חמצן

סיפור שמסופר מהסוף להתחלה.

מפרק 10 עד פרק 1.

3 יממות בחיי משפחה ישראלית.

חמצן

מאת אמיר זיו

הוצאת עם עובד

 

 

סיפורה של שושלת אשר שיאה אמור להיות מסיבת יום הולדתו ה-70 של סב המשפחה , שלמה ידיד, תעשיין עשיר ושתלטן, אותה מתכננות אשתו ובתו. לשלמה ידיד בן נוסף ונכדים, בהם רן , נכדו הבכור והאהוב

רן הוא נער בן 15 , שקט ורגיש שבין תחביביו העיקריים גלישת גלים והפקת מקבצי רוק מוזיקליים במרתף בית הוריו. הוא תלמיד טוב ומתנדב במד"א.

המשפחה אמידה ביותר והסב דואג לפרוט בנושא עושרו בכל הזדמנות ובכל שיח משפחתי .

"זה היה אביה. הוא הוביל אותה בקשיחות אל תוככי אולם הייצור, עד שהוסתרו מהאורחים ונעצרו מאחורי אחת ממכונות הפלדה בענקיות שקובעו לרצפה "את רואה א המכונה הזאת" תפס בסנטרה וכיוון את פניה המעוכים אל הקרביים של מפלצת הברזל, "המכונה הזו היא השמלה היפה שאת לובשת עכשיו"

"את רואה את השבבים  האלה," הוא שיקע את ידו הפנויה באמבטיית האגירה של המכונה וגרף ממנה חופן שבבים ירקרק ושמנוני, ואלה טפטפו מתוך אגרופו הקמוץ כמו חול ים מידו של ילד שבונה ארמון נטיפים, "השבבים האלה זה האוכל שאת אוכלת כל יום". לרגע חששה שידרוש ממנה לטעום בפיה את החופן.

"ואת רואה את הברזלים האלה" הוא הראה בידו על המוטות הכפופים  שנערמו לידם, "זה המטפלת הפרטית שלך וזה הבובה המדברת שקיבלת ליומולדת. זה מה שאבא שלך עושה, כל יום הוא בא לפה ונותן את הנשמה, וכל מה שאת מקבלת יוצא מפה…"

אז מה בדיוק קרה שם ? איך התנהלה המסיבה ? איך מתקדם סיפור האהבה הקטן בין רן לטליה? איך מושפע רן מפרידת הוריו חצי שנה קודם לכן?

הכל שם. בכתיבה מקומית , קולחת ומרתקת

נקרא כספר דיגיטלי באפליקציית אינדיבוק.

לטעימה מן הספר ולרכישה :

https://bit.ly/38GXw32

 

מרת נחת
זוכרות את מר שמח וחבר מרעיו, אז אני נשואה למר נחת, ולכן אני נקראת מרת נחת.