חשיבות מיגון הבית עוד בשלב הבניה

מומלץ לחשוב על מיגון ואבטחת הבית כבר בשלב התכנון. קובי אוחיון מחברת האבטחה "מוקד אמון" ממליץ לנו להתנהל בהתאם.

רובנו חושבים על הצורך למגן את הבית רק לאחר סיום בנייתו, אבל מסתבר שמומלץ לתת את הדעת לנושא חשוב זה, עוד בשלב תכנונו של הבית ולפני תחילת בנייתו. קובי אוחיון מחברת האבטחה "מוקד אמון" ממליץ לנו להתנהל בהתאם להמלצותיו.

סלונה יפעת 3

קובי אוחיון המתמחה במתן פתרונות מיגון ואבטחה, אומר: " מומלץ להתייחס אל מערכות המיגון והאבטחה, בדיוק כפי שאנו מתייחסים לכל מערכת תשתית אחרת אותה אנו מתכוונים להתקין בבית".

לדבריו, ההתייחסות למערכת המיגון חייבת להיעשות כבר בשלב התכנון האדריכלי, עוד לפני תחילת הבנייה, משום שכך ניתן לשלב אותה בתכנון מערכות החשמל של הבית כבר בשלב הבנייה, ואז ניתן  להימנע מהוצאות מיותרות, ומחציבה מתישה ומתסכלת בקירות, לאחר שהבית החדש כבר נבנה.

אחת הטעויות הנפוצות נובעת מכך, שצרכנים חושבים שקיימות מערכות אזעקה אלחוטיות אותן ניתן להתקין בקלות יחסית לאחר השלמת בנייתו של הבית, אך אינם יודעים שבמערכות אזעקה אלחוטיות ישנן, בין היתר, מגבלות של תדרים ומחיר. המערכות שאינן אלחוטיות כן מתאפיינות במגוון רחב יותר של אפשרויות, של גלאים יותר קטנים ויותר אסתטיים.

סלונה יפעת 2

חשוב לדעת כי ברמת התכנון, קיימת התייחסות שונה בין בית בו מתנהלת פעילות רגילה, לבין בית בו מתנהלת פעילות מוגברת. כדאי לקחת בחשבון תכנון מערכת הפעלה של חדרי הילדים, אשר תותאם גם לצרכי הילדים הבוגרים, תכנון מיגון חיצוני בעת תכנון הגינה, וכן אם בבית ישכלב או חתול, עבורם יש להתקין גלאים מיוחדים, כאלה שלא יתריעו שלא לצורך, בזמן שהם מסתובבים ברחבי הבית.

סלונה יפעת 10

אומר קובי אוחיון: "כל המערכות הקיימות כיום בשוק, הקוויות והאלחוטיות גם יח,  הן ממוחשבות וניתנות לשליטה מרחוק באמצעות המחשב או הסלולר. עם זאת, לפני שתבחרו איזו מערכת מיגון ברצונכם להתקין בבית, אלה הדברים העיקריים אותם כדאי שתיקחו בחשבון:

א. נוחות ההפעלה של המערכת עבור המשתמש.

ב. מערכת בעלת אחוזי גילוי גבוהים (מערכת בעלת מספר מעגלי הגנה, המצוידת בגלאים רגישים ואיכותיים).

ג. מערכת שתספק התאמה מיטבית לצרכיו של המשתמש.

סלונה - יפעת 1

בתחום מצלמות האבטחה כיום היום מצלמות "אנליטיקה" היודעות ליצור התניות ותרחישים מוקדמים (אפשרות להגדיר למצלמה מראש תנועת עצים, ליצור תיחום וירטואלי ואפילו לשלב ספיקר לצורך התרעה קולית), מצב שבעצם הופך את המצלמה לגלאי, ויותר מכך, למערכת אזעקה מתוחכמת.

סלונה יפעת גדר

גדר אלקטרונית דקורטיבית

התאמת פתרונות האבטחה עבור צרכי המשפחה, היא מפתח לשקט נפשי.  אבל רק יועץ מיגון מקצועי יידע להמליץ בפניכם מה היא המערכת המתאימה ביותר לבית שלכם, לאחר שיבחן את תוכניות הבית, יבין את הצרכים הספציפיים שלכם, ויוכל להקים עבורכם את התשתית המדויקת אשר תתאים לצרכיכם.

אתר: https://www.emun.co.il/

החיים על פי בלה
יועצת תקשורת, עיתונאית בנשמה, מחוברת בטבור לסצנה התל-אביבית, אוהבת את החיים הטובים, ומזמינה אתכם ליהנות יחד איתי.