חמישה בחמישי – עסקים צעירים

פרגון ל-5 מעצבים ועסקים צעירים וייחודיים מתחום האופנה

בשנה האחרונה אני מקבלת מדי שבוע לא מעט פניות ממעצבים צעירים ועסקים קטנים, בין אם ככותבת הבלוג ובין אם כעורכת מדור האופנה בסלונה. הם שולחים תמונות וסיפור ומבקשים לשמוע את דעתי ולרוב גם לקבל חשיפה.

בהתחלה זה היה פשוט, עוד היה לי זמן, חיפשתי על מה לכתוב ונענתי בחיוב כמעט לכולם. הזכות לעזור ולפרגן היא זכות גדולה ואני שמחה שיש לי את היכולת והבמה לעשות את זה.

הבעיה התחילה כשהפניות התרבו, הזמן הפנוי שלי הצטמצם, הכתיבה הפכה בחלקה למקור פרנסה ונאלצתי להתחיל למיין. זה לא נעים לסרב למישהו שעושה משהו שהוא מאמין בו בכל ליבו ורוצה להצליח. אני יודעת כמה התחום הזה תחרותי וכמה קשה להגיע לחשיפה תקשורתית כשאתה חדש וצעיר ולא מצאת את הסלב הנכון שילבש או יענוד את הדברים שלך.

ובכל זאת, אני אחת, הם הרבה ואני נאלצת למיין ובוחרת לכתוב רק על אלו שקולעים לטעמי או שמצאתי בהם ייחוד וסיפור מעניין. בפוסט היום בחרתי לפרגן לחמישה כאלו.

 TALALE's

טל המדדי הקימה את המותג TALALE's לפני כשנה. התכשיטים מיוצרים משאריות של עצים גושניים שהיא אוספת, התוצאה היא תכשיטים עוצמתיים ובעלי נוכחות, לא ראיתי אותם מקרוב אבל בתמונות הם נראים מקסימים ואני לגמרי רואה את אחת השרשראות משתלבת מצוין עם אחת מעשרות הטי-שירטים האפורים שלי.

את התכשיטים היא מציגה בדוכן קבוע בימי שישי ביריד האמנים ברחוב דיזנגוף בתל אביב ובנוסף הם נמכרים במרמלדה מרקט ובמספר בוטיקים.

TALALE's בפייסבוק

IMG_0841

גולדה – ההיסטוריה חוזרת בסטייל

טל והילה (עו"ד ופסיכולוגית), חברות ילדות הקימו את "גולדה – ההיסטוריה חוזרת בסטייל" – ליין תכשיטים מצופי זהב עם אמירה היסטורית פטריוטית. הקולקציה מורכבת משרשראות שונות עליהן מורכבים מדליונים חרוטים בדמויות מפתח מההיסטוריה של ארץ ישראל ביניהן הרצל, בן גוריון, גולדה מאיר, משה דיין והמשוררת רחל לצד אישים ונשים כמו אבשלום קור, הנסיכה דיאנה, פרופ' עדה יונת, המונה ליזה ואחרים.

הקולקציה גמישה, כל דמות יכולה להופיע כמעט על כל תליון ואפשר להרכיב שרשראות משילובים שונים.

רעיון מקסים ומקורי ואני בטוחה שעוד נשמע עליהן.

את התכשיטים אפשר לקנות בחנות אונליין.

גולדה בפייסבוק  

cover-s

Bandita – זה הכל בראש שלך

בנדיטה הגיעו אלי דווקא דרך משרד יחסי ציבור קטן, אבל עדיין מדובר בעסק צעיר ומאוד נישתי ולכן החלטתי שמקומו פה.

המותג מציע קולקציית סרטי שיער, חצאי טורבן וטורבנים צבעוניים העשויים מחתיכה אחת של בד רך ואלסטי ולא דורשים התעסקות עם קשירות מיוחדות, ליפוף וכריכה. תפור (תרתי משמע), על מי שבעניין של אביזרי שייער.

מחירים: סרט שיער – 79 שקל, חצי טורבאן- 119 שקל,  טורבאן מלא- 159 שקל.

להשיג באתר www.bandita.me

10444546_1434599226868206_3853973230197242360_n

יעל אלקיים

את הבקשה להציץ בעיצובים יעל אלקיים שלחה אלי חברה שלה שהקימה עבורה את החנות במרמלדה מרקט. על פי מה שכתוב שם יעל מעצבת קולקציות נשיות במהדורה מוגבלת לכל הגילאים והמידות. יש כמובן אופציה להשיג אותם גם בסטודיו המעצבת ברעות ובמספר מצומצם של בוטיקים.

הבגדים מאוד לא זולים, אבל נראים יפים ואהבתי במיוחד את הצילומים. אני לא יודעת אם המעצבת היא המצולמת, אבל ככה צריך לפנות לאוכלסיית היעד.

יעל אלקיים במרמלדה מרקט 

1082855

 

NULAH

נולה הוא מותג אופנה באריגת יד של זיוה אפשטיין. כל מה שהיא שלחה לי זו רק הפניה לעמוד הפייסבוק. לכן אין לי פרטים נוספים על המקור, הרעיון, הפריטים והמחירים, למעט מה שכתוב באתר www.tlvshowroom.com  ובפוסט של חן סיון שכתבה על המותג לפני קרוב לשנה. אבל על פי התמונות נראה מאוד מיוחד וראוי לפרסום.

NULAH בפייסבוק 

11715948_484929211669872_1970313833_n

 

***

KONAFACEBOOK2