חמש סיבות מדוע חשוב לתמוך בקייטנה המתוקה של האגודה לסוכרת נעורים.

האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) בישראל יצאו בקמפיין למימון הקייטנה המתוקה – קייטנת הקיץ השנתית לילדים סוכרתיים. כל הסיבות לתמיכה בארגון מציל חיים ומשמח ילדים.

 

 סוכרת נעורים

 1. כי כשילד מתוק יוצא מהבית, הוא סוחב איתו מציאות מורכבת.
  ילד סוכרתי צריך לדקור את עצמו 12 פעמים ביום כדי לבדוק את ערכי הסוכר בגופו וכדי להזריק לעצמו אינסולין. זה כואב, זה מתסכל, וזה בעיקר מציאות שלא אמורה להיות מנת חלקו של ילד. האגודה לסוכרת נעורים מציעה מסגרת קיץ ייחודית, המותאמת למציאות חייהם של ילדים סוכרתיים והוריהם שהופכת את חוויית הקייטנה והנופש לזמינה, מאפשרת, בטוחה ובעיקר מהנה.  .
 2. כי כל ילד מתוק צריך מבוגר מתוק שמבין אותו.
  סוכרת נעורים היא מחלה הפכפכה. ילדים סוכרתיים נמצאים על רכבת הרים מתמשכת שבה גופם מתנדנד בין עליות וירידות של עומסי סוכר. הרכבת הזו אקסטרימית, יש בה סכנת חיים מתמשכת ואי אפשר לרדת ממנה – גם אם נורא רוצים.
  זר לא יבין זאת. בוודאי לא איש צוות בקייטנה רגילה. לא כי הוא לא רוצה, אלא בעיקר כי מעולם לא נדרש להיכנס לנעליו של ילד מתוק שחי כך יום יום, שעה שעה.
  את הקייטנה המתוקה של האגודה לסוכרת נעורים מוביל צוות מקצועי שמבין את הילד המתוק: רופאים, מטפלים וילדים מתוקים במיל'  – נערים ונערות שהגיעו לקייטנות כחניכים, גדלו להיות מדריכים מתוקים, שמגיעים מדי שנה בהתנדבות עם מסר ברור לחניכי הקייטנה: אנחנו מבינים אתכם. אתם לא לבד. אנחנו אתכם.
 3. כי כל ילד מתוק רוצה לפחות פעם בשנה להרגיש כמו כולם.
  ילד מתוק שומע הרבה את צירוף המילים "אסור לך", "זה מסוכן". על בסיס יומיומי, הוא רואה סביבו פרצופים של מבוגרים מודאגים מצד אחד ושל סביבה מבוהלת ולא מבינה מצד שני. בסיטואציות רבות, הוא נתפס בתור הילד עם המזרק שצריך שיזריקו לו. קוראים לזה תחושת חריגות, וקשה לחיות איתה.
  אילוצי הגוף של ילד מתוק והתגובות שהוא סופג מהסביבה גורמים לפעמים לנפש שלו להיכנס לכוננות ספיגה. זה מחליש ספונטניות ושמחת חיים, מעורר דאגות ופוגע בביטחון העצמי. המפגש בין הילדים בקייטנה המתוקה, יוצר חברויות לכל החיים, מזמן שיתוף בידע על התנהלות עצמאית עם המחלה ובעיקר מאפשר לילדים המתוקים הזדמנות של פעם בשנה להרגיש כמו כולם.
 4. כי ילד מתוק צריך ללמוד לנהל את הסוכר, במקום שהסוכר ינהל אותו.
  כקייטנה רפואית לכל דבר, פועלת הקייטנה המתוקה כדי ללמד את חניכיה התנהלות עצמאית נכונה עם המחלה. הילדים לומדים לדקור עצמם לבדיקות ניטור הסוכר, להזריק אינסולין, להגיב נכון במקרי קיצון תנודות בערכי הסוכר, לספור פחמימות ולנהל אורח חיים בריא תוך שמירה על איזון. ידע הוא כוח, ובקייטנה פועלים להנגיש לילדים את הידע כדי שיוכלו להתנהל בעולם בעצמאות, ביטחון ומתוך שקט נפשי.
 5. כי הקייטנה המתוקה מקדמת מחקר מציל חיים:
  האגודה לסוכרת נעורים (סוג 1) הינה חלק מJDRF – ארגון גלובאלי והגוף הגדול ביותר שפועל לקידום ומימון מחקרים בינלאומיים מצילי חיים, קידום ואכיפת זכויות, הכנסת תרופות מצילות חיים לסל הבריאות, יעוץ ותמיכה לחולים ובני משפחותיהם והעלאת המחלה לסדר היום הציבורי. בשורה התחתונה, התמיכה בקייטנה המתוקה לא רק מזכה עוד ילד מתוק במסגרת קיץ מהנה ומעצימה, אלא גם תומכת בארגון שפועל לקידום בריאותם ועתידם של כל הילדים המתוקים באשר הם.לתמיכה בפרוייקט

[youtube 1R62WJzDjV0 nolink]