"חלב אם" Mother's Milk

בחורה עם מחשב נייד

צילום - שרית אזולאי
צילום – שרית אזולאי

 

בכורה עולמית לעבודה חדשה של רמי באר ולהקת המחול הקיבוצית

היצירה מוקדשת להוריו של רמי: שושה ומני באר- שהלכו השנה לעולמם

העבודה תועלה באירוע הגאלה השנתי החגיגי של הלהקה

14.5.17- היכל אמנויות הבמה הרצליה ובהמשך ברחבי הארץ

להקת המחול הקיבוצית יוצאת בבכורה עולמית עם "חלב אם" (Mother's Milk) יצירה חדשה של רמי באר מנהלה האמנותי של הלהקה.

היצירה מוקדשת להוריו של רמי שושה ומני באר – ז"ל  שהלכו השנה לעולמם.

הבכורה החגיגית, תתקיים בערב הגאלה השנתי של הלהקה שיתקיים ב- 14/5/17, בשעה 20:00  בהיכל אמנויות הבמה הרצליה .

ביצירתו החדשה של באר משתתפים 17 רקדני להקת המחול הקיבוצית. פס הקול שעוצב על ידי רמי באר ואלכס קלוד כולל מוסיקה של : י.ס. באך, ג'יימס בלייק, טייני פינגרס, פיטר סלרס, מאירה אשר,  ג'. ג'והנסן, דן רומר ובן זייטלין, אולפור ארנלדס ואליס שרה אוט, פרימוס, ניקולס ג'אר, א. טובין, HKHU.

עיצוב התלבושות הוא של רמי באר ולילך חצבני.

עיצוב הבמה והתאורה נוצרו על ידי רמי באר.

המופע אותו מקדיש רמי להוריו, עוסק בזוגיות ובאהבה ללא תנאים. סיפור חייהם של הוריו הוא סיפורו של דור שלם שהולך ונעלם- דור של ניצולי שואה שהגיעו לכאן והקימו יש מאין- משפחה, מדינה ובמקרה הזה גם קיבוץ.

שושה ומני באר, ניצולי שואה, נולדו בהונגריה ונפגשו ביוגוסלביה עת עסקו שם בפעילות להעלאת והברחת מעפילים לישראל. הם היו ממקימי קיבוץ געתון – מקום משכנה של להקת המחול הקיבוצית – כפר המחול הבינלאומי, מקום הולדתו של רמי באר.

בחייהם היתה לתרבות חלק חשוב. מני, אביו של רמי, הקדיש חלק גדול מזמנו למוסיקה, ניגן בכינור ואף הנחיל אהבה זו לילדיו כאשר הקים אתם את הרביעייה שנודעה כ"רביעיית באר". מני למד ארכיטקטורה בהונגריה ואחר כך בישראל והיה שותף לבנייה ותכנון של מבני הקיבוץ כולל תכנון ביה"ס למחול שהקימה יהודית ארנון ז"ל- מייסדת להקת המחול הקיבוצית.

60 שנה חיו הוריו ביחד עד למותם בשנה האחרונה.

ההכנסות מערב הגאלה השנתי שבו יועלה "חלב אם" בבכורה עולמית יוקדשו לפיתוח כפר המחול הבינלאומי הפועל בקיבוץ געתון. הפעילויות בכפר כוללות במהלך השנה: עבודה עם נוער במצבי סיכון ועם נשים נפגעות אלימות, פרויקט רב תרבות : מופעים לבתי ספר מהמגזר הערבי והיהודי ומפגש בין הקהילות סביב אירועי מחול. קורסי קיץ במחול ותכניות לקידום רקדנים מצטיינים מכל הארץ – בהשתתפות 500 תלמידים. תכנית "מסע-מחול"- 80 רקדנים מהעולם (במסגרת תכנית "מסע" של הסוכנות היהודית). סדנאות מחול למגמות ומרכזי מחול, למאות תלמידים מרחבי הארץ. מופעי מחול לקהל הרחב וביקורים של קבוצות במרכז המבקרים של הלהקה.

מופעים נוספים יתקיימו ב:

22.5.17 , יום שני , שעה  20:30 ב "מוזה" חוף הכרמל .

מחיר כרטיס: 180-120 ₪ , טלפון 04-6640600 , 04-9840984

25.5.17, יום חמישי , שעה 20:30  באולם בית העם רחובות- היכל התרבות העירוני .

מחיר כרטיס:  99 ₪.

טלפון / מייל לרכישת כרטיסים : להזמנות 08-9232200 www.beithaam.co.il

marina
בלוגרית דיסלקטית עם הפראות קשב וריכוז שכותבת עם שגיאות כתיב לא יודעת מתי כותבים עם "י" ומתי בלי....אבל תמיד יודעת מה להגיד :-))))