חמישים אביבים- הגיל שאפשר להתחיל

החיוך של אורור שובה לב, הלבוש מאופק. הקמטים והשקיות תחת העיניים רק מוסיפים עומק לדמות המקסימה. כשהיא פוגשת באהבה ישנה, חוזר הניצוץ, אך שום דבר לא הולך חלק

סרטה של בלנדין לנואר
Aurore
Un film de Blandine LENOIR
 
 צרפת 2017, 87 דקות
צרפתית תרגום לעברית ואנגלית

poster

אורור פרודה מבעלה, פוטרה לאחרונה מעבודתה ורק גילתה שהיא עומדת להפוך לסבתא. היא נאלצת לקחת על עצמה עבודות ניקיון ומתקשה להתמודד עם קשיי הפרנסה. כשהיא נתקלת בדרך מקרה, באהבה הגדולה של חייה מימי הנעורים היא מחליטה לנקוט צעדים ולעשות הכל כדי לשנות את מהלך חייה. אולי עכשיו כשהיא חוגגת 50 אביבים זה הרגע לשינוי ולתקווה.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_10354508_RET

גל שלם שוטף את הקולנוע ואת הספרות, שגילה את הגיל המופלא הזה – עשור החמישים. זוכרים את "חמישים זה השלושים החדש"? "לגור בבית של אמא"? ספרה של אליסון פירסון: "כמה קשה זה כבר יכול להיות?". גיל בו הכול עוד אפשרי, המראה עדיין זוהר ומקרין סקס אפיל והעולם סביבך מתייחס אליך כאל מיצג ארכאולוגי- מוזיאוני.

אורור (תרגום לעברית- אלת השחר) היא יפה וטובת לב. אין לה את השיק הפריזאי המופגן והידוע. הלבוש שלה שמרני, המידה לפחות 42. היא פרודה מבעלה שכבר מנהל קשר עם אישה חדשה ויש לו ילדים קטנים ממנה. הילדה הגדולה שלה בזוגיות והצעירה עוד חיה עמה בבית. עם חבר. היא לבד, קשיי הפרנסה מעיקים ויש לה חברה טובה, קצת אקסצנטרית ונאמנה.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_11184518_RET  SBBBBB

בסרט הטראגי- קומי המון משפטים חכמים. כשאורור בוכה, גם אנחנו בוכות אך מהסיבות שלנו. האמפתיה, ההזדהות האישית והחמלה שלנו כלפיה מושלמים. אנו אחיות לאותם חיים משוגעים וחסרי הגיון. יש לה בוס חדש טיפש, ארוגנטי וצעיר שלא חוסך הזדמנויות להשפיל אותה, דוחף אותה להתפטר ובוחר עובדות בנות עשרים. מנהלת כוח האדם, האמורה לסייע לה למצוא עבודה, נמצאת בעיצומה של התקפת גלי חום ויורדת מהפסים, הבת מרגישה שהיא כוכב משנה כשמגלה שטכנאי הUS היה חבר רומנטי של אמה מהעבר הרחוק, עוד לפני בעלה.

באחת הסצנות האהובות עלי, רואים אותה רוקדת לבדה בבית ונזכרת ברגעים שהבנות היו קטנות וכולן רקדו יחד בסלון והשתוללו יחד במיטה. אהבתי שהיא נותנת לבתה הצעירה לעשות טעויות וללמוד מהם לבד. אני כבר הייתי מטפסת על הקירות כדי שבתי לא תעזוב לימודים בשביל נגן רוק.

חמישים אביבים באדיבות קולנוע חדש  AURORE_10260917_RET

החיוך של אורור שובה לב. הלבוש מאופק, הקמטים והשקיות תחת העיניים רק מוסיפים נדבך של עומק לדמות המקסימה ולא גורעים מחינניותה. וכשהיא פוגשת באהבה ישנה, שום דבר לא הולך חלק ויש מספיק מהמורות בדרך.

רומן הביכורים שלי, "אהבותיה של אמה", שיצא בחודש הבא, אף הוא מספר על גיבורה בת חמישים שחווה הרפתקאות וניצבת בפני צומת דרכים, אפשרויות חדשות והחלטות לא פשוטות. היא אוצרת אמנות מצחיקה, יפה, שנונה, פאשיניסטה וחסרת ביטחון, העומדת לגלות את עצמה ואת יכולותיה מחדש.  הצרפתים כבר אישרו שחמישים הוא השלושים החדש.

מומלץ בחום!

[youtube G4sFJVf_3qY]

יוצרים

בימוי:   בלנדין לנואר     Blandine Lenoir
תסריט: בלנדין לנואר     Blandine Lenoir
וז'אן לוק גאגה   Jean-Luc Gaget
על פי רעיון של בלנדין לנואר

שחקנים

אורור:   אנייס ז'אווי        Agnès Jaoui   
טוטוש: טיבו דה מונטלמבר Thibault de Montalembert
מנו: פסקל ארביו           Pascale Arbillot       
מרינה: שרה סוקו          Sarah Suco
לוסי: לו רואה-לקויינה    Lou Roy-Lecollinet

 הסרט מופץ על ידי קולנוע חדש החל מתאריך 26/4 בסינמטק תל אביב, קולנוע כוכב רמת השרון ובכל רחבי הארץ.

AURORE-חמישים אביבים 120x160_HD

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.