חרדה חברתית

בחורה עם מחשב נייד

חרדה חברתית נחשבת גם לפוביה חברתית היא הפרעת חרדה המאופיינת בפחד, חשש או דאגה בשל מגוון של מצבים חברתיים או מביצוע פעולות מסוימות בפומבי בחיי היום יום המלווים בחשש מהשפלה, ביקורת, לעז או זלזול.

החרדה החברתית עשויה להופיע לפני הסיטואציה החברתית ולא רק בזמן הסיטואציה החברתית. כתוצאה מכך מתקיימות חששות שעלולות להביא את הסובלים מחרדה חברתית להתנזרות מפעילויות חברתיות, הסתגרות בבית.

תחילה, יש להבין מתי לחץ הופך לחרדה

כולנו נמצאים בתקופות בחיים בהם אנו נתונים ללחצים, אין אדם שלא חווה לחץ וחדרה בחייו. לחצים נפשיים יכולים לקרות בעבודה, בבית הספר, בזוגיות הגורמים לנו לתחושת חרדה ולדאגה. אולם, לעיתים יכולים להיות דווקא חיובים במצב של סכנה בו אדם אמור להגיב במהירות ולהתמודד עם אירוע פתאומי ולא צפוי.

הבעיה האמיתית מתחילה כשאנו לא מצליחים להתמודד כראוי עם לחץ וחרדה שאינה חולפת ועלולה להפריע לתפקוד נורמלי וסבל רב.

חרדה חברתית

טיפול טבעי בחרדה חברתית

קיימים סוגים שונים של הפרעות חרדה בהן חרדה חברתית, הפרעת חרדה כללית, פוביות, התקפי חרדה, חרדת נטישה, הפרעת דחק פוסט טראומטית שניתנים לטיפול תרופתי אותו נותן הפסיכיאטר, אך טיפול טבעי הוא יעיל ורמת אפקטיביות שלו גבוה.

ראשית כל, חשוב להדגיש כי הטיפול נעשה באמצעות מטפל רגשי ולא פסיכולוג.

הטיפול התנהגותי וטבעי בחרדות ללא תרופות נעשה באמצעות שינויים תזונתיים, פעילות גופנית כמו יוגה וטאי צי', ריצה, הליכה וריקוד והקפדה על שינה טובה ומסודרת על מנת להפחית את העייפות ולמנוע תנודות מצב רוח, לאזן את ההורמונים, צמחי מרפא כגון  The Ashwagandaהעוזר לייצב את תגובת הגוף ללחץ וכמו כן גם תוספי תזונה כמו ויטמין B ומגנזיום להם השפעה על התפקוד מערכת העצבים.

אכלו מזונות אנטי דלקתיים המסייעים לאיזון מצב הרוח ורמת הסטרס בגוף כמו סלמון, ירקות טריים, פירות טריים, שומנים בריאים, קטניות ואוכל שומני בריא, פחמימות מלאות וחלבון רזה. גם מזונות מתוקים ומעובדים שיכולים לגרום לשינוי במצב רוח ורמת האנרגיה.

זכרו – לפני כל טיפול יש להתייעץ עם גורם מומחה, מוסמך ומטפל!

Relax, בואו למדו לשלוט בחרדה ולהשאיר אותה מאחור.

טלי שליבקוביץ
הבלוג של טלי שליבקוביץ בלוגרית ותיקה בנושאי בריאות הגוף והנפש כל מה שרציתם לדעת על רפואה קונבציונלית, רפואה אלטרנטיבית, מדיטציה ויוגה. בת 45 נשואה ואמא ל 3 מתגוררת באזור הצפון