חץ לסילבי קשת

אני בחברה טובה: סילבי קשת ירדה עליי, מייד אחרי שכיסחה את הצורה של יאיר לפיד

בחורה עם מחשב נייד

הצטרפתי לדיון אצל סילבי קשת בפייסבוק, ראיתי, את מה שאני כבר יודעת מזמן – שכל קיצוניות לא טובה, ומה שנכון לפוליטיקה שפויה ולשפיות בכלל –  זה האיזון. השמאל הקיצוני הוא סהרורי לא פחות מהימין הקיצוני, שלא יהיו לכם אשליות.  קשת עסוקה בלרדת על אנשים, לזלזל בהם, לפסול אותם על הסף.  מי שאינו מחזיק בדעותיה, מוקצה מחמת מיאוס. העזתי להגיד לגברת קשת שכאשר היא מצהירה בריש גליי על יאיר לפיד שהוא כלי ריק ויהיר – שתנמק, כשהיא פוסלת אדם שטרם ניתן לו צ'אנס במערכת הפוליטית – היא עושה עוול לאותו אדם. מדוע היא עושה זאת? כי הוא הצליח בתקשורת? כי השתכר יפה? כי היה לו טור מצליח בעיתון והוא כתב ספרים? אולי זו בכלל קנאת סופרים (עיתונאים..).

לא עניינית. סילבי קשת
לא עניינית. סילבי קשת

סילבי קשת ירדה על יאיר לפיד, בארסיות אופיינית לה, על כך שלא היה לוחם בצבא. באותה נשימה הטיחה בו ביקורת קטלנית על כך שיש אצלו גנרלים במפלגה (???….???) איפה הקוהרנטיות? אולי חורה לה, לגברת קשת, שאיננו דלפון? הקומוניסטים לא אוהבים אנשים אמידים.. קשת מתעלמת ממה שלא נוח לה, למשל, שהאיש הזה יצא למסע קשה ומפרך וויתר על משרה נוחה, הוא היה במקום בו לא היו לו מתנגדים. לפיד ויתר על מעמד סלב אהוד של ערוץ 2 והסכים להתמודד עם אישה כמו סלבי קשת ורבים אחרים, לא פחות ארסיים ותוקפניים ממנה. הוא, שהיה היפיוף שכולם אוהבים, הסכים לוותר על זה.

ויתר על עמדת הסלב. לפיד
ויתר על עמדת הסלב. לפיד

הגעתי לדיון הזה בפייסבוק של סילבי קשת וחלקתי על דעתה הלא מנומקת והמשתלחת. שומו שמיים: הגברת יצאה בהשתלחויות קשות נגדי. סילבי, סילבי – להשתלח בי  בפומבי רק משום שהעזתי  להתווכח איתך ולקרוא לי בין היתר "פרנואידית", "חפרנית" ועוד כהנה וכהנה?  הרי זה מעיד על פחדים שלך. לפסול אדם ולא מסיבות ענייניות – זה מכוער בלשון המעטה ומעיד עלייך. איך אמרו החכמים "הפוסל במומו פוסל".

אחרי  שנים רבות בהם היית פובליציסטית ופגעת על ימין ועל שמאל (ובעיקר, כמובן, על ימין כי השמאל הוא לדידך אתרוג..) – אמור להגיע הרגע  שבו לומדים משהו. מתבגרים, מבינים דברים לעומק ולא רק ברמה השטחית. לא למדת דבר.

הכותבת היא יועצת תקשורת ומאמנת

אורית בראון אגמי
בלוגרית פעילה ובועטת. היתה עיתונאית שלושה עשורים. היום מלמדת ילדים ביפו ובשכונת התקווה תקשורת ואקטואליה.