חלום מעבר לקשת בענן

מהרגע הראשון פשוט לא יכולתי ונשביתי בקיסמן

סדנת חנוכה 2018 צילום: בלה שחר הלל

מהרגע הראשון נשביתי בקיסמן.

אולי זה הרצון לאפשר להן מרפא לכל מה שהן עברו ועוברות מתוך הזדהות וחוויה שחוויתי בילדות ובבגרות. אולי זו הפשטות, העיניים הטובות שניבטות מפניהן, החיוך הביישני, בנדיבות שלהן, בחיוך שנמרח על פניהן ובשמחת חיים שמתעוררת בהן כשהמוזיקה מתחילה להתנגן.

ככל שעבדתי והכרתי אותן יותר כך נחשפתי למצוקות שלהן. קשיי הקליטה שהן חוו וחוות, פערי התרבות, תוך כדי רצון שלהן לשמר את מסורת התמודדות לא פשוטה עם הילדים והדור הצעיר שבועט במוסכמות החברתית של הקהילה. הדבר שהכי קומם אותי זה היה התנשאות והדרה חברתית שחוו, תחושות שאני חוויתי כילדה לעולי תימן.

מתעוררות 2019 צילום: בלה שחר הלל
מתעוררות 2019
צילום: בלה שחר הלל

מעל 7 שנים זכיתי להעביר לקהילה דרך פרויקט פאקט חוג להורים וילדים, האמת יותר מדויק לאימהות וילדים. לעיתים בעקבות בקשות חוזרות של האימהות, העברתי סדנאות לאימהות בלבד. סדנאות שבהן היו יוצאות משוחררות, מלאות שמחה ועם הבנה וקבלת כלים להתמודדות עם הילדים.
בדרך כלל השיתופים שלהן היו שהן הגיעו עייפות ויוצאות עם המון אנרגיה, כלים וכוחות להתמודד.

אני פשוט מאוהבת בנשות הקהילה האתיופית.

 

טקס קבלת תעודה - סיום פרויקט פאקט צילום עצמי
טקס קבלת תעודה – סיום פרויקט פאקט
צילום עצמי

המענה ל"צמא" שלהן לעוד ועוד מפגשים לצערי לא התאפשר תקציבית.

מידי פעם התאפשר לנו לרקוד יחד כשהוזמנתי להעביר סדנה חד פעמית, בפרויקטים כגון: "בנות מלך", "אשת חיל" תוכנית של ארגון "בעצמי" או כשיזמתי פעילויות חברתיות לקהילה יחד עם ארגוני הנשים והמרכז לשלום המשפחה באגף הרווחה של חדרה כגון: העלאת מודעות נגד אלימות כלפי נשים ונערות.

סדנה לארגון "בעצמי" - "אשת חייל" צילום עצמי
סדנה לארגון "בעצמי" – "אשת חייל"
צילום עצמי

והחלום שלי?

כמו שזמרת הנשמה הענקית מכולן אריתה פרנקלין שרה  " And the dreams that you dare to dream Really do come true"

מתוך המקום האישי הפרטי שלי חולמת לאפשר להן חוויה אחרת ממה שאני חוויתי לאורך השנים. חוויה מתקנת שהתאפשרה בזכות תהליכים שעברתי יכולתי לרפא את הפצעים שבלב.

רוצה להמשיך ולהגיע לכמה שיותר עמותות וארגונים נוספים שיש להן פרויקטים למען נשות הקהילה האתיופית שישכרו את שירותיי ואוכל להעביר סדנאות תהליכיות בתנועה לנשים קהילה שבהן יחוו שחרור, חיבור לשמחה , ריפוי והעצמה תוך כדי קבלת כלים להתמודדות עם אתגרים, חיזוק דימוי עצמי חיובי ותחושה שייכות.

זו קהילה מדהימה שאנחנו יכולים ללמוד ממנה הרבה אם רק נסכים להגיע עם לב פתוח.

מי יכול לעזור ולחבר אותי ?
אשמח לקשרים וחיבורים למנהלות או מנהלים פרויקטים כאלו – למען הנשים בקהילה האתיופית.

עיזרו לי להגשים את החלום ולהגיע מעבר לקשת בענן.

את פרטי ההתקשרות עימי ניתן למצוא בדף הפייסבוק שלי:  לימור חממי – לרקוד את החיים

 

סדנת חנוכה 2018  צילום: בלה שחר הלל
סדנת חנוכה 2018
צילום: בלה שחר הלל

 

לימור חממי
מנחה קבוצות בתנועה לנשים, תנועה מונחית וריקוד חופשי בגישת ריו-אביירטו. מאז רחם אימי אני בתנועה, רוקדת וזזה. נשואה ואמא ל 3 +ארנבון. אוהבת טבע, אוהבת להכיר ולחבר בין א-נשים. מאפשרת ומלווה נשים דרך התנועה במרחב מכיל ובטוח חוויה תרפואית, דרך חיבור לעצמן, לגוף שלהן ולמעגל נשים שסביבן. מנהלת קבוצת נטוורקינג נשי. יזמית לימור חממי - לרקוד את החיים