חמדת קירוב העסקים, האופנה ,והלבבות !!

לא רק כאן, גם בברלין בשבוע שעבר, לראשונה 5 מעצבים ישראלים מובילים הציגו בשבוע האופנה הבינלאומי בפוטסדאם- גרמניה
ביוזמת הנספחות המסחרית של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה הישראלי בברלין ,ולרגל חגיגות היובל ליחסים בין ישראל לגרמניה !!

47115520@N03IMG_380516145854119_0cd5ea234a_z16144816190_35f905673f_z16145813129_2d232a6d82_z16331260102_df1b3e5bfb_z16144751250_427e3f15ed_z15712232333_979a875bd1_z (1)IMG_7843a_ug_fertig-005

Fashion week in Potsdam, Schinkelhalle (Klaer)
 חמדת שגיא הנספחת (החרוצה )והשגריר שלנו בגרמניה מר יעקב הדס-הנדלסמן .
   השגריר מר יעקב הדס-הנדלסמן נושא דברים באירוע.                                                                                   
16330270621_0da6b9598d_n

לראשונה 5 מעצבים ישראלים מובילים הציגו בשבוע האופנה הבינלאומי בפוטסדאם- גרמניה

חמישה מעצבים ישראליים הציגו את מיטב פריטי הקולקציה שלהם בתצוגות אופנה שהתקיימה במסגרת ערב הפתיחה של שבוע האופנה  בפוטסדאם. האירוע התקיים ביוזמת הנספחות המסחרית של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה הישראלי בברלין ולרגל חגיגות היובל ליחסים בין ישראל לגרמניה,ובהשתתפות אנשי מפתח בתעשיית האופנה הגרמנית, קניינים ,ועיתונאי אופנה אירופים.

ערב הפתיחה של שבוע האופנה בפוטסדאם, אשר נפתח בשבוע שעבר,הוקדש כולו לתעשיית האופנה הישראלית.  אירועי האופנה בפוטסדאם מהווים חלק רשמי משבוע האופנה הידוע של ברלין, תחת המותג POTSDAM NOW ואורגן לראשונה על ידי העירייה המקומית. הערב נפתח בדבריו של   שגריר ישראל בגרמניה מר יעקב הדס-הנדלסמן וראש עיריית פוטסדאם מר יאן  יאקובס.

במהלך הערב הוצגו קולקציות של ארבעה מעצבי אופנה ישראליים: שני צימרמן, מעצבת צעירה, שהפכה בשנים האחרונות לשם חם בקרב  המעצבים הישראלים והיא רק בת 28.  ציון ענבה, מעצב אופנה צעיר, שהחל דרכו בלונדון לאחר לימודיו בשנקר, שהציג קולקציה הכוללת שמלות לאירועים במבחר צבעוני אך אלגנטי ולטווח גילאים רחב. פראו בלאו, מותג שנוסד בשנת 2002 בתל אביב על ידי זוג המעצבים הלנה בלאונשטיין ופיליפ בלאו, שמציג קונספט של אמנות ואופנה איכותית ועכשווית באווירה מקורית והומוריסטית. ואפרת קליג, מעצבת האופנה, המתמחה בעיצוב שמלות כלה בישראל. כמו כן, הוצגו באירוע מותג התכשיטים של  שלומית אופיר, המעצבת תכשיטים ואביזרים בקו נקי ומעודן, בעלי אופי ייחודי ומזוהה.

לערב האופנה הישראלית הוזמנו על ידי הנספחות המסחרית בברלין קנייני אופנה, בלוגרים, יבואני אופנה, גורמי מפתח בעולם האופנה ועיתונאים, במטרה לייצר שיתופי פעולה עסקיים עם המעצבים הישראליים ולקדם את תעשיית האופנה הישראלית בגרמניה. אחד המשתתפים הבכירים באירוע הוא Wolfgang Joop מייסד רשת האופנה והמעצב הראשי של הרשת  !JOOP . 

 בהמשך דברי הנספחת המסחרית של מנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה הישראלי בברלין, חמדת שגיא: "פעמיים בשנה הופכת ברלין לבמה בינלאומית בתחום האופנה ,באירוע חגיגי המהווה מקום מפגש לאנשי תעשיית האופנה והמדיה העולמית והוא כולל תצוגות אופנה, תערוכות מקצועיות ואירועים רבים נוספים המתרחשים סביבו, כולל שבוע האופנה  בפוטסדאם שהשיק את ערב הפתיחה שלו עם מעצבים צעירים ומבטיחים מישראל. אנו גאים ושמחים על נכונותם של המארגנים במקום , לציין את יובל היחסים הדיפלומטיים והכלכליים שבין המדינות, במחווה לאופנה כחול – לבן. "

לאחר דברי פתיחה של השגריר, יעקב הדס הנדלסמן וראש עיריית פוטסדאם, יאן יאקובס (Jann Jakobs), הוצגו הקולקציות של ארבעת מעצבי האופנה ישראליים שסחפו תשואות רבות. ( חלק מהתמונות ניתן לראות בפתיח),ואם שאלתם? גם מקומה של בר רפאלי לא נפקד השנה מהשטיח האדום. את מסלול התצוגות פתחה הדוגמנית הישראלית רומי נסט.

השנה, לראשונה, יצא שבוע האופנה לעיר הציורית פוטסדאם (מרחק של 25 דק' נסיעה מברלין) ותחת המותג Potsdam Now התקיימו בו אירועי אופנה שונים' שהיו חלק רשמי משבוע האופנה הידוע של ברלין.
ביוזמת הנספחות המסחרית בברלין ובשיתוף עם מפיק האופנה הגרמני ד"ר קרל-ריינר פון דר (Karl-Rainer von der), הוקדש ערב הפתיחה כולו לאופנה כחול לבן , והשיק את אירועי השנה המיוחדים של שנת היובל ליחסים הדיפלומטיים והכלכליים בין המדינות, שאנו מציינים השנה.

 לערב המכובד הגיעו כ-500 איש בהזמנת הנספחות המסחרית והשותפים השונים לאירוע, ביניהם קנייני אופנה, בלוגרים, גורמי מפתח בעולם האופנה ותקשורת מקומית רבה, שכיסתה את האירוע וסיפקה זווית חיובית ואופנתית על ישראל.
האירוע סוקר בהרחבה בתקשורת הגרמנית. הנה כמה דוגמאות:

 
צילומים:  באדיבות הנספחות הכלכלית ברלין.
בצילומים:
הדגלים המשותפים. 
 ראש העיר,השגריר ,ושאר מוזמנים.
הדוגמניות במהלך התצוגה.
 ובנימה אישית ,אם אפשר לציין משהו שראוי להערכה זה אירוע שכזה,ובשתי השפות גם בעברית וגם בגרמנית מילה אחת גדולה כבוד!