חמשת הבירות הייחודיות ביותר שאתם חייבים לטעום!

הם כבר בישראל! ואני הולכת לחשוף אתכם לחמשת הבירות היחודיות  שהגיעו לישראל לא מזמן ומשאירים טעם של עוד. תשכחו מכל מה שחשבתם על בירה…

בחורה עם מחשב נייד

אז נמאס לכם מהבירות השגרתיות באותו הטעם השגרתי של בירה ובלי יכולת להבדיל בכלל מה מוזגים לכם? גם לנו .לכן אני הולכת לספר לכם על הבירות הייחודיות ביותר, חלקם מיועדות לאוהבי טעם מעודן יותר, בעלי אחוזים לא גבוהים. וחלקם בעלי אחוזים גבוהים מאוד ומיועדים לחובבי הבירות והאלכוהול. כאלה עם חוסן אלכוהולי גבוה. הבירות הללו מגיעות גם בבקבוק אך לרוב נמזגות בברזי בירה מחביות, ותוכלו למצוא אותם במגוון ברים שענניי אלכוהול איכותי.
הבה ונתחיל..!

1. הובגובלין-בירה אנגלית, 5.2%
בירת אייל כהה, עוצמתית ומאוזנת בעלת גוף כמעט מלא. עשירה בטעמים קלויים ובעלת פירותיות ומרירות עדינה. משתלבת נהדר עם מנת עוף או בשר מתקתק ליד.
באיזה צורה מגיעה? בקבוק\חבית.
טוב לדעת: מאחורי שם הבירה עומד יצור מסתורי ומיתולוגי אותו צייר אמן על אחת מחביות הבירה הראשונות שנמכרו. הבירה שהיתה עד אז ללא שם אימצה את היצור ששמו הובגובלין לשמה הרשמי.

2. ברבר-בירת איל בלגית, 8%
בירה מתה וקצת פירותית. לא כבדה יחסית לבירה בעוצמת האלכוהול שלה. הבירה מכילה דבש אמיתי! בנוף ,בתהליך הייצור ברבר הינו אייל בלגי חזק  העובר תסיסה עילית בבקבוק. לאייל ברבר, צבע זהוב וטעם מיוחד של דבש. ארומה טבעית, הנותנת טעם מתקתק וסיומת ארוכה.
משתלבת נהדר עם פלטת ירקות או צ'יפס מלוח.
איך מגיעה? בקבוק\ חבית.

3.דליריום רד-בלגיה, 8%
בירה חדשה יחסית,בשנת 2010. דליריום רד הינה בירה אדומה בטעמי פירות-אדומים-דומה בטעמה לקסטיל רוג' הנפוץ בעיקר בהזמנות של נשים בגלל טעמו הדובדבני המתקתק. הדילריום בגוון ורוד אדום ובטעם פירות יער.
טוב לדעת: הפיל הוורוד (סמל החברה) קטף את פרס "הבירה הטובה בעולם" ב"אליפות הבירה העולמית" בשיקאגו. איך מגיע? בקבוק או חבית בכוס ייעודית.

4.קסטיל טריפל- בלגיה, 11%
בירת אייל חזקה מאוד בצבע זהוב  פירותית ומתובלת.  "טריפל" מציין שלב בסגנונות בירה במנזרים בלגיים (סינגל, דאבל, טריפל, קוואדרופל).בירה שמיועדת לחובבי אלכוהול חזק בטעמו ובאחוזיו האלכוהוליים.
טוב לדעת: הכוס של הבירה קסטיל בנויה כמו טירה "קסטל" שבה מייצרים את הבירה הזו בבלגיה.
איך מגיעה? בקבוק או חבית.

WhatsApp Image 2018-11-07 at 17.12.09

5.מרפיס סטאוט-אירלנד, 4%
אחרי שהצגנו אל הבירות בעלות האחוזים הגבוהים, מרפיס נכנסת לחמישיה המנצחת למרות שהיא מכילה אחוזי אלכוהול נמוכים ביותר. בירה בעלת מרקם קרמי חלק וטעמה משלב ניחוחות אספרסו, קקאו וקרמל. צבעה כהה ובראשה ראש קצף לבן וסמיך. בירה משביעה באופן יחסי לעומת שאר הבירות.
משהו לנשנש ליד? עדיף שלא. היא עושה את העבודה.
איך מגיעה? בחבית.

אל תשארו מקובעים, תצאו לטעום!
לעוד מידע וסיור וירטואלי בפאב עם מבחר הבירות שציינו ויותר, תוכלו לפנות לאתר- מרפי'ס פולג-פאב אירי