חמישה דברים שאני אוהבת בישראליות וגם דבר אחד שלא

חמשת הדברים שנותנים לי תחושה של בית ואחד שממש מעצבן

כשאני חושבת על מהי ישראליות, חלק מהאסוציאציות שעולות לי מתחברות עם משהו שלילי (חוצפה ישראלית, לא יודעים לעמוד בתור, קומבינות, קיטורים), אבל בפעם היחידה, שבה נאלצתי להיות בחו"ל בנסיעת עסקים ביום הזכרון וביום העצמאות היה לי קשה מאוד, התקשרתי הביתה ונחמץ לי הלב.
אבל הדבר, שיכול להוציא אותי מדעתי במדינה שלנו, שאין תודעת שירות. אנשים, שאמורים לתת שירות לצרכן, לא מבינים את משמעותה של המילה. לא מדובר במקרה חד-פעמי, אלא בתופעה שהיא דבר שבשגרה, עד כדי כך, שאם אני כבר מקבלת שירות טוב, אני מוצאת את עצמי כל-כך מודה, למרות שזה אמור להיות משהו הכי בסיסי וטרוויאלי.
אז בכל זאת, ישנם דברים, שנותנים לי תחושה של בית ב"ישראליות".

5 דברים שאני אוהבת בישראליות

1. מוסיקה ישראלית

אני אוהבת לשמוע מוסיקה במגוון סגנונות כל הזמן. בבית, באוטו, תוך כדי שחיה, תוך כדי עבודה, גם כשאני ישנה. יש גם לא מעט זמרים לועזיים אהובים עליי, אבל אין כמו המוסיקה הישראלית והופעה בזאפה או באמפי בקיסריה של אחד מהזמרים האהובים עליי (ויש רבים כאלה) הם סוג של חגיגה בעבורי.

2. אוכל – קוטג' תנובה

בל פעם שאני מטיילת בחו"ל, אוכלת מהתוצרת המקומית ונהנית מהטעמים, תמיד אני מוצאת את עצמי מתגעגעת לטעם של הקוטג'. ולא לסתם קוטג', אלא לקוטג' תנובה. אין כמו הטעם והמרקם שלו. זה הכי ישראלי בעייני. לא סתם הוא ייצג את המחאה החברתית.


3. עזרה לזולת ברגעי משבר

לא משנה כמה נקטר על המדינה, שהיא חרא ונתעסק בעצמנו, אבל כשיש משבר לאומי כמו עורף במלחמה, שריפה בכרמל או כשמתקרב חג ואנחנו חושבים על אלה, שאין להם אוכל על השולחן, אנחנו מתגייסים לעזור אחד לשני. לדוגמא, במבצע ענן התגייסו גם במערכת סלונה למבצע "ענן סוכר" – להמתיק את הרגעים ליושבים במקלטים בדרום.

4. שוק התקווה
אני אוהבת להסתובב בשווקים בארץ ובעולם, אבל כשאני מגיעה כל שבוע לשוק התקווה אני מרגישה בבית. זה לא רק בגלל שיש לי את הסוחרים הקבועים שלי, שמכירים אותי גם בשם ומכירים את הרגלי הקניה שלי, אלא דוקא בגלל הקריאות של הסוחרים, שלא תשמעו בשום מקום בעולם, כמו : אבטיח מתוק על הסכין, הכל ירד היום (הכוונה למחירים). תוסיפו לזה את השפע, הטריות, הטעם, הריחות וגם את המוזיקה.

5. ספונטיניות

אמנם אני מנהלת יומן פגישות למפגשי חברים, גם של הבת הקטנה שלי (הגדולה כבר עצמאית בשטח), מסיבות שונות, אבל רק בישראל או אצל ישראליים יכולים לקפוץ לחבר, להזמין את עצמם לחבר, לדפוק לשכן בדלת בלי הודעה מוקדמת.
יום עצמאות שמח !