חנות ספרים על גלגלים/ג'ני קולגן – ממתק לשבת

אני אוהבת ספרים על חנויות ספרים או ספריות, הם מציגים לקורא בדיוק את מה שאני אוהבת בעבודה שלי כמנהלת ספרייה. נינה שלנו אוהבת לשדך לאנשים ספרים שמתאימים להם ובאמת זהו אחד האתגרים שמביאים הכי הרבה סיפוק בעבודה. יש לנו הכוח, באמצעות הספרים: לנחם, לעודד, לשמח, לאתגר, לחדש ולרגש.

store_master

מתוך הספר: "היא ידעה שיש אנשים שקוברים את פחדיהם באוכל, יש שקוברים אותם באלכוהול . . . נינה, לעומתם, פתחה ספר בכל פעם שהמציאות או הצד הקשה יותר של המציאות איימו לחדור לחייה. ספרים ניחמו אותה כשהיתה עצובה; הם היו חבריה כשהיתה בודדה. הם איחו את ליבה כשנשבר, והפיחו בה תקווה כשהיתה בדיכאון." (עמ 54)

 מה עוד צריך לספר על הספר הזה אחרי ציטוט שכזה? אם אני הייתי כותבת ספר עם דמות ספרנית כנראה שהייתי כותבת תיאור דומה.  בעמוד 18 כבר היה לי ברור שאני מחזיקה ביד ממתק שאני הולכת להנות ממנו ומאוד.  התחלתי לקרוא ב21:00 סיימתי בחצות פשוט כי אי אפשר להפסיק. יש בו תמימות, הומור, מפגש תרבויות, טבע ונופים ובעיקר אישה אחת שתמיד חשבה שהיא עדינה ושברירית ומגלה שהיא חזקה ואמיצה.

 בקצרה: נינה הספרנית בת 29 מוצאת את עצמה עם ספרייה סגורה, ללא עבודה ודירה מלאה בספרים. מודעה בעיתון שמציעה מסחרית גדולה למכירה מובילה אותה למסע בכבישי סקוטלנד עם חנות ספרים ניידת. זהו ספר מרגש, סוחף, מצחיק ומקסים על אישה צעירה שמחליטה לקחת את גורלה בידיה בתקווה לשנות את מסלול חייה.

 אני אוהבת ספרים על חנויות ספרים או ספריות, הם מציגים לקורא בדיוק את מה שאני אוהבת בעבודה שלי כמנהלת ספרייה. נינה שלנו אוהבת לשדך לאנשים ספרים שמתאימים להם ובאמת זהו אחד האתגרים שמביאים הכי הרבה סיפוק בעבודה.  יש לנו הכוח, באמצעות הספרים: לנחם, לעודד, לשמח, לאתגר, לחדש ולרגש.

 עוד ספרים על חנויות ספרים/ספריות שכדאי להכיר:

פרנסוס על גלגלים/כריסטופר מורלי

חנות הספרים הקטנה בפריז/נינה גאורגה

חנות הספרים/פנלופי פיצ'ג'רלד

המרכיבים הסודיים של האהבה/ניקולא בארו

 Untitled    העדעגכדכדגכ

ספריית כבר תבור
בואו להכיר את הספרייה הכי יפה בארץ (אולי אני קצת משוחדת). את העשייה, את הצוות ואת האהבה למילה הכתובה ולקהילה שלנו.