חשבון הנפש היעיל שלי

בחורה עם מחשב נייד

את יום כיפור אני רואה כהזדמנות לחשבון נפש , הזדמנות לעצור בשקט ולהסתכל על השנה החולפת.

זה לא ממש משנה אם אתה צם או לא , יש ביום כיפור הרגשה של שקט ושלווה .

כדי שחשבון הנפש שלי יהיי יעיל אני בוחרת נושא .

מכירים את זה שאתם נכנסים בסוף היום למיטה ורצות עשרות מחשבות בעשרות נושאים ?  אז זה בדיוק מה שאני מונעת בחשבון הנפש. מיקוד עוזר לי לדייק . שאלה ממוקדת יכולה לעזור .
חפשו מה הפריע לכם השנה , אשתף אתכם באחת מהנושאים שלי השנה : לי הפריע השנה הנטיה שלי להקטין ראש בכל מה שקשור לאקטואליה.  הצורך שלי בשקט ורגיעה הרחיק אותי מאחד הדברים שהיתי הכי מעורבת בהם , מלהיות פעילה חברתית . פה אני מתחילה לבדוק למה זה קרה בעצם .
כשיש לי ביד את הסיבות אני מול בחירה .

או שזה מקובל עלי ומשרת אותי , כלומר אני מוכנה להקריב את המעורבות החברתית שלי תמורת הרוגע והשלווה , או שזה מרגיש לי טעון שיפור .
במקרה שלי , זה ממש הרגיש לי טעון שיפור ולכן התחלתי לחשוב לעצמי , איך אני יכולה להיות בשנה שהגיעה פעילה חברתית ברמה כזו שלא יפריע לי למטרתי המקורית לא לאבד את השקט . אפשרי.
אני בחרתי דרך , כי את חשבון הנפש שלי כבר התחלתי בראש השנה , ויש שיגידו שדרכו צבועה אבל בעצם היא נשקלה בקפידה . במקביל לשקט שלי בחרתי ששיתופים וירטואלים ויצירת מודעות היא אחת הדרכים שלי להישאר פעילה חברתית . הבעת דעה ממני ללא חשש תביא לי את השקט הנדרש. אני לא חייבת לצאת פיזית לסוריה כדי להעלות מודעות . אני לא חייבת לעמוד ולחלק פליירים בקניון להעלאה של מודעות לסרטן השד .

את חשבון הנפש שלי אני עושה בכתב.
אני הרי חסידה גדולה של כוחן של המילים . כתיבתן יוצרת גשמיות לחשבון הנפש והוא עובר מסתם מחשבה צפה לחומר מוחשי שניתן לקיים . כמו כן תמיד נהדר לחזור לחשבון הנפש במהלך השנה ולראות אם יצרתי את השינוי שחיפשתי או האם המשכתי בדרכי .

הנושאים בלתי מוגבלים , יכולים להיות קשורים לניהול המשפחה, ליחסי חברות ויחסי עבודה , לבחירות שעשיתם , להתנהגות שמפריעה לכן .  אל תתפסו למקרה ספציפי אלא לנושא שנמשך לאורך זמן , לדוגמא כל פעם שהילדה שלי מדברת איתי כשאני בטלפון אני צועקת עליה ומאבדת שליטה, או אני לא מנשקת את בעלי כשהוא חוזר הביתה.
זכרו , חשבון הנפש טוב לנו , הוא לא שייך למישהו אחר , הוא החמלה שלנו לעצמנו . אז נצלו את השקט , פתחו מחברת רק לזה וכתבו ….
את חשבון הנפש שלכם לשנה שעברה , ואת ההחלטות שלכם לשנה הקרובה .

חתימה טובה וחשבון נפש מועיל , שלכן דנדי

אהבתם ? עשו לייק ! רוצים שאחרים יעשו חשבון יעיל ? שתפו !

#BeFunky

לעוד תכנים עשו לייק לדף העסקי שלי : דנדי תכשיטים עם חשיבה חיובית