חנוכה – אור פנימי שהולך ומתעצם לו

שקיעה מעל כיכר המדינה - תל אביב

חנוכה, החג שבו כולנו נזכרים וחוזרים ומספרים את סיפור נס פך השמן ונצחון החשמונאים על היוונים, הוא חג האורות.
אפשר להתייחס לאורות אלו במובן הפשוט, אבל גם במובן הרוחני והסימלי. בכל ערב מדליקים עוד נר נוסף ומעצימים את האור. זהו סוג של התגלות, בשלבים, על מנת להסתגל לאור החדש ולראות דברים שלא ראינו עד כה.
לא סתם אומרים על אנשים שעברו חוויות ספיריטואליות שהם עברו "הארה", שהם ראו את "האור". וככה גם בחג האורות. רבי נחמן מברסלב אהב לפרש את משמעות האור הפנימי הזה שגדל לו מיום ליום, ומאיר לנו את הדברים שהיו עד כה בעלטה ומרחיב את הלב.

אור נופל על תל אביב

צילום הוא אומנות האור. היכולת להבין, לשלוט, ולאלף את האור. הצלמים הטובים בעולם הם למעשה אמני אור, אנשים שמבינים נפילה של אור, זרימה של אור, מהירות של אור, כיוון של אור וכדומה, ומתוך ההבנה הם יכולים לבנות את הסצנה שבדמיונם.
הצלמים הצעירים קוראים לזה "לקמפז", אבל יש כאן כמובן הרבה מעבר לקימפוז, יש כאן הבנה עמוקה של נוכחות האור וכיצד הוא משפיע על המחשבות ועל הדמיונות, כיצד הוא משפיע על הצופים ולעיתים מסעיר ומרגש ופותח דלת חדשה.

חג אורים שמח,
רונשו

צילומים ואומנות אור שכזו נמצאים כאן

עוד תמונות ב – http://ron-shoshani.fineartamerica.com

Ronsho Visual Art


a majestic sunset at the Tel Aviv port
Tel Aviv at the twilight magic hoursunset at the port of Tel AvivTel Aviv full power, optimism at its bestנמל יפו העתיקה | The old port, Jaffa, IsraelTel Aviv LEGOa Kodak moment at Tel aviv portThe golden brown hour