הראשון?

"כנס לצפות בסדרת הסרטונים החדשה שלי . היא בחינם, יש בה תוכן שמעולם לא שחררתי בעבר, ואחרי שתראה אותה תבין בדיוק איך אפשר להגיע לדירה תוך 180 יום."

ומה עושים אם אין לי הון עצמי גדול? אתה רוצה לומר לי שיש סיכוי אמיתי שאצליח להגיע לדירה משלי תוך 180 יום?

"בהחלט. זה תלוי מן הסתם בנקודת המוצא שלך, אם אין לך גרוש כרגע לא תקנה תוך חצי שנה פנטהאוז ברמת אביב. אבל, בהחלט כן תוכל לעלות על מפת הנדל"ן, ולהגיע לדירה משלך בין אם למטרת מגורים או להשקעה. יש דרכים לייצר הון עצמי בזמן קצרו יש גם דרכים לקנות דירה בלי הון עצמי גדול, ובוא אני אפתיע אותך – לרוב האנשים יש הרבה יותר כסף פנוי להשקעה ממה שהם חושבים."

איך אני מגיע לסרטונים האלה?

"זה קל. תירשם בדף הזה, והסרטון הראשון יישלח אליך לתיבת המייל ובסמס. יש בסרטונים האלה כל כך הרבה תוכן שימושי ויישומי, ככה שגם אם תיקח איתך רק טיפ קטן משם, אתה תתחיל לראות שיפור בחשבון הבנק באופן מיידי. איך להגדיל הכנסה, איך לסגור את המינוס אחת ולתמיד, איך לעלות על המסלול לעבר עצמאות כלכלית מלאה. יש שם הכל."

תשמע… שווה בדיקה הדבר הזה.

"אני יודע שהנושא של דירה בארץ הוא נושא רגיש, חלום עבור כל כך הרבה אנשים.

השקעתי המון בסרטונים האלה ובפרויקט הזה, אני באמת רוצה לעזור לך ולכולם להגיע לדירה מהר כנגד כל הסיכויים. יש פה שיטה מוכחת, עשיתי את זה אין ספור פעמים בעבר, ועכשיו הגיע הזמן שאעשה את זה איתך ועם כל עם ישראל. יאללה בוא ניגש לעבודה :)"

ומה הולך להיות שונה הפעם שלא היה קודם?

“בקצרה? כל הידע והכלים שצברתי ב- 20 שנה האחרונות, עכשיו נגישים ב-100% בפעם הראשונה לציבור הרחב, גם לך. כל הסודות, כל הטריקים, כל האמת על איך להגיע לדירה [למגורים או השקעה] תוך 180 יום, בלי חארטה. לא סתם קוראים לתוכנית הזאת המירוץ לדירה ב- 180 יום.”

**לזמן מוגבל: לרישום מיידי וחינמי לסדרת שלי לחצו כאן

איך מגיעים לסרטונים האלה?

“זה ממש פשוט: נרשמים פה, ומקבלים גישה מיידית לסרטון הראשון- ה"מחלה הסופנית" שמונעת ממעמד הביניים להגיע לדירה ועצמאות כלכלית מלאה. ויש מקום לכולם.”

מילה לסיום?

“מספיק שעזרתי עם הכתבה הזאת למשפחה אחת בלבד להגיע לדירה ולא להפסיד סתם את החסכונות שבשבילם עבדו כל החיים, ומבחינתי עשיתי את שלי.

קישור להרשמה לתכנית הליווי האינטרנטית –

 

"המירוץ לדירה ב 180 יום של אלון גל"